Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sadece Salata ve Meyve Yiyerek Kilo Verebilir misiniz?

Kalori

 1. Salatalar ve meyveler sizin için çok iyi - ve kilo verme diyetinize katmaya değer. Ancak, her gün sadece salata yemek sıkıcı olabilir ve bazı önemli besinleri almanızı engelleyebilir.

Kalori

 1. Muhtemelen her gün sadece salata yiyerek kilo verirsin, ama kendini en iyi hissetmen ve araman için gereken temel besinlerden mahrum olabilirsin.

Günlük salata yemenin faydaları

 1. Salatalar ve meyveler bütün diyetinizi yapmasa da kalorileri düşük, vitamin ve mineral kaynakları çok düşük. Örneğin, meyveler ve sebzeler, saçlarınızı ve cildinizi güçlü tutan ve hücrelerinizi oksidatif hasardan korumak için antioksidan görevi gören temel bir besin olan C vitamini ile doludur.

 2. Ayrıca, kan basıncınızı düşürebilecek kalp sağlığına sahip bir mineral olan potasyum kaynağıdırlar. Ulusal Sağlık Enstitüleri, kan basıncını düşürmek için DASH diyetinin bir parçası olarak her gün sekiz porsiyon meyve ve sebze yemeyi tavsiye ediyor.

 3. Salata diyeti ordosunun üstüne atlamak lifleri kabartmak için harika bir yoldur; bu, yemeklerden sonra kendinizi memnun hissetmenize yardımcı olur ve kabızlığı önlemek için yiyecekleri sisteminizde hareket ettirmenize yardımcı olur.

 4. Belki de günlük salata yemenin en büyük yararı, daha uzun süre yaşayabileceğinizdir. Şubat 2017 Uluslararası Epidemiyoloji Dergisi'nde yayınlanan araştırmada, daha fazla meyve ve sebze yiyen (salata dahil) insanların tüm nedenlerden ölüm riski daha düşük olduğu tespit edildi. Aslında, yediğiniz her 200 gram için (yaklaşık 7 ons) riskte yüzde 10-15'lik bir azalma var.

Yeterli Protein Değil

 1. Her gün sadece salata yemenin en büyük düşüşü meyvelerin ve yeşil yapraklı salataların proteine ​​yetersiz kalmasıdır. Vücudunuzun sağlıklı dokuları korumak için kullandığı amino asitleri sağlamak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve oksijenin kanınız yoluyla taşınmasına yardımcı olmak için diyetinizde proteine ​​ihtiyacınız vardır. Haşlanmış yumurta, ızgara tavuk, fasulye veya ton balığı gibi bazı proteinleri karıştırırsanız, meyve ve salata diyeti daha sağlıklı olabilir.

 2. Sadece salatalar ve meyvelerin tüketilmesi, daha yüksek bir protein diyeti ile ilişkili kilo verme faydalarını kaçıracağınız anlamına gelir. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi Nisan 2015 tarihli bir makaleye göre, protein alımınızı artırmak iştahınızı azaltmanıza, daha az kalori tüketmenize ve daha sağlıklı bir kilo almanıza yardımcı olabilir.

 3. Her gün sadece salata yerseniz, vücudunuz normalde proteininizden aldığınız amino asitleri almak için kas dokunuzu parçalamaya başlayabilir. İronik olarak, bu kilo vermeyi zorlaştırabilir; kas dokusu metabolik olarak aktif olduğu için kas dokusunu kaybetmek, her gün yaktığınız kalori miktarını azaltır.

Daha Sağlıklı Bir Salata Diyeti

 1. Bir salata diyetini izlemek istiyorsanız salatalarınızı sağlıklı malzemelerle doldurun. En iyi sağlık yararları için yeşil yeşillikli salatalarınızı ve meyvelerinizi yağsız proteinlerle ve kepekli tahıllarla birleştirin. 3 ons ızgara somon ve yarım fincan kahverengi pirinç veya kinoa ile lezzetli bir lahana salatası servis etmeye çalışın ya da elmanızı ısırık büyüklüğünde parçalara ayırın ve bir parça yulaf ya da hecelenmiş pul üzerine servis edin.

 2. Öğle veya akşam yemeklerinde salata istemek için daha fazla doyurucu bir yemek için yağsız protein ve sağlıklı yağlar ekleyin. Kıyılmış ızgara tavuk veya hindi göğsü, tofu, nohut ve fasulye, hepsi sizi doldurmanıza yardımcı olacak protein sağlar. Bir ons kuruyemiş lif ve sağlıklı yağ artı bir tatminkar çıtırtı ekleyebilir.

 3. Bütün gün salata diyeti yerine başka bir seçenek, her gün, günde sadece bir kez salata yiyor. Günde bir kez salata bazlı bir yemek yiyorsanız, bu hala tahıl, protein ve bazı süt ürünlerinizi günün geri kalanında çalıştırabileceğiniz anlamına gelir. Bu, diyetinize sebze ve meyveler eklemenin harika bir yoludur, ancak yine de şeyleri dengeli ve ilginç tutar.

 4. Eğer kendinizi tamamen kısıtlayıcı kilo kaybı diyetlerine (tamamen salata ve meyvelerden oluşanlar gibi) çekmeye başlarsanız, kilo vermenin daha sağlıklı bir yolunu bulmak için bir uzmana danışın. Diyet hedeflerinize güvenle ulaşmanıza yardımcı olacak kişiselleştirilmiş bir beslenme planı için, kayıtlı bir diyetisyene danışın.

 5. Bir salata diyetini izlemek istiyorsanız salatalarınızı sağlıklı malzemelerle doldurun. En iyi sağlık yararları için yeşil yeşillikli salatalarınızı ve meyvelerinizi yağsız proteinlerle ve kepekli tahıllarla birleştirin. 3 ons ızgara somon ve yarım fincan kahverengi pirinç veya kinoa ile lezzetli bir lahana salatası servis etmeye çalışın ya da elmanızı ısırık büyüklüğünde parçalara ayırın ve bir parça yulaf ya da hecelenmiş pul üzerine servis edin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407