Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlığınızdaki istiridye yeme zararları

Mineral Vitaminleri

 1. İstiridye, kalorilerinde orta derecede düşük ve protein açısından zengin oldukları için diyetinize dahil etmek için yararlı bir yiyecek olabilir. Bununla birlikte, çok fazla istiridye yemenin zararlı etkileri olabilir, çünkü istiridye besin maddelerinin bazıları yüksek dozlarda zararlı olabilir. İstiridye yemek yeme veya diğer yiyeceklerden zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız, derhal profesyonel tıbbi yardım alın.

İstiridye Beslenme Profili

 1. Deniz mahsulleri, diğer deniz ürünleri türleri gibi, 3 oz başına 126 ile, kalorilerde nispeten düşüktür. hizmet. Her 3 oz. pişmiş istiridye porsiyonunda 21.7 g protein, 1.7 g yağ ve 4.4 g karbonhidrat bulunur. İstiridye potasyum, demir, selenyum ve vitamin B-12 de dahil olmak üzere çeşitli besinler açısından zengindir. Yağ veya tereyağındaki istiridye besin değerlerinin değişeceğine dikkat edin.

Selenyum Aşırı Dozu

 1. Çok fazla istiridye yemenin risklerinden biri de çok fazla selenyum alıyor. Vücudunuzun bağışıklık sisteminizin ve tiroidinizin düzgün çalışması için selenyum ihtiyacı vardır, ancak günlük olarak bu besleyicinin önerilen alımı 55 mg'dır, 1 mg'dan az 3 oz'dan fazla. istiridye Birden fazla istiridye peyniri yerseniz, mide, yorgunluk, sinir hasarı ve sinirlilik rahatsızlıklarına neden olabilecek çok fazla selenyum tüketebilirsiniz. Tıp Enstitüsü, günde 400 mg selenyumun asla geçilmemesini tavsiye eder.

B-12 Vitamini Aşırı Dozu

 1. B-12 Vitamini, amino asitlerin üretimini destekleyen ve hemoglobin üretiminde rol alan bir enzim olan ve vücudunuzdaki oksijenli kan taşıyan temel bir vitamindir. Ne yazık ki, çok fazla B-12 vitamini döküntü ve kaşıntı, ishal veya periferik vasküler tromboz olarak bilinen kan damarı hastalığına neden olabilir. Her 3 oz. istiridye porsiyonları 84 mcg içerir, ki bu da günlük önerilen 2.6 mcg alımının 32 katıdır. [! 3463 => 1130 = 5!

Aşırı dozda demir

 1. Demir, vücudunuzun hücresel enerji üretmek ve oksijen taşımak için kullandığı hayati bir besindir. Bununla birlikte, düzenli olarak çok fazla demir tüketmek karaciğerde hasara, diyabete, diyare ve mide rahatsızlığına neden olabilir. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi ayrıca, çok fazla demirin Alzheimer hastalığı, bazı kanserler ve kalp hastalıkları riskinizi artırabileceğini öne sürüyor, ancak "kanıtların net olmadığı" notunda bulunuyor. Önerilen günlük demir alımı, erkekler için 8 mg, kadınlar için 18 g ve 3 oz'dur. istiridye porsiyon 24 mg içerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407