Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sebzeler Kirpik Büyümesine Neden Olur?

Papaya'nın Saç Üzerindeki Potansiyel Etkileri

 1. Kirpik büyümesi, saç büyümesini teşvik ettiği bilinen besinler bakımından zengin besinleri yemekten oluşabilir. E, B kompleksi ve C vitaminleri gibi besinler, Holistic Online'a göre vücudunuzdaki kan dolaşımını artırır ve saç köklerini uyarır. Temel bir mineral olan demir, kirpik büyümesinde de önemli bir rol oynar. Kirpiklerinizi ve saç büyümenizi arttırmanın en iyi yolu, tüm yiyecek gruplarından yiyeceklerle dengeli bir diyet yemek.

Ispanak

 1. Ispanak, kirpikinizin büyümesine çeşitli şekillerde yardımcı olabilecek bir beslenme merkezidir. Koyu yeşil yapraklı bir sebze olarak sınıflandırılan ıspanak, zengin miktarlarda demir içerir. MayoClinic.com'a göre saçların sağlıklı olması için demir gereklidir. Diyetinizde yeterli miktarda demir yoksa saç büyümesi engellenir ve saç dökülmesi oluşabilir. 1 su bardağı haşlanmış ıspanak yemek, dünyanın en sağlıklı gıdalarına göre günlük demir ihtiyacının yüzde 35'ini size sağlayacaktır. Ispanak, B2 vitaminleri veya riboflavin ve B6 veya piridoksinlerin saç sağlıklı B kompleksi besinleri için mükemmel bir kaynak sağlar. 1 su bardağı haşlanmış veya 2 su bardağı taze ıspanak yemek, bu vitaminlerin günlük beslenme gereksinimlerinizi sırasıyla yüzde 26 ve 22 olarak sağlayacaktır. Ispanak, ABD Tarım Bakanlığı'ndan MyPyramid'e göre C ve E vitaminlerinin mükemmel bir kaynağını oluşturur. C vitamini, demir emilimine yardımcı olur. 1 fincan haşlanmış ıspanak porsiyonu, besinler için günlük beslenme gereksinimlerinin sırasıyla yüzde 29 ve 19'unu sağlıyor. [! 60011 => 1130 = 3!

 1. Kış kabağı çeşitleri kirpikinizin büyümesine yardımcı olabilir. Daha İyi Sağlık Vakfı'na göre Üretilen bu sebzeler A, C, E ve B kompleks vitaminlerinden zengin miktarlarda içerir. Bu saç sağlıklı besleyicilerin mükemmel kaynakları arasında kabak, tatlı patates, butternut, spagetti, Hubbard, muz, düğün çiçeği, karnaval, delicata, kabak, sonbahar kabı ve ilik gibi sonbaharda hasat su kabakları bulunur.

 2. Çorba, güveç, yahni ya da garnitür olarak kabak tadını çıkararak kirpik sağlığınıza yardımcı olun. Tohumları, eti ve kökü içeren bütün kabağı yiyin. Kabak, pişmiş, haşlanmış, rendelenmiş, ızgarada ve / veya ızgarada pişirilebilir. Kışlık kabak tariflerinde kabak için kolayca değiştirilebilir. Taze su kabaklarını seçerken, What's Cooking America'ya göre sadece parlak renkli, lekesiz görünümleri olanları seçin.

Havuç

 1. Havuçlar, Daha İyi Sağlık Vakfı Üretimi'ne göre, büyük miktarda antioksidan A vitamini ve saygın miktarda C vitamini içerir. 1/2 bardak çiğ havuç porsiyonu, bu besin için günlük beslenme gereksinimlerinizin yüzde 200'ünden fazlasını karşılar. Renk ne kadar parlaksa, besin içeriği de o kadar yüksek olur. Aynı porsiyon büyüklüğü aynı zamanda günlük C vitamini payınızın yüzde 6'sını da dikkate alır. Diyetinizin bir parçası olarak turuncu, kırmızı ve / veya sarı havuçların tadını çıkarın. Eğer çiğ havuç sevmiyorsanız, havuç suyu içmek veya havuçlarınızı pişirmek beslenme saçının faydalarını sağlayacaktır.

Koyu Yeşiller

 1. Koyu yeşillikler, C ve E vitaminleri dahil olmak üzere saç sağlıklı besinler içerir. Bu kategoriye giren sebzeler arasında marul, tereyağı ve kırmızı yaprak gibi marul çeşitleri bulunur. Hardal yeşillikleri, karahindiba yeşillikleri, şalgam yeşillikleri, lahana, kepçeler ve lahanayı kirpik büyümenize yardımcı olacaktır. ABD Tarım Bakanlığı MyPyramid'e göre diğer sebzeler arasında brokoli, hindiba ve su teresi sayılabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407