Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Brokoli Peyniri

Fosforlu

 1. Brokoli ve peynir klasik bir eşleşmedir. Yemekler ve atıştırmalıklar, bu popüler, meyveli sebze ve ona eşlik edebilen çeşitli peynirlerle kolayca yapılır. Ne karmaşık ne de aşırı işlenmiş, brokoli ve peynir çok çeşitli besleyici bileşiklere ve vitaminlere katkıda bulunur, hazırlık için çok az şey gerektirir ve çok yönlü, tatmin edici tatlar sunar.

Brokoli: Beslenme Faydaları

 1. Brokoli'nin sağlıklı bir akşam yemeği sebzesi olarak hak edilmemiş ünü, yalnızca brokolinin rutin olarak aşırı pişmiş olması nedeniyle. Pişmemiş veya hafifçe buharda pişirmelisiniz. Yazarı Dale Kiefer tarafından "Yaşam Uzatma" dergisinin Haziran 2007 sayısında açıklandığı gibi, brokoli, indol-3-karbinol ve sülforaptan gibi kanser hücresi büyümesini önleyen kimyasal bileşikler içerir. Vücudunuzun görme ve cilt sağlığı için A Vitamini'ne dönüştürdüğü beta karoten; hücresel ve kemik fonksiyonları için kalsiyum; Bağışıklık için C Vitamini; sindirim için lif; normal kan hücresi gelişimi için folat; ve 1/2 fincan başına sadece 35 kalori.

Peynir: Beslenme Faydaları

 1. Peynirin de bir itibarı var: diyetler için "kötü" olmak. Bununla birlikte, az yağlı versiyonları seçerseniz, peynirin birçok faydasını elde edersiniz. Az yağlı ricotta, feta, Parmesan, mozzarella ve süzme peynirlerin tümü, güçlü kemik ve dişleri destekleyen, kalsiyuma bağımlı hücresel aktiviteleri destekleyen ve sağlıklı bir sinir sistemi sağlayan, kolayca emilen kalsiyum içerir. 1/2 fincan ricotta'nın 337 miligram kalsiyum içerdiğine, 1 c sütün ise sadece 280m olduğuna dikkat edin. Peynir kas onarımı için proteine ​​sahiptir ve hatta tadı artıran ve sindirime yardımcı olan enzimler ve mikroplara sahiptir.

Az yağlı Peynir Çeşitleri

 1. Daha iyi beslenme standartları isteyen tüketiciler tarafından önerilen birçok üretici, artık tam yağlı peynirlerin daha sağlıklı sürümlerini kullanıyor. Neufchatel normal krem ​​peynirin yerini alabilen yumuşak, az yağlı bir peynirdir. TravelLady.com tarafından tarif edildiği gibi yumuşak keçi peyniri, krem ​​peynirin yarısı yağda olan sürülebilir bir muameledir. Beyaz peynir ufalanır, keskin lezzetler çedardan daha güçlüdür. Mozzarella peyniri, parçalanmış ve ızgara sandviçler için dilimlenmiş İsviçre'ye benzer bir dokuya sahip. Brie ve Camembert gibi yumuşak peynirler ayrıca tipik olarak daha az yağ içerir. Bakkalınızın süt bölümünde onlara bakın veya stoklanmasını isteyin.

Basit Yemekler: Pişirmeye Gerek Yok

 1. 1/2 fincan süzme peynir ve 1/2 fincan taze meyve ile süslenmiş basit buharda pişirilmiş veya çiğ brokoli çiçeği salatası, 16 g ila 20 g arasında pürüzsüz ve gevrek dokular ile tatlı ve tuzlu tatları birleştirir kan şekeri seviyesini rahatsız etmeyecek protein ve yavaş etkili karbonhidratlar. Ayrıca, brokoli mızraklarından ve daldırma veya dilimlenmiş olarak bir tepside dizilmiş peynirlerden hazır bir atıştırmalık veya iştah açıcı yapabilirsiniz.

Ana Yemeklerin Daha Sağlıklı Sürümleri

 1. Çedar, Amerikan ve tam yağlı İsviçre gibi yüksek yağlı peynirler için düşük yağlı rikotatlar ve düşük yağlı İsviçre peyniri. Brokoli peyniri sufle bu ikame iyi uyum sağlar. Pizza için brokoli, az yağlı mozzarella ve doğal olarak düşük kalorili serpilmiş Parmesan peyniri hazırlayın. Omlet, doğranmış brokoliyi ve az yağlı, eritilebilir peynirleri içerebilir. Lazanya için az yağlı, yüksek proteinli ricotta ve süzme peynir karışımı yapın. Düşük yağlı sütle brokoli yaparak, ısıtıp, mozzarella ve az yağlı çedarda eriterek ve ufalanmış beyaz peynir ile doldurup sağlıklı brokoli peyniri çorbasının tadını çıkarın. En sevdiğiniz tarifleri bu şekilde ayarlamak, diyetinizi ve sağlığınızı iyileştirir.

 2. Çedar, Amerikan ve tam yağlı İsviçre gibi yüksek yağlı peynirler için düşük yağlı rikotatlar ve düşük yağlı İsviçre peyniri. Brokoli peyniri sufle bu ikame iyi uyum sağlar. Pizza için brokoli, az yağlı mozzarella ve doğal olarak düşük kalorili serpilmiş Parmesan peyniri hazırlayın. Omlet, doğranmış brokoliyi ve az yağlı, eritilebilir peynirleri içerebilir. Lazanya için, az yağlı, yüksek proteinli ricotta ve süzme peynir karışımı yapın. Düşük yağlı sütle brokoli yaparak, ısıtıp, mozzarella ve az yağlı çedarda eriterek ve ufalanmış beyaz peynir ile doldurup sağlıklı brokoli peyniri çorbasının tadını çıkarın. En sevdiğiniz tarifleri bu şekilde ayarlamak, diyetinizi ve sağlığınızı iyileştirir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407