Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sıcak kırmızı pul biber yemek daha uzun yaşamaya yardımcı olabilir

Sıcak kırmızı pul biber yemek daha uzun yaşamaya yardımcı olabilir

 1. Amerika Birleşik Devletleri’nde 16.000’den fazla insanın yaptığı bir araştırma, kırmızı biber tüketen bireylerin, tüm nedenlerden kaynaklanan ölüm riskini, ortalama 18 yıl boyunca, yemeyenlere göre daha düşük olduğunu ortaya koydu. baharatlı yiyecek.

 2. Çalışma ortak yazarları, her ikisi de Vermont Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Mustafa Chopan ve Benjamin Littenberg, yakın zamanda bulgularını PLOS One dergisinde bildirdi.

 3. Biberler, nighthade familyasına ait olan Capsicum bitkisinin meyveleridir. Her biri farklı ısı seviyelerine sahip pek çok acı biber çeşidi vardır.

 4. Jalapenos gibi acı biberlerde ateşli lezzet, kapsaisin denilen bir bileşikten gelir. Çalışmalar, bu bileşiğin çok sayıda sağlık yararı sağlayabileceğini öne sürdü.

 5. Chopan ve Littenberg’e göre, 2015 yılında BMJ’de yayınlanan önceki bir çalışma - biber gibi baharatlı gıdaların tüketiminin ölüm riskini nasıl etkileyebileceğini araştırdı. Bu tür yiyeceklerin düzenli olarak tüketilmesi ile sonuçta ve nedene bağlı ölümlerin azalması arasında bir bağlantı buldu.

 6. Yeni çalışma, sıcak kırmızı biber yiyenlerin daha uzun ömürlü olabileceğini bulduktan sonra bu ilişkiyi destekliyor.

Tüm nedenlere bağlı ölüm riski kırmızı biber biber alımında% 13 daha düşük

 1. Chopan ve Littenberg bulgularına, 1988 ve 1994 yılları arasında Ulusal Sağlık ve Beslenme Muayenesi Araştırması III’e katılan 18 yaş ve üstü 16.179 yetişkinin verilerini analiz ederek ulaştı.

 2. Anket sırasında, katılımcıların geçen ay boyunca sıcak kırmızı biber tüketimi, bir gıda sıklığı anketi kullanılarak değerlendirildi.

 3. Katılımcıların tüm nedenlerine ve nedenlerine özgü ölümleri, Ulusal Ölüm Endeksi kullanılarak ortalama 18.9 yıllık bir takip süresi boyunca izlendi. Takip sırasında 4.946 ölüm gerçekleşti.

 4. Acı kırmızı biber tüketmeyen katılımcılarla karşılaştırıldığında, yapanların ölümcül ölüm riskinin yüzde 13 oranında azaldığı tespit edildi.

 5. Bu çalışmada nispeten az sayıda ölüm olduğu için Chopan ve Littenberg, kırmızı biber biber alımının belirli ölüm nedenlerini nasıl etkileyebileceği konusundaki verilerinin sınırlı olduğunu söylüyor.

 6. Yine de mevcut veriler, sıcak kırmızı biber biber tüketiminin, kalp hastalığı ve inme gibi vasküler hastalıklardan kaynaklanan ölüm riskinin azalmasıyla en güçlü şekilde ilişkili olduğunu ileri sürdü.

 7. Araştırmacılar, kırmızı biber biberlerinin ömrünü uzatabileceği kesin mekanizmaları tam olarak belirleyemese de, ekip, geçici reseptör potansiyelini (TRP) kanallarını çalıştıran kapsaisin ile sınırlı olduğunu söylüyor.

 8. "TRP vanilloid tip 1'in (TRPV1) aktivasyonu, lipit katabolizması ve termojenez mediatörlerini değiştirerek obeziteye karşı hücresel mekanizmaları uyarıyor gibi görünmektedir" açıklamasını yaptı. “Obeziteye karşı korunma, kardiyovasküler, metabolik ve akciğer hastalıkları riskinin azalmasına neden olur.”

Yeni araştırma önceki bulguların 'genelleştirilebilirliğini güçlendirdi'!

 1. Ancak, Chopan ve Littenberg, daha önceki çalışmanın sadece Çin yetişkinlerinde yapıldığına dikkat çekti, bu nedenle yeni araştırma bu bulguların "genelleştirilebilirliğini güçlendirdi" dedi. [! 5397 => 1140 = 3!

 2. "Her iki araştırmanın da gözlemsel niteliği göz önüne alındığında, nedensellik sadece teyit edilebilir, teyit edilemez. Diğer çalışmalar, diğer baharatların yararlarını ve bazı biber biber alt tiplerinin farklı etkilerini araştırmayı amaçlamalıdır. diyet ve sağlık, yeni diyet önerileri ve yeni tedavilerin gelişimi arasındaki ilişkilerde yeni görüşlere yol açabilir. ”

 3. Kepekli tahılları yemenin ömrünü nasıl artırabileceğini öğrenin.

 4. Vermont Üniversitesi haber bülteni, 16 Ocak 2017 tarihinde EurekAlert aracılığıyla erişildi.

 5. Ek kaynak: Authority Nutrition, Chili peppers 101: 16 Ocak 2017 tarihinde erişilen beslenme gerçekleri ve sağlık etkileri.

 6. Bu konuyla ilgili en son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun.

 7. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 8. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407