Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sağlıklı Bir Diyette Krep Odası Var mı?

Kreplerde Kolesterol

 1. Gününüze iyi bir başlangıç ​​yapmak sağlıklı bir kahvaltı yapmak anlamına gelir, ancak birçok seçenekle akıllı seçimler bulmak kafa karıştırıcı olabilir. Krep, yüksek miktarda karbonhidrat ve çeşitli vitamin ve mineraller sağlayan doyurucu bir kahvaltı yemeğidir. Bununla birlikte, krepler ayrıca yağ, kalori ve sodyum bakımından nispeten yüksek olabilir. Dikkatli bir yemek planlamasıyla, ara sıra krep servisini diyetinize ekleyebilirsiniz. Bir buğday glüteni alerjiniz olsa bile, size uygun bazı alternatifler var.

Kreplerde Kolesterol

 1. Krepler, büyük ölçüde yağ, tuz ve sodyum içeriklerinden dolayı kesinlikle mevcut olan en sağlıklı kahvaltı seçeneği değildir. Ancak bazı planlamalarla, bunları beslenme planınıza ara sıra kahvaltı olarak dahil edebilirsiniz.

Temel Gözleme Beslenmesi

 1. İdeal bir kahvaltı, beslenme gereksinimlerinize bağlı olarak 350 ila 500 kalori içerir. Tereyağ ve akçaağaç şurubu eklemenin genel uygulaması kalori ve yağ ilavesi olmasına rağmen, 3.5 onsluk bir pankek servisinin 221 kalorisi vardır. Ekstra kaloriler tipik olarak menüden krep koymazken, ilave yağ olabilir. Bir pankek 8,8 gr (g) yağ içerir ve daha fazla yağın üzerine yığmak yemek planınıza uygun olmayabilir. Kreplerdeki yağın kabaca yarısı doymuş yağdan elde edilir: 3.9 g. Bir pankek 27.2 g karbonhidrat veya bir günde ihtiyacınız olan miktarın yüzde 8.3 ila 12'sini içerir. Ayrıca önerilen alımın yüzde 14,4 ila 17,6'sına katkıda bulunan 8,1 g protein elde edersiniz.

Temel Gözleme Beslenmesi

 1. Health.gov'un Amerikalılar İçin Diyet Kılavuzuna göre, 2015-2020, günlük kalorilerinizin yüzde 10'undan fazlasını doymuş yağda almaktan kaçınmalısınız. Kreplerde 3.9 gram doymuş yağ sizi aşırı derecede önlerse, düşük kalorili bir krep tarifi deneyin.

Şeker ve Sodyum

 1. Krepler hem tuzlu hem de tatlı bir tada sahiptir; tatlılık tarifte toz şeker ilavesidir. Bir pankek krepinde 4.3 g şeker bulunur, ancak kreplerinize akçaağaç şekeri eklemek biraz daha fazla ekler. Health.gov'un Amerikalılar İçin Beslenme Yönergeleri 2015-2020, şeker alımınızı günlük kalorilerinizin yüzde 10'undan azına sınırlamanızı önerir. Şeker alımınızı düşük tutmak için şurup yerine taze meyveli krepleri tatlandırabilirsiniz. Krep hamurundaki tuz nedeniyle, porsiyon başına 308 miligram (mg) sodyum tüketirsiniz. Önerilen günlük sınır 1,500 ila 2,300 mg arasındadır, bu nedenle önerilen sınırın üzerine çıkmamak için gün boyunca sodyum tüketimini dikkatlice planlayın.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Krep bir porsiyon, sırasıyla günlük önerilen alımın yüzde 20 ve yüzde 18'i ile iyi bir fosfor ve kalsiyum kaynağıdır. Bu krepleri kemik gücünü ve vücudunuzun RNA ve DNA üretme kabiliyetini artırmak için akıllı bir seçenek haline getirir. Krepler, her gün ihtiyaç duyduğunuz iyot ve riboflavinin yüzde 12'sini oluşturur ve daha küçük miktarlarda C vitamini, tiamin, B6 vitamini, niasin, B12 vitamini, magnezyum, çinko, bakır ve demir alırsınız.

Kreplere Alternatifler

 1. Tam buğday krepleri fazladan lif ve tam tahıllı porsiyon sağlıyor. Buğday glüteni hoşgörüsüzlüğü olan herkes buğday unu ile yapılan kreplerden kaçınmalıdır, ancak kreplerinizi yemek planınıza geri koymak için değişiklikler yapabilirsiniz. Tarifinize az miktarda tweaks ekleyerek (veya önceden hazırlanmış bir karışım satın alarak), kinoa, pirinç ve mısır gibi glutensiz tahıllardan undan yapılmış krepler alabilirsiniz. Bu alternatifler iyi bir doku ve protein sunar ve buğday glüteni intoleransı ile işaretlenmiş bir tıbbi durum olan çölyak hastalığının semptomlarını tetiklememelidir. Karabuğday ayrıca glutensizdir ve "wheaty" sondaj ismine rağmen lezzetli gözleme dönüştürülebilir.

 2. Tam buğday krepleri fazladan lif ve tam tahıllı porsiyon sağlıyor. Buğday glüteni hoşgörüsüzlüğü olan herkes buğday unu ile yapılan kreplerden kaçınmalıdır, ancak kreplerinizi yemek planınıza geri koymak için değişiklikler yapabilirsiniz. Tarifinize az miktarda tweaks ekleyerek (veya önceden hazırlanmış bir karışım satın alarak), kinoa, pirinç ve mısır gibi glutensiz tahıllardan undan yapılmış krepler alabilirsiniz. Bu alternatifler iyi bir doku ve protein sunar ve buğday glütenine karşı toleranssızlık ile işaretlenmiş bir tıbbi durum olan çölyak hastalığının semptomlarını tetiklememelidir. Karabuğday ayrıca glutensizdir ve "wheaty" sondaj ismine rağmen lezzetli gözleme dönüştürülebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407