Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Pakistan Yemekleri

Vitamin B-12

 1. Pakistan mutfağı çok yönlü ve birçok farklı sebze içeriyor. Ayrıca belirgin Pakistan ve çevresinde bulunan meyve ve balıklar. Hintli komşularının aksine, Pakistan çok sayıda et yiyiciye ev sahipliği yapmaktadır; sebzeler, baharatlar ve et sularıyla süslenmiş. Birçok Pakistanlı yemeği vejetaryen olabilir. Pakistanlı tarifleri vitaminler, mineraller, lifler, proteinler açısından yüksek ve yağ oranı çok düşük olabilir.

Tavuk Tikka

 1. Tavuk tikka, derisiz, kemiksiz tavuk göğsünden yapılmış, baharatlı bir hamurla boğulmuş ve ızgara yapılmış bir yemektir. Tavuğun kendisi vücutta oksijen taşımak ve sağlıklı saç ve tırnakları korumak için kullanılan demir ve çinko gibi mineraller sağlar. Chicken tikka ayrıca, hem soğuk algınlığının kabarmasına ya da akciğerlerde mukusun parçalanmasına yardımcı olan hem de antibakteriyel özellikler taşıyan sarımsak ve zencefil içerir. Tavuk tikka pastası, mineral kalsiyum içeren yoğurt kullanılarak birleştirilir. Kalsiyum kemiklerin ve dişlerin sağlıklı büyümesini ve gelişmesini sağlamak için çalışır. Yaşlandıkça gevrek kemik oluşumunu önlemek için kalsiyum gerekir. Tavuk tikka kızartıldığı için yağ oranı çok düşüktür.

Aaloo Palak

 1. Aloo "patates" palak "ıspanak", genellikle garnitür olarak sunulan bir vejeteryan yemeğidir. Bu yemeğin içindeki patatesler, yiyeceği enerjiye metabolize etmek için kullanılan mükemmel bir B vitamini kaynağıdır. Ayrıca, aaloo palak'taki ıspanak, yeni hücre üretimi için kullanılan ve hamilelik sırasında doğum kusurlarını önlemeye yardımcı olan bir B vitamini olan folat içerir. Harvard Public Health'e göre, folik asit "folat", kolon kanseri ve meme kanseri gelişme riskini azaltmaya da yardımcı olabilir. Aaloo palak, sarımsak, kimyon, kırmızı biber, zerdeçal ve domates karışımı içerir. Bu vitamin ve mineral bakımından zengin öğün, baharatları kızartmak için kullanılan az miktarda yağ içerir.

Çapati

 1. Chapati çoğu yemeğe eşlik eden Pakistanlı bir yassı ekmek. Bu ekmek, 2 su bardağı kepekli un, .25 çay kaşığı tuz ve 1 su bardağı ılık su; Hamuru küçük toplara daldırın ve yuvarlayın. Bu ekmek buğday unu içerdiğinden, iyi miktarda diyet lifi içerir. Diyet lifi kiloyu korumak, kolesterolü düşürmek, sağlıklı sindirime yardımcı olmak ve kan şekerini dengelemek için kullanılır. Ekmek hiçbir yağ veya yağ içermez, bu nedenle kolesterol ve doymuş yağ içermez. Ekmek bir kez yuvarlandıktan sonra, her iki tarafta kuru bir tavada birkaç dakika pişirilir.

Balık Salatası

 1. Balık salatası, soğan, sarımsak, yoğurt, zerdeçal, kırmızı biber, karışık baharat "garam masala", domates, limon, çemen otu ve kişniş karışımı ile yapılan ana yemek. Bu baharatlar ve sebzeler pişirilir ve daha sonra kemiksiz, derisiz balık sosa eklenir ve 10 dakika pişirilir. Balık salaamı genellikle lif bakımından zengin kahverengi basmati pirinci ile ikame edilebilen beyaz basmati pirinci ile servis edilir. Balık salatalarında herhangi bir balık kullanılabilir, bu nedenle iyi bir omega-3 dozu için somon ya da uskumru gibi yağlı balıklar ekleyin. Omega-3 yağ asitleri, kalp hastalığı riskini azaltan kalp sağlıklı özellikleri içerir. Bu yemek, C vitamini, demir, magnezyum, B kompleksi vitaminleri ve E vitamini içeren çeşitli vitaminler ve mineraller içerir. Bu kabın sağlığa faydalarını, tuzu atlayarak veya doymuş yağ bazlı yağı zeytinyağı ile değiştirerekDonate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c