Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Saç Büyüme için Argan Yağı: Genel Bakış, Yararları, Kullanımları ve Etkinliği

Argan yağı nedir?

 1. Argan yağı - veya "sıvı altın" olarak belirtildiği gibi - Fas'taki argan ağacının meyvesinin taze tanelerinden yapılır. Saf argan yağı yüzyıllarca yemek pişirmek için ve saç dökülmesi de dahil olmak üzere sağlık ve güzellik için bir ev çare olarak kullanılmıştır. Bugün birçok saç ve cilt bakım ürününde bulunabilir.

 2. Argan yağının cilde uygulandığında sağlık açısından birçok fayda sağladığı ve bu faydaların çoğunun saça yayıldığı gösterilmiştir.

Saç yararları için olası argan yağı

 1. Argan yağı, yağ asitleri ve saç deriniz ve saçınız için faydaları olduğu gösterilen E vitamini gibi güçlü antioksidanlarla doludur.

 2. Argan yağının saçlar için saç dökülmesine karşı korunmaya yardımcı olabilecek faydalarından bazıları.

 3. Argan yağı çoğunlukla cilt ve saç için nemlendirici olarak kullanılır, çünkü yağ asitleri, özellikle oleik asit ve linoleik asit ile doludur. Bu yağların saç şaftını yağladığı ve saçınızın nemi korumasına yardımcı olduğu gösterilmiştir.

 4. Argan yağı aynı zamanda E vitamini bakımından zengindir, bu da saçınıza ve saç derinize yağ tabakası sağlar ve kuruluğu önlemeye yardımcı olabilir ve püskürmeyi azaltmaya ve parlaklığı artırmaya yardımcı olabilir.

 5. Argan yağı, cilde iyi gelen antienflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Bu, saç dökülmesine neden olabilecek kafa derisini etkileyebilecek olanlar dahil, cilt durumlarını önlemeye veya iyileştirmeye yardımcı olabilir:

 6. Argan yağının antifungal özelliklerine ilişkin çok az bilimsel araştırma yapılmış, ancak kepek tedavisine yardımcı olabilir. Bazen kepek, kafa derinizde mayaya benzer bir mantardan kaynaklanır.

 7. Argan yağındaki orta zincirli yağ asitleri, yıkama ve şekillendirmenin zarar görmesini önleyen koruyucu bir etkiye sahiptir.

 8. Araştırmalar, linoleik asit, oleik asit ve palmitik asit yönünden zengin olan diğer yağların, tarak kuvvetini artıran ve ısı şekillendirme sırasında saçları kırılmaya karşı koruyan saça koruyucu bir tabaka eklediğini göstermektedir. Yağ tedavisinin, daha kalın, daha sağlıklı görünen saçlara yol açabilecek bölünmüş uçların oluşumunu azalttığı da gösterilmiştir.

 9. 2013 yılında yapılan bir araştırma da, argan yağının, renk işleminden sonra Kafkas saça uygulandığında saç boyasının neden olduğu hasarı azalttığını tespit etti.

 10. Faslı kadınlar tarafından cildi güneşe karşı korumak için yüzyıllarca Argan yağı kullanıldı. 2013 yılında yapılan bir araştırma, argan yağındaki antioksidan aktivitenin cildi güneşten serbest radikal hasarına karşı koruduğunu göstermiştir. Bu fayda aynı zamanda saça da yayılarak kurumayı ve ultraviyole ışınlarından kaynaklanan diğer zararları önlemeye yardımcı olabilir.

 11. Argan yağı ile ilgili olarak saç dökülmesi için özel bir araştırma bulunmamakla birlikte, saç ve saç derisi sağlığı için kanıtlanmış yararları saç kırılmasını ve saç dökülmesini önleyebilir. Argan yağının bol miktarda bulunduğu E Vitamini'nin küçük bir 2010 araştırma çalışmasında saç büyümesini arttırdığı gösterilmiştir.

 12. Argan yağındaki güçlü antioksidanlar ve besleyici yağ asitleri saçınızı nemli tutar ve serbest radikallerin neden olduğu şekillendirme hasarına ve hasara karşı korur. Bu daha az kırılmaya ve dökülmeye neden olabilir.

Saçlar için argan yağı nasıl kullanılır

 1. Argan yağının saçlarınız için sağladığı faydalardan yararlanmaya hazırsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

 2. Kendi argan yağı maskeni yapmak kolaydır. Saf argan yağı kullanmak, paranızın karşılığını en iyi şekilde alabilmenizi sağlayacaktır çünkü kendi başınıza kullanabilir veya hindistancevizi yağı veya hint yağı gibi diğer besleyici maddelerle birleştirebilirsiniz.

 3. İşte nasıl:

 4. Argan yağı şampuanı satın alabilirsiniz, ancak kendinizinkini de yapmak kolaydır.

 5. Normal kreminizi atlayabilir ve tarama ve şekil vermeden kırılmayı azaltmak için argan yağı kullanabilirsiniz. [! 4888 => 1140 = 3!

Saçlar için en iyi argan yağı

 1. Kaliteli, saf argan yağı saç derinizde ve saçınızda kullanırken çok önemlidir. Daha pahalı olabilir, ancak biraz daha ileri gidersiniz, böylece paranızın karşılığını daha iyi alırsınız.

 2. Saç için en iyi argan yağı için alışveriş yaparken, şunlardan emin olun:

 3. Kozmetik kullanım için saf argan yağı hiçbir kokusu olmamalıdır. Mutfak argan yağı ceviz kokuyor ve kalitesiz argan yağı güçlü, kokmuş bir kokuya sahip olabilir.

 4. Argan yağı özelliklerini korumak için koyu renkli bir cam şişede satılmalı ve saklanmalıdır.

 5. Çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz bu ürünleri kontrol edin.

Paket servis

 1. Argan yağı saçınızı ve saç derinizi nemlendirebilir ve saçınızı günlük hasardan koruyabilir. Argan yağı kırılma ve ayrık uçları azaltarak ve saç derinizi sağlıklı tutarak, daha kalın ve daha dolu saçlar için saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407