Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Safra Kesesi İçin Vegan Diyet

Atıştırmalıklarınızı Sayın

 1. Tüm et, mandıra ve hayvansal yan ürünleri önleyen bir vegan diyeti, safra kesesi ısısı ve fonksiyonu gibi birçok fayda sunar. Safra kesesi, vücuttaki en küçük organlardan biridir; Bu armut biçimli keseyi içeren safra, karaciğerin alt tarafında bulunur. Gelişmekte olan safra kesesi taşları gibi safra kesesi ile ilgili koşullar, kolesterol içermeyen, yüksek lifli, az yağlı bir diyet olan vegan diyetini yiyerek tedavi edilebilir veya önlenebilir. Sizin için güvenli olduğundan emin olmak için herhangi bir yeni diyet rejimine başlamadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.

Safra Taşı Tedavisi

 1. Safra kesesi taşlarının nedenlerinden biri yağda ve kolesterolde yüksek, lif açısından düşük bir diyet. Bu nedenle, vegan bir diyetin kabul edilmesi safra taşı problemlerini hafifletebilir ve yeni taşların oluşumunu engelleyebilir. Veganlık, sebzeler, meyveler, kuruyemişler ve tahıllar yönünden zengin bir diyetle beslenir; safra taşı ile yaşamak için onları çıkarmak için ameliyat olmak için önerilen bir diyettir. Kilo kaybından sonra oluşan safra kesesi taşları konusunda endişeleniyorsanız, Dr. Gabe Mirkin, vegan diyetini önerir.

Et yok

 1. Safra kesesi karaciğer tarafından üretilen safrayı saklar ve bu safra yağın parçalanmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, çok yağlı bir diyet yiyorsanız, safra kesesi ve safra kanalı yağının işlenmesi de dahil olmak üzere vücudunuzun fonksiyonlarını zorlayabilir. Diyetinizdeki etleri ortadan kaldırmak, hayvansal yağ proteinlerini azaltır. Bu, özellikle kırmızı et için geçerlidir, ancak yağsız hayvansal protein kaynakları bile kolesterol içerir, bu nedenle ileri sürülen et, safra keseniz için en sağlıklı seçenek olabilir.

Süt veya Hayvansal Ürün Yok

 1. Et, mandıra, yumurta ve diğer hayvansal yan ürünler, yağ içeriği bakımından gamı ​​çalıştırır. Yağsız süt ve yumurta beyazları süt ve kızarmış yumurtalara daha sağlıklı alternatifler olsa da, tüm hayvansal doku ve yan ürünler kolesterol içerir ve lif bakımından düşüktür ve bu nedenle safra keseniz için herhangi bir sağlık yararı sunmaz. En kötüsü, süt ürünleri ve hayvansal yan ürünler, düzenli olarak yenildiğinde safra kesenizin yağını düzgün bir şekilde parçalama yeteneğini zorlayabilen yüksek yağlı yiyeceklerdir.

Vegan Diyet Yeme

 1. Bir vegan diyeti günlük beslenme gereksinimlerinizi kolayca karşılayabilir ve herhangi bir diyetin kendiniz için yaptığınız kadar sağlıklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Vegan bir diyet ile günlük doğal protein ve kalsiyum dozlarınızı tamamen doğal, bütün besin kaynaklarından almalısınız. Ispanak ve lahana gibi koyu yeşil yapraklı yeşillikler kalsiyum ve mineral bakımından yüksektir, düşük kalorili ve besleyici olarak yoğundur. Protein için, mercimek, fasulye ve tahıl gibi az yağlı kaynaklara güvenin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407