Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Jambonlu Peynirli Sandviç

Kalite Kontrol ve Diyet Önerileri

 1. Jambon ve peynirde bulunan yüksek miktarlarda kolesterol, doymuş yağ ve sodyum ile bu ana bileşenlerin bulunduğu bir sandviç öğle yemeğinde en sağlıklı seçenek değil. Bununla birlikte, farklı jambon, ekmek ve peynirdeki besinler ve içerik maddeleri arasında çok fazla çeşitlilik vardır ve bu kombinasyonları denemek size çok daha besleyici bir yemek sağlayabilir.

Malzemeler

 1. Jambon ve peynir, sandviçin ana malzemeleri olmasına rağmen, nadiren tam listeyi oluşturuyorlar. Sandviçe mayonez, tereyağı veya kremsi bir pansuman eklenmesi, yağ ve kalori ekler, ancak taze veya pişmiş sebzeler, sandviç içindeki toplam temel besin maddelerini artırır. En sağlıklı yemek için, yıldız sebzeleri ve jambonları ve destek rollerini peynir yapın; net kalorileri ve yağı keser ve sandviçe tat ve doku katarsınız. Lezzetli seçenekler arasında avokado, marul, domates, muz biber, karamelize soğan, ızgara kabak veya sote biber bulunur.

Karşılaştırmalar

 1. Sandviçinizde kullandığınız jambon ve peynir türlerinin nihai beslenme gerçekleri üzerinde çarpıcı bir etkisi olabilir. USDA, 100 g ekstra yağsız şarküteri jambonunun toplam 110 kaloriye, 19 g protein, 2,5 g yağ, 45 mg kolesterol ve 1050 mg sodyum içerdiğini bildirmektedir. Ancak 100 g tam yağlı jambon yaklaşık 165 kaloriye, 16.5 g protein, 8,5 g yağ, 60 mg kolesterol ve 1300 mg sodyuma sahiptir. Aynı peynir için de geçerli. Örneğin, 1 oz. keçi peyniri yaklaşık 75 kalori, 5 g protein, 6 g yağ, 15 mg kolesterol ve 100 mg sodyum, ancak 1 oz içerir. Tam yağlı çedarda 115 kalori, 7 g protein, 9.5 g yağ, 30 mg kolesterol ve 175 mg sodyum bulunur.

Sağlıklı Seçenekler

 1. Sandviçiniz için yağsız jambon ve az yağlı peynir seçerseniz önemli miktarda kalori, yağ ve kolesterol tasarrufu yapabilirsiniz. Çedar istiyorsanız, az yağlı bir çeşitten geçin ve 1 oz'a yapıştırın. veya daha az. Kullandığınız ekmek de bir fark yaratıyor. Tam buğday sandviç ekmeği veya tam tahıllı sargı ile daha fazla lif, protein ve kompleks karbonhidrat ve daha az şeker elde edersiniz ve aynı kaloride daha uzun süre veya daha fazla beyaz ekmeğin sunabileceğinden daha az kalabilirsiniz.

Alternatifler

 1. Kalbiniz jambona basılmamışsa, hindi ve peyniri değerli bir alternatif olarak düşünün. MayoClinic.com, türkiye kullanımını öneriyor çünkü çoğu jambon kesiminden daha zayıf ve daha az kaloriye ve daha az kolesterol içeriyor. Jambonlu bir sandviç de düşünebilirsiniz. Salatayı az yağlı mayo ve yağsız jambonla yaptığınız sürece sandviçiniz kremsi, dolgun ve tatmin edici ancak yine de sağlıklı ve besleyici olacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407