Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Bir Yemek İçin, Tilapia Arkadaşınızdır (ve Yemek)

Sodyum

 1. Tilapia, derinlemesine yanlış anlaşılan bir balıktır ve ünü çoğu kez, özellikle internette yanlış bilgilenmenin insafına kalmış bir balıktır. Tilapia balığı, somon gibi balıklarda bulunan yüksek konsantrasyonlarda omega-3 yağ asidi içermese de, yağsızdır ve bu nedenle kalorileri azaltır. Taze, bitki bazlı bir diyete eklendiğinde, tilapia faydaları kökenleri hakkındaki saçma iddialardan daha ağır basar.

Sodyum

 1. Tilapia, özellikle zeytinyağı ile hazırlanırken, somon gibi yağlı balıkların çok değer verdiği omega-3 esansiyel yağ asitlerini ekleyen çok sağlıklı bir balıktır.

Tilapia İle İlgili Temel Bilgiler

 1. Tilapia, ABD’de ton balığı, somon ve Alaska pollocku sıralamasında 4. en popüler balık. Sert ve lapa lapa dokulu bir tada sahip ılık olan tilapia, genellikle derisiz deriler olarak, tüm yıl kullanılabilir. Bu, tilapinin bir şekilde gerçek bir balık olmadığı, ancak bu derisiz, kemiksiz durumda yaratıldığı konusunda daha az bilgili olan bazı korkulara yol açtı. Aksine, tilapia bilinen en eski çiftlik balığıdır ve Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'ne göre, genellikle "St. Peter'in balığı" olarak adlandırılır, çünkü tilapinin İsa tarafından Celile Denizi'ndeki kitleleri beslemek için kullanıldığına inanılır.

 2. İncil efsaneleri bir yana, tilapia son derece uyarlanabilir ve hemen hemen her yere çiftlenebilir. Tilapia balığı ılık suda büyür ve çoğunlukla yabani yosun ve diğer bitkileri tüketir. Çiftlik tilapyasının mısır ve soya bazlı bir diyetle beslenmesi daha olasıdır. Besin zincirinde daha düşük olması, tilapia filetolarının bilinen bir kanserojen olan yüksek konsantrasyonlarda dioksin içerme olasılığının düşük olduğu anlamına gelir.

Tilapia'da Beslenme

 1. Tilapia hamile ve emziren kadınlar ve 2 yaşından büyük çocuklar için şiddetle tavsiye edilir, çünkü çok az cıva, dioksin ve diğer kirletici maddeler içerir. Tilapia proteini yağda çok düşüktür. 3.5 onsluk bir fileto 26 gram protein ve sadece 130 kalori içerir. Çiftlik tilapisi alg bazlı bir diyet tüketmediğinden, omega-3 yağ asitlerinde daha düşüktür ve hem çiftlikte hem de yabani somonda bulunan 1.5 gramdan ziyade porsiyon başına sadece 0.2 gram içerir. Ulusal Balıkçılık Enstitüsü'ne göre, tüm balıklarda olduğu gibi tilapia beslenmesinde B vitaminleri, demir, D vitamini ve selenyum bulunur.

Tilapia Balıkları Nasıl Seçilir

 1. Tüm taze balıklarda olduğu gibi, sert ve taze kokan tilapyaları seçin. En güvenli tilapya ABD, Kanada ve Ekvador'dan gelmekle birlikte, ABD'deki tüm büyük perakendeciler Uzmanlara göre En İyi Su Ürünleri Uygulamaları (BAP), Küresel Su Ürünleri Birliği (GAA) veya Su Ürünleri Yetiştiriciliği Konseyi (ASC) tarafından onaylanan tilapia satmaktadır. Ulusal Balıkçılık Enstitüsü'nde.

En İyi Tilapia Tarifi İpuçları  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407