Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sebze Burger Vs. Sığır eti

Ya Diyabetik Olursam?

 1. Sebze veya "vejeteryan" burgerler et alternatifleri olarak yaygınlaştı, restoranlarda ve fast-food işletmelerinde hamburger yanında menüye katıldı. Artık vejeteryan veya vegan diyetlerini izleyenlere ayrılmazlar. Bir tüketici olarak, sebze ve etli burgerler arasında karar verirken bilinçli bir seçim yapmalısınız. Amerikan Diyetisyenler Birliği'nin kayıtlı diyetisyeni ve sözcüsü Vandana Sheth'e göre, her iki seçenek için de artıları ve eksileri var.

Sebze Burger

 1. Genel olarak vejeteryan burgerlerde sığır etlerine göre daha az yağ, kalori ve daha fazla lif elde edersiniz. Dezavantajı sebzeli burgerler sodyumda daha yüksektir - yine de ılımlı bir aralıkta olsa da - ve proteinlerde daha düşüktür. Amerikan Diyet Birliği'ne göre vejeteryan burger yemeniz durumunda, ortalama sığır burgerini yediğinize göre, genellikle üç kat daha az toplam yağ ve yedi kat daha az doymuş yağ alırsınız. Ayrıca 3 ila 4 gram lif tüketiyorsunuz, sığır eti burgerde de lif yok. Life Span Medicine'deki klinik beslenme uzmanı ve beslenme müdürü Nicole Kuhl, ticari sebze burgerlerindeki besin maddelerinin içerik listesine bağlı olarak markadan markaya değiştiğini söylüyor. Sebzeli burgerler normalde soya proteini, buğday glüteni, mısır türevleri, tahıllar, sebzeler ve birçok yapay bileşenlerin fraksiyonlarını içerir.

Sığır Eti Burger

 1. Daha az sodyum ve daha fazla protein istiyorsanız, sebze burgeri yerine sığır burgeri tercih edebilirsiniz. Sığır eti, B vitaminleri ve demir ve çinko gibi mineraller gibi temel besinleri içerir. Amerikan Diyet Birliği'ne göre, beklenmedik bir sığır burgeri yediğinizde, sebze burgerinden 5 kat daha az sodyum alırsınız. Öğün başına en az 20 gram protein almalısın. Ortalama bir sığır burgerinde 20 gram protein bulunurken, bir sebze burgerinde 5-12 gram protein bulunur. Kuhl, sığır etinin yemdeki kimyasallardan kaynaklanan antibiyotikler, hormonlar ve toksinler de içerebileceğini belirtti. Zararlı maddeleri önlemek için organik, otlarla beslenen sığır eti satın almasını tavsiye ediyor.

Ev Yapımı Sebze Burgerler

 1. En sağlıklı yiyecekler bütün yiyeceklerdir - doğada avlanabilen veya toplanabilen yiyeceklerdir. Mağazadan alınan vejetaryen burgerlerin uygun olmasına rağmen, Sheth ev yapımı sebze burgerlerin paketlenmiş olanlardan daha sağlıklı olabileceğini söylüyor. Kendi etsiz burgerlerinizi otlar, baharatlar, sebzeler, fasulye ve kepekli tahıllar ile yapabilirsiniz. Siyah fasulye vejetaryen burger iyi bir seçimdir. 15-ons siyah fasulye, 1/2 doğranmış soğan, 1/2 doğranmış kırmızı biber, 1/2 çay kaşığı kırmızı biber, 1/2 çay kaşığı sarımsak tozu, 1 yumurta, 1 su bardağı ekmek kırıntısı ve tuz ve karabiberle karıştırın . Bir mutfak robotunda hızlıca nabızlayın veya çatalla püre haline getirin. Karışımı köfteler haline getirin. Bir tavaya pişirme spreyi sıkın ve köfteleri orta ateşte her bir tarafta yaklaşık 3 veya 4 dakika pişirin.

Hususlar

 1. Yiyecek alerjiniz varsa, ticari olarak hazırlanmış sebzeli burgerler sizin için güvenli olmayabilir. İşlenmiş gıdalardır ve soya, glüten, mandıra, buğday yumurtası, fındık, tohum ve mısır gibi ortak gıda hassasiyetleri içerir. Ek olarak, bu yiyeceklerin bazıları genetik olarak modifiye edilebilir. En yaygın alerjenleri olmayan etsiz ürünleri seçin ve beslenme etiketlerine çok dikkat edin.



Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c