Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Simit Cipslerden Daha Sağlıklı mı?

Diyetinize Simit Takılması

 1. Atıştırmalıklar dengeli beslenmenin önemli bir bölümünü oluşturuyor - besin alımınızı artırmaya yardımcı oluyor, gün boyunca enerji veriyorlar ve öğünlerde fazla yemek yemelerini önlüyorlar - sağlıklı olmaları koşuluyla aperatifler. Tuzlu krakerler patates cipslerine göre biraz daha iyi bir beslenme seçeneği sunabilir, ancak her ikisi de diyetinizin normal bir parçası olmak yerine ara sıra davranırlar.

Temel Beslenme Karşılaştırması

 1. Tuzlu krakerler kalorilerde patates cipslerine göre daha düşük. Her 2-ons tuzlu kraker kısmı, eşdeğer bir kısım patates cipsi içindeki 307 kaloriye kıyasla 218 kalori içerir. Her iki yiyecek de enerji için karbonhidrat sağlar - çubuk kraker porsiyonunda 45 gram ve yonga porsiyonunda 28 gram - ancak tuzlu krakerler yağ içeriği söz konusu olduğunda besinsel bir avantaj sunar. Her bir patates cipsi porsiyonu, 2.3 gram doymuş yağ dahil 21 gram yağ içerirken, bir pretzels porsiyonunda sadece 2 gram yağ ve yarım gram doymuş yağdan az bulunur. Doymuş yağ alımınızı sınırlamak kardiyovasküler hastalıklarla savaşmanıza ve kan kolesterol seviyenizi güvenli bir seviyede tutmanıza yardımcı olur.

Demir İçeriği

 1. Demir içeriği söz konusu olduğunda simit patates cipsinin önüne çıkıyor. Tıp Enstitüsüne göre, her 2 onsluk çubuk krakerler, günlük tavsiye edilen demir alımının yüzde 39'u ve kadınlar için yüzde 17'si olan 3.1 miligram demir sağlıyor. Eşdeğer miktarda cips servisi sadece 0.9 miligram içerir. Demir, vücudunuzun yalnızca dokularınızda bulunan oksijen seviyesini algılamasına yardımcı olmakla kalmaz, böylece dokularınızdan herhangi birinin oksijene bağlı olup olmadığını tespit edebilir - aynı zamanda oksijen depolamasına ve taşınmasına da yardımcı olur. Ayrıca demir, sağlıklı bağışıklık fonksiyonunu da teşvik ederken, düşük demir seviyeleri bağışıklık sisteminizi kısır ve enfeksiyona açık bırakır.

Vitamin Değerleri

 1. Tuzlu krakerler patates ciplerine göre daha fazla folik asit, fakat daha az E vitamini içeriyor. Folik asit, yeni hücre büyümesinde önemli bir rol oynar çünkü vücudunuzun yeni bir hücrenin proteinlerini ve DNA'sını oluşturmak için gereken amino asitleri ve nükleik asitleri metabolize etmesine izin verir. E Vitamini, sağlıklı hücre iletişimini teşvik eder ve antioksidan görevi görür ve lipitlerinizi zararlı oksidasyondan korur. Pretzelin her porsiyonu size 169 mikrogram folik asit - önerilen günlük alım miktarınızın yüzde 42'sini Tıp Enstitüsüne göre - patates cipsi porsiyon başına sadece 43 mikrogram sunar. Öte yandan, patates cipsi servis başına 3.8 miligram E vitamini veya günlük E vitamini ihtiyacınızın dörtte birini içerirken, simitlerde neredeyse E vitamini yoktur.

Sodyumun Boyutlandırılması

 1. Patates cipsi, sodyum içeriği söz konusu olduğunda krakerlere göre besinsel bir avantaja sahip. Bir parça çubuk kraker 652 miligram sodyum içerir - tıp enstitüsüne göre günlük limitinizin neredeyse yarısı - patates cipsi 255 miligram sodyum içerir veya günlük sınırınızın beşte birinden azdır. Tuz içerikleri nedeniyle krakerler kan basıncınızı yükseltir ve bunları düzenli olarak tüketmek sizi böbrek ve kalp hasarı gibi yüksek sodyum alım risklerine maruz bırakır. Patates cipsi sadece tuzda daha düşük değildir, aynı zamanda tuzlu krakerlerdeki 164 miligram ile karşılaştırıldığında 931 miligram krakerden daha fazla potasyum içerir. Potasyum tüketmek, sodyumun etkilerini önler ve sizi diyetinizdeki sodyuma daha az duyarlı hale getirir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407