Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Saki Pirinç Şarabı İçmeyi Neden Tekrar Düşünebilirsiniz?

 1. Sake - saki de - genellikle pirinç şarabı olarak adlandırılan geleneksel bir Japon içeceğidir. Sake, Kore pilav şarabı veya Çin baijiu'ya çok benziyor. Bu alkollü içecek geleneksel olarak suşi veya diğer umami aromalı yiyeceklerle birlikte tadını çıkarır. Diğer pek çok alkolik ürün gibi, ölçülü olarak tüketilmeli ve besinsel faydaları sınırlıdır.

Sake Nedir?

 1. Sake, fermente edilmiş pirinçten yapılan geleneksel bir Japon alkollü içeceğidir. Genellikle açık, sarı renkli veya görünüşte hafif bulutlu. Soğuk, sıcak, oda sıcaklığında veya hatta köpüklü olarak servis edildiğini görebilirsiniz. Tatlar keskin ve canlandırıcıdan çiçek ve tatlıya kadar çeşitlilik gösterir. Bu içecek, yaklaşık 400 ° C'den beri tüketilmiştir.

 2. Sake çoğu zaman pirinç şarabı olarak adlandırılsa da, tarihsel olarak bira üretimine veya hafif bir ruha benziyor. Belçika ve Hollandalı Hıristiyan rahipler Avrupa'da bira üretirken, Budist rahipler Japonya'da sake yaratıyorlardı.

Sake Nasıl Yapılır?

 1. Bira gibi sake, bakteri ve maya kullanılarak yapılan bir fermantasyon işlemiyle yapılır. Tipik olarak, iki tip başlangıç ​​kültüründen biri kullanılarak sake yapılır: sokujo-moto veya yamahai-moto. Bu kültürler pirinç, maltlı pirinç ve suyla karıştırılır.

 2. Fermantasyon işlemi seçilen başlangıç ​​kültürüne göre değişir. Başlangıç ​​kültürü ayrıca toplam fermantasyon işleminin süresini de etkileyebilir. Bu içecek boyunca çoğalan bakteriler, sake'in eşsiz lezzet çeşitlerine katkıda bulunur ve nihai sake ürününün kalitesini ve tutarlılığını etkiler.

 3. Tüm alkollü içeceklerde olduğu gibi, akşamdan kalma bir içkiyle uğruna sarımsı yapmak her zaman mümkün. Her zaman ölçülü alkollü içecekler tüketin.

İyiliğin Yararları

 1. İyiliğin faydaları aslında çok iyi çalışılmamıştır. İyilik farkları, tatlılık faktörü -15 (çok tatlı) ile +15 (çok kuru) arasında değişirken önemli olabilir. Bu nedenle, sake'deki şeker içeriği - veya yokluğu - önemli ölçüde değişebilir ve bu içeceğin içerisindeki besinleri ve kalorileri etkileyebilir. [! 4219 => 1140 = 4!

 2. Beslenme yararları olmamasına rağmen, bazı sake bileşenlerinin sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğu gösterilmiştir. Bu faydalı etkiler tipik olarak sake yapmak için kullanılan bileşenlerden veya fermantasyon işleminin kendisinden kaynaklanmaktadır.

 3. Özellikle sake maya uyumanıza yardım edebilir, ancak eylem yöntemi uyku haplarından farklıdır. Sake mayası ile desteklenmiş diyetler, çok daha doğal bir şekilde yüksek kaliteli, derin uykuları etkin bir şekilde iyileştirir.

 4. Ayrıca, Serbest Radikal Biyoloji ve Tıp alanındaki 2018 tarihli bir çalışma, sake'nin iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilecek peptidlere sahip olduğunu gösterdi. Diğer fermente gıdalar ve içecekler gibi sake, enflamatuar barsak hastalığı gibi durumların iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, sake ilginç ve benzersiz faydalara sahiptir, ancak özellikle besleyici olarak özellikle faydalı olarak düşünülmemelidir.

 5. İyiliğin faydaları aslında çok iyi çalışılmamıştır. İyilik farkları, tatlılık faktörü -15 (çok tatlı) ile +15 (çok kuru) arasında değişirken önemli olabilir. Bu nedenle, sake'deki şeker içeriği - veya yokluğu - önemli ölçüde değişebilir ve bu içeceğin içerisindeki besinleri ve kalorileri etkileyebilir. [! 4219 => 1140 = 4!

 6. Beslenme yararları olmamasına rağmen, bazı sake bileşenlerinin sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğu gösterilmiştir. Bu faydalı etkiler tipik olarak sake yapmak için kullanılan bileşenlerden veya fermantasyon işleminin kendisinden kaynaklanmaktadır.

 7. Özellikle sake maya uyumanıza yardım edebilir, ancak eylem yöntemi uyku haplarından farklıdır. Sake mayası ile desteklenmiş diyetler, çok daha doğal bir şekilde yüksek kaliteli, derin uykuları etkin bir şekilde iyileştirir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407