Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sihirli Mantarların Tıbbi Faydaları

Alt satırda

 1. Yumuşak aydınlatma. Konforlu mobilyalar. Duvarları süsleyen sanat.

 2. Eğitimsiz bir göze göre, bu ortam bir oturma odası gibi görünüyor. Ama değil. Konfor ve kolaylığı arttırmak için özel olarak tasarlanmış bir araştırma tesisidir!

 3. Bir psilosibin tedavisi seansı gerçekleşiyor.

 4. Kanepede hasta yatıyor. Göz tonları ve kulaklıkları açık. Nazik müzik çalıyor. Sekiz saat boyunca oturumu yönlendirmek için araştırma ekibinin iki üyesi var. Bu sürenin büyük bir kısmı sessiz iç gözlemle geçirilecek.

 5. Eğitimli sağlık personeli yerinde, beklenmedik bir şey olursa yerinde olur.

 6. Normalliğin tuzaklarına rağmen, bu terapi seansı başka bir şey değil.

 7. Psilosibin, "sihirli" mantarlarda veya "mantarlarda" bulunan aktif madde, güçlü bir psychedelic.

 8. LSD'den yaklaşık 100 kat daha az güçlü olmasına rağmen, mekan ve zaman algısını değiştirerek görsel çarpıtmalara, öfori ve mistik deneyimlere neden oluyor.

 9. Hem yasallaştırma desteği hem de tanınmış terapötik kullanım açısından çarpıcı bir kayma görmüş esrardan veya son yıllarda TSSB'yi tedavi etme potansiyeli için manşet almış olan MDMA'dan farklı olarak (! ilacın 2021 en kısa sürede Gıda ve İlaç İdaresi onayını görebileceğine inanıyorum). [! 219 => 1140 = 1!

Psilosibin araştırmasının durumu

 1. Araştırmalar, psilosibinin bir dizi psikiyatrik ve davranışsal bozukluğu tedavi etme potansiyeline sahip olduğunu göstermiştir, ancak henüz bir şey için FDA onayı almamıştır.

 2. Potansiyel endikasyonları arasında depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk, sigarayı bırakmak, alkol bağımlılığı, kokain bağımlılığı, küme baş ağrıları ve kansere bağlı ya da diğer yaşam sonu psikolojik rahatsızlıkları yer alıyor.

 3. Son aylarda Denver, Colorado ve Oregon’da psilosibin mantarlarını çürütmek için yüksek profilli girişimler de başladı.

 4. Ancak uzmanlar başarılı olmadıklarını söylüyor.

 5. Psilosibin mantarları, İlaç Yürütme Ajansı'na göre Çizelge I ilacı olarak kalır, yani "şu anda tıbbi kullanım kabul etmemiş ve kötüye kullanım potansiyeli yüksek" olarak sınıflandırılmışlardır. [! 219 => 1140 = 2!

 6. Yine de, sosyal leke ve yasal bürokrasiye rağmen, araştırmacılar FDA onayı için klinik denemelerle öne çıkıyorlar.

 7. Dr. Psikedeliklerin, özellikle de psilosibinin terapötik kullanımına odaklanan kar amacı gütmeyen bir araştırma merkezi olan Heffter Research Institute'ün kurucu ortağı ve başkanı George R. Greer, motivasyonunu şöyle açıklıyor:

 8. "Görevimiz iki katlıdır: psikoterapinin terapötik kullanımı yoluyla acı çekmeyi azaltmaya yardımcı olmak için zihni, beyni, nasıl çalıştığını ve iki numarayı anlamamıza yardımcı olacak bir araştırma yapmak . "

 9. Enstitü şu anda psilosibin araştırmalarının iki ana alanına odaklanmıştır: bağımlılık ve kansere bağlı psikiyatrik bozukluklar. Kansere bağlı psilosibin tedavisi, ilaç için en umut verici araştırma alanlarından biri olarak kabul edilir.

 10. Bununla birlikte, psilosibinin potansiyel endikasyonları göz önüne alındığında, araştırma miktarının tek pilot çalışmalardan faz II veya III onay çalışmalarına kadar geniş ölçüde değiştiğini akılda tutmak önemlidir. FDA.

 11. İşte mevcut araştırmanın bazı olası endikasyonlar için psilosibin tedavisi hakkında söyledikleri:

 12. Bir psychedelic araştırma merkezi olan Usona Enstitüsü şu anda muhtemelen bu yıl başlayacak olan III. Aşamasının deneme aşamasında. [! 219 => 1140 = 2!

 13. Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki psikiyatri ve davranış bilimleri profesörü olan Matthew Johnson, bu araştırmaya öncülük etti.

 14. Ona göre, psilosibin ayrıca alkol ve kokain bağımlılığı dahil olmak üzere diğer madde kullanım bozukluklarını tedavi etme potansiyeline de sahip.

 15. Aslında, psilosibin ve alkol bağımlılığı üzerine yapılan küçük bir açık etiketli çalışma, tedaviden sonra hem içme hem de ağır içme oranının azaldığını tespit etti.

 16. Alabama'daki araştırmacılar şu anda kokain bağımlılığı ile ilgili psilosibin tedavisi için denemeler yapıyorlar.

 17. Heffter Araştırma Enstitüsüne de bağlı olan Grob, yoğun olarak psilosibin okudu ve diğer şeylerin yanı sıra, insanlarda kaygı için psilosibin tedavisine ilişkin pilot bir çalışma da dahil olmak üzere, konuyla ilgili araştırmalar yaptı. kanserli.

 18. 2016'da Johns Hopkins'den yapılan randomize, çift-kör bir çalışma, tek bir psilosibin dozunun yaşamı tehdit eden kanser tanısı olan kişilerde yaşam kalitesini önemli ölçüde iyileştirdiğini ve depresyon ve anksiyeteyi azalttığını buldu.

 19. "En fazla kanıtımız olan şey kanserle ilgili depresyon ve endişedir. Bu gerçekten güçlü görünüyor ve bu sonuçlar dayanmazsa şaşırırdım," Johnson dedi, kim bu araştırmanın bir parçasıydı.

Psilosibin FDA tarafından onaylanacak mı?

 1. Gelecek vaad eden araştırmalara rağmen, psilosibinin FDA tarafından ne zaman veya ne zaman onaylanacağına dair gerçekçi bir zaman çizelgesi yok.

 2. "Sadece klinik olarak özel eğitimli ve sertifikalı terapistler, doktorlar tarafından verilecek. İnsanların satabileceği ya da çok alabileceği ya da alabileceği caddelerde asla kullanılamayacak. haplarının birçoğunun reçetesinden, "dedi Greer.

 3. Psilosibin kardiyovasküler sistemi etkiler ve tansiyonun artmasına veya düzensiz kalp atışlarına neden olabilir.

 4. Ayrıca ciddi ve kalıcı psikolojik sorunlara neden olma potansiyeline sahip.

 5. "Psilosibin esrardan çok psikolojik olarak daha tehlikelidir ve özellikle de psikoz veya mani, manik dönem veya hatta bir olay geçirmiş olan nüfusun küçük bir yüzdesi için tehlikelidir. bu problemleri yaşayan yakın bir aile üyesi, çünkü buna karşı savunmasız bir kişide psikoz veya manik bir olay tetikleyebilir. "dedi. [! 219 => 1140 = 3!

 6. Grob'un belirttiği gibi: "Kontrolsüz ayarlarda, dürüst olmak gerekirse, tüm bahisler kapalı. Ne alacağınızı bilmiyorsunuz."

 7. Fakat psilosibin tedavisi partide fiyakalama gibi bir şey değil. Beklenmeyen bir şeyin olmamasını sağlamak için titizlikle kontrol edilen bir ortam olması gerekiyordu.

 8. “Riski siz adlandırıyorsunuz ve ele almak için gerçekten iyi mekanizmalarımız var” dedi Johnson.

 9. Ayrıca, “Riskler var, ancak tıbbi araştırmalarda ve potansiyel olarak onaylanmış tıbbi kullanımda potansiyel olarak azaltılmışlar ve bu risklerin ve bunlara hitap edebilmemizin makul bir şekilde fuarlara girdiğini savunuyorum. Tıpta rutin olarak kullanılan birçok prosedür ile karşılaştırılır. ”

 10. Bununla birlikte, psilosibin tedavisinin güvenliği ve etkinliği, şu ana kadar yapmadığı FDA'ya tatmin edici bir şekilde kanıtlanmalıdır.

 11. Bazıları, psilosibinin MDMA tedavisinin adımlarını izleyebileceği ve önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde potansiyel olarak bile onay alabileceği konusunda iyimser olsa da, yolu açık ve belirsiz olmaktan uzak.

 12. “Hem terapötik potansiyellerini nasıl optimize edebileceğimizi hem de tıbbi ürün çeşitlerini daha iyi anlamaya çalışarak, FDA onaylı psychedelics ile daha fazla klinik araştırma yapılması gerekiyor” dedi. sorunlu olabilecek etkileri ... Hala cevaplanması gereken bazı sorular var. "Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407