Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sebzelerin Yararları Listesi

Fruktan intoleransı ve kuşkonmaz alerjisi

 1. Ebeveynleriniz sizi sebzelerinizi yemeye teşvik ederken doğru fikre sahiplerdi. Sebzeler, vücudunuzun sağlıklı ve düzgün çalışmasını sağlayan vitaminler, mineraller ve diğer önemli besinlerle doldurulur. Harvard Public Health School'a göre, sebze açısından zengin bir diyet yemek, tip 2 diyabet, göz ve sindirim sorunları, obezite, kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve bazı kanser türleri gibi kronik sağlık sorunları geliştirme riskinizi azaltabilir.

B Vitamini Kompleksi Sebzeler

 1. B vitamini kompleksi B-1, B-2, B-3, B-5, B-7, B-9 ve B-12'yi içerir. B vitaminleri vücudunuzun sağlıklı kalmasında önemli bir rol oynar. Büyüme ve gelişmeyi teşvik eder, cilt ve saçlarınızın iyi görünmesini sağlar, sindirim sisteminizin düzgün çalışmasına yardımcı olur ve vücudunuza kırmızı kan hücrelerinin üretiminde yardımcı olur. B vitaminleri ayrıca karbonhidrat ve proteinin parçalanmasına ve hormonların oluşumuna yardımcı olur. Yapraklı yeşillik, patates, mantar, bezelye ve kuru fasulye iyi bir B vitamini kaynağıdır. Bu sebzeleri çorba, salata, omlet veya güveçte servis edin.

Elyaf Zengin Sebzeler

 1. Elyaf bakımından zengin bir diyet kan kolesterolünüzü düşürebilir, bağırsaklarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olabilir ve kalp hastalığı ve tip 2 diyabet gelişme riskinizi azaltabilir. Lif dolgulu sebzeler sizi tam hissetme eğilimindedir, bu da sağlıklı bir kiloya ulaşmanıza veya korumanıza yardımcı olabilir. Mercimek, bezelye, fasulye, kabak, pancar ve havuç orta ila yüksek lif içeriğine sahip bazı sebzelerdir. Öğle yemeğinde veya akşam yemeğinde lif dolgulu sebzeleri güveçte, çorbada veya yan olarak servis edin.

Potasyum Dolgulu Sebzeler

 1. Potasyum içeren sebzeler yemek, sağlıklı bir tansiyon seviyesini korumanıza yardımcı olabilir ve bazı kişilerde hipertansiyonu azaltabilir. Diyetinizde potasyum eksikliği, böbrek sorunlarına ve fitness eğitimi ve egzersizler sırasında kas kramplarına neden olabilir. Patates, kış kabağı, baklagiller, avokado, kereviz, ıspanak, yeşillik ve domateslerin hepsi servis başına 300 miligramdan fazla potasyum içerir. Diyetinizdeki potasyum miktarını artırmak için patateslerinizi cildinizin üzerinde pişirin ve yiyin.

Vitamin C Sebzeleri

 1. C vitamini, vücudunuzu radyasyon, tütün dumanı ve hava kirliliğinden kaynaklanan serbest radikallerden zarar görmekten koruyan bir antioksidandır. Vücudunuzun yaraları iyileştirmek, sağlıklı kemik ve dişleri onarmak ve bakımını yapmak ve normal büyüme ve gelişmeyi teşvik etmek için C vitaminine ihtiyacı vardır. C vitamini içeren sebzeler arasında soğan, lahana, kırmızı biber, tatlı patates ve yeşil fasulye bulunur. Bu sebzeleri çorba ve salatalarda, garnitür olarak veya sos olarak servis edin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407