Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Nijeryalı Yemekleri

Malzemeler

 1. Nijerya mutfağı baharatlı lezzetleri ve yoğun aromaları ile ünlü. Bununla birlikte, birçok insan potansiyel sağlık yararları için Nijeryalı yemeklerine yönelmektedir. Nijerya mutfağı büyük miktarda sebze, yağsız et ve kepekli tahıllar içerme eğiliminde olduğu için, yumuşak bir diyeti karıştırmanın sağlıklı bir yoludur.

Edikang Ikong

 1. Edikang Ikong, taze sebzelerle dolu geleneksel bir Nijeryalı çorbasıdır. Tipik bir Edikang Ikong tarifi, kabak, domates ve soğan içerir. Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre, Edikang Ikong'da bulunanlar gibi düzenli olarak taze sebze tüketilmesi inme, bazı kanser ve sindirim sistemi sorunları riskini azaltabilir.

Inyan

 1. Inyan, taze tatlılardan yapılan lezzet bakımından zengin bir Nijeryalı garnitür. İnyan yapmak, haşlama, haşlama ve suyla karıştırmak, harcı havan tokasında karıştırmak kadar kolaydır. Yamlar, demir, A vitamini ve selenyum bakımından zengin besleyici bir nişastalı sebzedir. Ek olarak, salmalar glisemik indekste havuç ve bezelye gibi diğer nişastalı sebzelerden daha düşüktür. Düşük glisemik indeksli gıdalar bakımından zengin bir diyet tüketmek Tip 2 diyabet ve obezite riskinizi azaltabilir. Inyan hazırlarken cildinizi omzunuzda tutmayı tercih edin, çünkü vitamin ve liflerin çoğu burada bulunur.

Egusi

 1. Egusi, acı kavun, kırmızı biber ve bol miktarda kerevit içeren baharatlı bir güveç. Çoğu deniz mahsulü gibi kerevit de omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Omega-3 yağları, "iyi" yüksek yoğunluklu lipoprotein kolesterolünün arttırılması ve trigliseritlerin azaltılması gibi önemli kalp sağlığı yararları sunar. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi'ne göre, omega-3 yağları açısından zengin bir diyet, osteoporoz, romatoid artrit ve Tip 2 diyabet riskinizi de azaltabilir.

Acı Yaprak

 1. Acıyan yaprak, birçok geleneksel yemeğe giden bu yolla buluştu. Acı yaprak - aynı zamanda Vernonia amygdalina olarak da bilinir - Kasım 1994 tarihli "Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi" ne göre, antioksidanlarda bol miktarda bulunur. Antioksidanlar, bitki besinlerinde oksidasyon olarak bilinen zararlı bir süreçle mücadele eden bileşiklerdir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c