Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İshali önleyin ve onunla mücadele edin

 1. Bağırsaklarımız, yiyeceklerimizin sindirim sürecinde önemli bir bağlantıdır. Bu sindirim süreci bozulursa ishal gelişebilir. Kusma, kramplar ve mide ağrısının eşlik edebileceği ince, sulu dışkı. Ancak ishal (ishal) aynı zamanda doğum kontrol hapının etkinliğini de azaltır, böylece bir kadın olarak bir erkekle geçici olarak seks yapmamak daha iyidir.

Akut veya Kronik

 1. Akut ishal, bozulmuş yiyecekler, çok fazla yağ, kızarmış yiyecekler, ilaçlar, meyveler, sinirlilik, mide gribi veya zararsız bir enfeksiyon gibi şeylerin sonucu olabilir. Yolcu ishali, bozulmuş yiyecekler, kirli içme suyu, alışkın olduğunuzdan farklı yiyecekler veya stresten kaynaklanır. Kronik ishal, bir sindirim bozukluğu, kolit veya bakteri veya solucanların neden olduğu bir enfeksiyondan kaynaklanabilir. Müshillerin kötüye kullanılması da bir sebep olabilir.

İshal sizi hamile bırakabilir

 1. Vücudumuzun alışık olmadığı bir ilacı kullanırken, geçici ishal de gelişebilir. Ancak bu aynı zamanda, bu ilacın vücut tarafından uygun şekilde emilmediği anlamına gelir, bu nedenle etki optimal değildir. Ama aynı zamanda vücudumuzun alıştığı maddeler de ishal nedeniyle belki yeterince emilmiyor. Bir kontraseptif ise, bunun büyük sonuçları olabilir. Gerekirse bir doktor veya eczacıya danışın.

Doktor ne zaman aranır

 1. Aşağıdaki durumlarda doktora başvurmanız tavsiye edilir:

İshali önleme

 1. Her şeyden önce iyi hijyen. Tuvaleti kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. Bu nedenle meyve ve sebzeleri de iyice yıkayın ve gerekirse pişirin. Diğer ülkelerde, bazen içmeden önce musluk suyunu kaynatın. Bu tür ülkelerde, kontaminasyon riski, ambalajsız alkolsüz içecekler ve dondurmalar için de geçerlidir. Çok fazla yağ da ishale neden olabilir.

İshalde kendi kendine yardım

 1. Bir sıcak su şişesi mide kramplarını hafifletebilir. Sıvı kaybını telafi etmek için çok içmek önemlidir. Kolay sindirilebilir yiyecekler yiyebilirsiniz. Başlangıçta küçük porsiyonlar alın ve yüksek kalorili yiyecekler yiyin. Şurup, kurutulmuş meyveli zencefilli ekmek, portakal, kahve vb. Gibi müshil özendirici yiyeceklere sahip olmamak daha iyidir

İlaçlar

 1. Birçok ilaç hamile kadınlar, çocuklar ve emzirmeye uygun değildir. Ambalaj broşürünü her zaman dikkatlice okuyun, çünkü dışkıda ateş veya kan varsa, önce tıbbi yardım almanız akıllıca olacaktır. Kaynaklar dört gruba ayrılabilir:Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407