Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sarı Balmumu Fasulyesinin Besinsel İçeriği

Sade Yemek Yapma

 1. Sıcak aylar boyunca birçok çiftçi pazarında ve bahçelerinde bir elyaf, sarı balmumu fasulyesi - sarı çırpma fasulyesi olarak da bilinir - diyetinize çok yönlü ve besleyici bir katkı sağlar. Bir bardak doğranmış sarı balmumu fasulyesi sadece 31 kalori içerir, bu nedenle kalori alımınızı önemli ölçüde artırmadan kaloriyle kontrol edilen bir diyette öğünlere toplu olarak eklemek için kullanabilirsiniz. Sarı balmumu çekirdekleri de birçok besin değeri sunar ve size birkaç temel besin sağlar.

Sağlıklı Karbonhidratlar ve Protein

 1. Sarı balmumu çekirdeklerinin kalori içeriğinin çoğu karbonhidratlardan gelir. Her bir 1 fincanlık porsiyonda 7 gramlık toplam karbonhidrat, 3,4'ünde diyet lifi elde edilir. Sindirim sırasında, bu karbonhidratların bir kısmı şekere dönüşür ve günlük işleyişinizi güçlendirir, sarı balmumu çekirdeklerindeki lif kabızlığın önlenmesine ve kan şekeri seviyelerinizin düzenlenmesine yardımcı olur. Her bir fasulyenin porsiyonunda ayrıca kemikleriniz ve saçlarınız da dahil olmak üzere sağlıklı dokuların korunmasına yardımcı olan 2 gram protein bulunur.

Demir ve Manganez

 1. Sarı balmumu çekirdekleri, demir ve mangan alımınızı artırarak sağlığınıza yarar sağlar. Her iki mineral de, enerji üretmek ve metabolizmanızı desteklemek için gerekli enzimler dahil, enzimleri aktive etme yeteneğine sahiptir. Manganez vücudunuzun hormon üretimini düzenler ve bağ dokusu oluşturmanıza yardımcı olurken demir, kırmızı kan hücresi işlevinde önemli bir rol oynar. Her 1 fincan sarı balmumu fasulyesi porsiyonu 1.04 miligram demir içeriğine ve 0.21 miligram manganez içeriğine sahiptir. Bu, Tıp Enstitüsü'ne göre, sırasıyla kadınlar için önerilen günlük demir ve mangan alımlarının yüzde 6 ila 12'sinin yanı sıra günlük demir alımının yüzde 13'ünü ve erkekler için günlük manganez alımının yüzde 9'unu sağlıyor.

Antioksidan C Vitamini

 1. Diyetinize sarı balmumu çekirdeklerini, iyi bir sağlık için gerekli bir antioksidan olan C vitamini kaynağı olarak ekleyin. Antioksidanlar, DNA ve hücre membranlarınız dahil olmak üzere hücrelerinize oksidatif hasarı önler. Hücrelerinizi bu oksidasyondan korumak, onları sağlıklı tutar ve kanser önleme dahil, hastalıkların önlenmesinde rol oynar. Ayrıca C vitamini tüketmek de yara iyileşmesine yardımcı olur ve kemikleriniz de dahil olmak üzere bağ dokularınızın gücünü destekler. Her 1 fincan sarı balmumu fasulyesi porsiyonu size 16.3 miligram C vitamini sağlar - Tıp Enstitüsü'ne göre, erkekler için önerilen günlük alımın yüzde 18'i ve kadınlar için yüzde 22'si.

Daha Fazla Sarı Balmumu Fasulyesi Tüketmek

 1. Doyurucu salatalarda sarı balmumu fasulyesi kullanın - bunları kuru fasülye salatası, nohut, kıyılmış soğan ve balzamik salata suyuyla birleştirin ya da sağlıklı üç fasülye salatası için kızartın. kavrulmuş yaz sebze salatası. Fasulyeleri kendi başlarına da kızartıp, lezzet için kıyılmış sarımsak ekleyebilir veya sağlıklı bir tavada kızartmak için en sevdiğiniz sebzeler ve yağsız proteinlerle sote edebilirsiniz. Hatta sarı balmumu çekirdeklerini bile çiğ yiyebilirsiniz - en sevdiğiniz dilime biraz ekleyin veya humus gibi sağlıklı bir sos ile atıştırın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407