Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sarı Hardalın Buzdolabınızda Olması Gereken 3 Sağlık Faydası

Vizyonunuzu Geliştirin

 1. Hardal tohumu yüzyıllardır yiyecek ve ilaç olarak kullanılmıştır. Bitkilerden aynı isimde gelirler ve çok çeşitli şekillerde hazırlanabilirler. Dijon hardalı, Amerikan sarı hardalı ve ballı hardal en popüler çeşitleri arasındadır. Hardalın sağlığa faydaları, anti-mikrobiyal, anti-diyabetik, anti-enflamatuar ve analjezik özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Hardallı Besin Değerleri

 1. Bu popüler çeşni yemek lezzetini arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda esansiyel vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlar sağlıyor. Diğer besinlerin yanı sıra mükemmel bir omega-3, fosfor ve magnezyum kaynağıdır.

 2. Bir ons (veya 2 yemek kaşığı) sarı hardalın yalnızca 18.8 kalorisi var ve önerilen günlük ödeneğin (RDA) selenyumunun yüzde 13'ü, manganezin BKA'sının yüzde 6'sı, yüzde 2'si kalsiyum BKA'sı ve tiaminin BKA'sının yüzde 6'sı. Canlı sarı rengi zerdeçal geliyor.

 3. Manitoba Üniversitesi tarafından yayınlanan 2016 çalışmasına göre, hardal fenolik bileşikler ve antioksidan ve antibakteriyel özelliklere sahip diğer bitki besleyicileri içerir. Tohumları bitki sterolleri, yağ asitleri ve karotenoidlerin yanı sıra E vitamini ve B kompleks vitaminleri bakımından zengindir.

 4. Geleneksel olarak, hardal tohumları kabızlık, artrit ağrısı ve kas spazmları için doğal bir çare olarak kullanılır. Bazı insanlar, hardal bitkisinden elde edilen yağı saç büyümesini uyarmak için kullanırlar. Bu baharat, Drugs.com'a göre diyabet, kalp hastalığı ve enflamatuar durumların yönetiminde yardımcı olabilir. Bununla birlikte, terapötik etkilerini doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Potansiyel Sağlık Faydaları

 1. Brassica ailesindeki diğer bitkiler gibi, hardal tohumu da glukozinolatlarda yüksektir. İşlemden sonra, bu antioksidanlar izotiyosiyanat adı verilen kükürt içeren bileşiklere dönüştürülür. Uluslararası Moleküler Bilimler Dergisi'nde yayınlanan 2016 gözden geçirmesi, izotiyosiyanatların oksidatif stres ve iltihaplanmaya karşı koruduğuna işaret ediyor. Bu bitki bileşikleri, kanser hücresi ölümüne neden olabilir ve kardiyovasküler ve nörodejeneratif hastalıkları önleyebilir.

 2. Sarı hardal da büyük dozlarda selenyum içerir. Bu mineral, Antioksidan özellikler gösterir, DNA sentezini destekler ve Radyasyon Onkolojisi dergisinde yer alan 2014 tarihli bir incelemeye göre kanser riskini azaltabilir. Dahası, kanser hastalarında radyoterapinin yan etkilerini telafi ettiği ve yaşam kalitelerini arttırdığı gösterilmiştir.

 3. Potasyum hardalın sağlığa faydalarına katkıda bulunuyor. Bu besin normal hücre fonksiyonu için gereklidir ve kan basıncını düzenler. Kan dolaşımındaki düşük potasyum seviyeleri hipertansiyon, böbrek taşı, elektrolit dengesizliği ve kardiyovasküler problem riskini artırabilir.

Sarı Hardal Nasıl Yapılır?

 1. Sarı hardal malzemeleri bir markadan diğerine değişir. Genel olarak, bu baharat sarı hardal tohumu, zerdeçal, tuz, beyaz sirke ve baharatlarla yapılır. Üreticiler, lezzetini arttırmak için sıklıkla kırmızı biber, sarımsak tozu, kimyon, kırmızı biber veya bal eklerler. Bazıları da hardal kalorisini artıran bal veya akçaağaç şurubu kullanıyor.

 2. Ana bileşenlerinden biri olan zerdeçal, güçlü anti-enflamatuar özellikler gösterir. BMC Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp'ta yayınlanan 2016 tarihli bir araştırma makalesine göre, bu popüler baharat hepatik oksidatif stresi baskılayarak karaciğer hasarına karşı koruma sağlar. WebMD'nin belirttiği gibi, zerdeçal ayrıca depresyon belirtilerini hafifletebilir, kan lipitlerini iyileştirebilir ve osteoartrit ağrısını azaltabilir.

 3. Mağazalarda bulunan sarı hardal sıklıkla işlenir ve uzun vadede sağlığınıza zarar verebilecek katkı maddeleri içerir. Kendi hardalını evde pişirmeyi düşünün, böylece faydalarından tam olarak yararlanabilirsiniz. Sadece birkaç çorba kaşığı ezilmiş hardal tohumu, bir tutam zerdeçal, sirke, tuz, su ve taze otlar; Ekstra lezzet için beyaz biber, biber gevreği ve diğer baharatları ekleyin. Et ve balıkla birlikte tadını çıkarın, soslara ve daldırmaya daldırın, sandviçlere dağıtın veya salata sosu yerine kullanın.

 4. Sarı hardal malzemeleri bir markadan diğerine değişir. Genel olarak, bu baharat sarı hardal tohumu, zerdeçal, tuz, beyaz sirke ve baharatlarla yapılır. Üreticiler, lezzetini arttırmak için sıklıkla kırmızı biber, sarımsak tozu, kimyon, kırmızı biber veya bal eklerler. Bazıları da hardal kalorisini artıran bal veya akçaağaç şurubu kullanıyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407