Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sebze Suyunda Beslenme

Stratejileri

 1. Soğuk aylarda sizi ısıtmak için kolayca ev yapımı çorba yapabilir veya sadece ana yemekten önce sizi doldurmaya yardımcı olmak için kullanabilirsiniz, böylece çok fazla kalori tüketmezsiniz. Ev yapımı çorba tariflerinin çoğu, sebze suyu gibi et suyu ile başlar. Mağazadan satın alınan sürüm en uygun sürüm olmasına rağmen, genellikle sodyum bakımından çok yüksektir, bu yüzden evde kendiniz yapmaktan daha iyi olabilirsiniz.

Kaloriler ve Makrobesinler

 1. Sebze suyu fazla kalori içermiyor. 1 fincanlık servis, yalnızca içerdiği 3 gram karbonhidrattan gelen 12 kalori sağlar. Diğer et suyu türleri benzer kalori değerlerine sahiptir, her bir bardak tavuk suyu 12 kalori sağlar ve her bir bardak et suyu bardağı 17 kalori sağlar. Ancak, bu et bazlı çorbaların her biri, yaklaşık 0.5 gram yağ içerir ve bu sayede kalori sayacını takip ediyorsanız sebze çorbası daha sağlıklı bir seçenek haline gelir.

Sodyum İçeriği

 1. Depolanan sebze suyunun en büyük dezavantajı sodyumda oldukça yüksek olmasıdır. Her kap 940 miligram veya sodyum için günlük değerin yüzde 39'unu içerir. Tavuk ve sığır eti suyu sodyumda biraz daha düşüktür, 860 miligram içeren tavuk suyu ve 893 miligram sığır eti vardır. "Düşük sodyum" etiketli bir sebze suyu arayın, çünkü bu su ürünleri DV'nin yüzde 5'inden fazlasını veya porsiyon başına 140 miligram sodyum içeremez. Çok fazla sodyum tüketmek, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve felç riskini artırır.

Vitamin İçeriği

 1. Sebze suyu sebzelerden yapılmasına rağmen, sonuç vitaminlerde çok yüksek değil. Her bir bardak, sağlıklı görme ve bağışıklık işlevi için ihtiyacınız olan A vitamini için DV'nin yüzde 10'unu size veriyor. Başka bir et suyu türünü seçmeniz de vitamin alımınızı arttırmaz. Sığır eti suyu herhangi bir vitaminde özellikle yüksek değildir, ancak bir bardak tavuk suyu, C vitamini alımınızı DV'nin yüzde 27'si ile artırmanıza yardımcı olacaktır. C Vitamini, serbest radikallerin hücre hasarını önlemeye yardımcı olur ve kollajen oluşturmak için gereklidir.

Daha Sağlıklı Bir Sürüm Oluşturma

 1. En iyi seçeneğiniz, kullanmanız gereken sebzeleri ve sebze artıklarını almak ve kendi sebze etinizi yapmaktır. Fine Cooking'e göre, sonuçta acı bir acı yaratabileceğinden sadece yeşil yapraklı havuç tepelerini veya soğan derilerinizi eklemeyeceğinizden emin olun. Kendi et suyunuzu yaptığınızda, eklediğiniz tuzu büyük ölçüde sınırlandırabilir veya tamamen atlayabilirsiniz. Soğan, sarımsak ve maydanoz ya da kekik gibi diğer otları eklediğinizden emin olun. [! 1446 => 1130 = 5!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407