Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Günün Fikirleri ile Gününüze Doğru Başlayın

Hangi Tür Sağlıklı Yemek Planının En İyi İşlediğinin Alt Çizgisi:

 1. [!Aşağıda, sağlıklı kahvaltı fikirleri hakkındaki videomun özeti, konuyla ilgili ek bilgiler var.]

 2. Düzenli olarak elde ettiğim en sık sorulan sorulardan biri "Kahvaltı günün en önemli öğünü mü?" Sana cevabım, evet, sanırım kahvaltı günün en önemli öğünüdür.

 3. Bazen kahvaltı atlamak aslında sizin için iyi olabilir ve kahvaltı yiyorsanız, günün en sağlıklı öğünü yapmak için bu öğün tam olarak nelerden oluşur?

Sağlıklı Kahvaltı Fikirleri

 1. İşte kahvaltının bu kadar kritik olmasının nedeni: Diyelim ki en son yediğiniz saat 6: 00'dır. ya da 7:00 akşam. Yarım saat sonra 12 saat sonra uyanırsınız ve vücudunuzun yakıta ihtiyacı vardır - gün boyu tamir etmeye ve enerji almaya başlamak için yakıta ihtiyacı vardır, bu yüzden vücudunuzun bir şeyden beslenmesi gerekir. Bu nedenle, kahvaltı gerçekten günün en önemli öğünüdür, çünkü bütün gününüz başlar ve vücudunuz bu besinlere ihtiyaç duyar.

 2. Şimdi, kahvaltı için bu süper sağlıklı yemeği oluştururken, bir süper gıda güler yüzlü öneririm. Bazı fikirler için sağlıklı yüzlü tariflerden bazılarını deneyebilirsiniz. Elbette başka seçenekler de var. Keçi sütlü peynir ve sebzelerle sağlıklı bir omlet yapabilirsiniz. Filizlenmiş yulaf ezmesi veya diğer sağlıklı kahvaltı tariflerimden bazılarını yiyebilirsiniz, ancak en sağlıklı seçeneklerden biri süper gıda yüzlü.

 3. İşte bir süper gıda güler yüzlü yapmak için yapmanız gerekenler.

 4. Hindistan Cevizi Sütü

 5. Hayır. 1, biraz hindistan cevizi sütü ya da bir tür sıvı baz gerekir. Hindistan cevizi sütü, badem sütü, kefir ve hindistan cevizi suyunu en çok kullandığım dördü. Ben genellikle hindistancevizi sütünü tercih ederim çünkü hindistancevizi sütü beslenmesi çok faydalı.

 6. Örneğin, 60 sağlıklı gönüllüye sekiz hafta boyunca haftanın beş günü hindistan cevizi sütü lapası (CMP) verildiğinde, araştırmacılar düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) seviyelerinin "iyi" "yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) seviyeleri önemli ölçüde arttı. “Hindistancevizi sütü şeklinde hindistancevizi yağı, genel popülasyonda lipid profili üzerinde zararlı bir etkiye neden olmadığı ve aslında LDL'deki düşüş ve HDL kolesterolündeki artıştan dolayı faydalı olduğu sonucuna varmışlardır”

 7. Bu hindistancevizi sütün kalp sağlığına yararlı olmasını ve kan basıncını düşürmenin doğal bir yoludur.

 8. İhtiyacınız olan bir sonraki şey kaliteli, iyi bir protein kaynağıdır. Tipik olarak yumurta, peynir altı suyu, sığır proteini veya kollajen tozu gibi peynir altı suyu protein tozu öneririm. Ekleyebileceğiniz başka proteinli yiyecekler de var ve bu önemli çünkü protein kritik amino asitler sağlıyor.

 9. Her ne kadar amino asitler, çeşitli yiyeceklerde depolanan ayrı kimyasal bileşikler olsa da, vücutta peptid bağları ile bir arada tutulurlar. Diyetinizde yeterli miktarda protein kaynağı bulunmuyorsa, bazı amino asitlerde eksik kalma riski vardır, bu yüzden kahvaltınıza protein eklemek istersiniz.

 10. Yani, genellikle hindistancevizi sütünüzde sağlıklı yağ var, protein tozunuzda sağlıklı protein var ve daha sonra lif eklemek istiyorsunuz. Bunu chia tohumu ve keten tohumu gibi bir şey ekleyerek yapabilirsiniz.

 11. Chia tohumları faydalıdır çünkü en iyi yüksek lifli gıdalardan biridir ve omega-3 yağ asitleri, protein, vitamin ve mineral bakımından zengindir. Keten tohumu yararları arasında, insan diyetlerinde 1 numaralı ligna kaynağı olarak sıralamanın yanı sıra, dünyadaki en yüksek alfa-linolenik asit kaynaklarından biri olma!

 12. Liganlar, yaşlanma karşıtı, hormon dengesi ve hücresel sağlık için bize antioksidan yararlar sağlayan eşsiz lifle ilgili polifenollerdir. Polifenoller bağırsaktaki probiyotiklerin büyümesini destekler ve ayrıca vücuttaki maya ve kandidayı gidermeye yardımcı olabilir. Liganlar ayrıca antiviral ve antibakteriyel özellikleriyle de bilinir, bu nedenle düzenli olarak keten tüketmek soğuk algınlığı veya gripten korunmaya yardımcı olabilir.

 13. Antioksidanlar

 14. Ardından eklemek istediğiniz sonraki şeyler, iyileşme ve yaşlanma sürecini yavaşlatmada kritik öneme sahip antioksidanlardır. En iyi yüksek antioksidan yiyeceklerden biri olan bir bardak çilek ekleyin.

 15. Yani yine, kahvaltıda bu yüzlüde sağlıklı yağ ve protein, lif ve antioksidanlar istersiniz - ve sonra açık bir şekilde, her bir maddede yaygın olan vitaminler ve mineraller yukarıda bahsedilen.

 16. Süper gıda yüzünü başka bir seviyeye getirmek ve günün en sağlıklı öğünü kahvaltı yapmak istiyorsanız, bir avuç ıspanak veya lahana içebilirsiniz - veya bir kaşık ekleyin yeşil superfood tozu. Tadına bile çıkmayacağına söz veriyorum ve bu da günün en sağlıklı yemeği olacak. Ayrıca, lahana ve ıspanak beslemesinin sağlığa faydaları da gerçekten güne başlayabilir.

Kahvaltıyı Atla

 1. Şimdi, aslında bugün kahvaltıda atlayacağınız aralıklı oruç adı verilen bir eğilim var. Bu sağlıklı mı? Cevap evet, sağlıklı olabilir.

 2. Örneğin, Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma, popüler inancın aksine, kahvaltıdan sonra metabolik bir artış olmadığını, günün ilerleyen saatlerinde iştah ya da kalori alımının bulunmadığını buldu. ve kahvaltı yiyen ve yapmayan kişiler arasında kilo alımı veya kaybı açısından bir fark yoktur. Genel vücut kitlesi, kan şekeri seviyeleri ve yağlanma (yağ seviyeleri) kahvaltı yiyiciler ve kahvaltı kaptanları arasında farklılık göstermezken, kahvaltı yapanlar sabahları daha doğal bir şekilde hareket ediyorlardı. Ancak fiziksel aktivitedeki bu artışın kilo, kalp-damar sağlığı, insülin duyarlılığı veya diğer belirteçler üzerinde hiçbir etkisi yoktu.

 3. Ek olarak, bazı çalışmalar aralıklı açlığın sağlık yararlarının insülin / leptin duyarlılığını iyileştirme, kan şekeri seviyelerini dengeleme, yakıt için yağları daha kolay yakma, kan basıncını ve kolesterolü iyileştirme yeteneğini içerdiğini göstermektedir. istek azaltmak, beyin işlevini iyileştirmek ve kilo vermek ya da kalori saymak zorunda kalmadan sağlıklı bir kiloyu korumak.

 4. Her gün, her zaman yapmanın sağlıklı olduğunu sanmıyorum, ancak bir süre için kahvaltıyı atlamak aslında sizin için iyi olabilir. Vücudunuzun dinlenip iyileşmesini sağlar. Bu orucun sağlıklı olmasının aynı nedeni, ister su ister hızlı ister Daniel hızlı ister bitkisel meyve suyu olsun, vücudun gerçekten iyileşmesini ve iyileşmesini sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407