Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Romaine Marulunun Sağlık Faydaları Nelerdir?

Kilo Verme

 1. Salata yiyorsanız veya sandviçlerinizde marulun tadını çıkarırsanız, marulun sağlıklı bir şekilde ezilmiş olması ihtimaliniz var. Salatalarınız veya diğer tarifleriniz için seçtiğiniz marul türü önemlidir. Farklı marul türleri değişik derecelerde besin değerine sahiptir. Marul marulunu tercih ederseniz, bu sebzenin kalorili içeriğini ve sağlık yararlarını anlamalısınız.

Kilo Verme

 1. Roma marul kilo kaybı diyetinin mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Etkin bir şekilde kilo vermek için, yiyeceklerden vücudunuzda olduğundan daha az kalori almanız gerekir. Marul peyniri servis başına sadece 17 kalori içerdiğinden, marulların büyük bölümünü yiyebilir ve yine de kilo verebilirsiniz. Buna ek olarak, marul marul, yemek yerken daha hızlı hissetmenize yardımcı olabilir, yüksek bir su içeriğine sahiptir. Kilo verme çabalarınızı artırmak için öğle veya akşam yemeği salatalarınıza marul marulunu ekleyin.

Sağlıklı Sindirim Sistemi

 1. Marulun lif içeriği temiz bir sindirim sistemi için iyi bir destek yapar. Spesifik olarak, marul marul, porsiyon başına 2 g lif içerir; bu, önerilen günlük değerinizin yüzde 5'idir. Lif, sindirilmeyen bir maddedir, bu nedenle bağırsaklarınızda atıkları itmek için bir sünger görevi görür ve yüksek lifli diyetler ayrıca daha düşük kalp hastalığı ve diyabet riskiyle ilişkilendirilmiştir. Etkili çalışmak için günde en az sekiz bardak su içmelisiniz, yoksa kabız olabilir ve sert dışkılara sahip olabilirsiniz.

Vitamin C ve K

 1. Yüksek marul marulunun C vitamini içeriği onu kalp sağlığına kavuşan bir sebze yapıyor. Bir marul marul porsiyonu, önerilen günlük ihtiyaçlarınızın 4 mg veya yüzde 40'ını sağlayabilir. Özellikle C vitamini, kolesterolün yapışkanlaşmasını ve kan damarlarınızın duvarlarına yapışmasını önler. Bu nedenle, kalp hastalığınız varsa veya ailede kalp hastalığının güçlü öyküsü varsa, kalbinizi sağlıklı tutmak için günlük porsiyonunuza bir veya iki porsiyon marul marşı dahil etmelisiniz. Romaine marul K vitamini bakımından da yüksektir, 100 gram marulda 100 mikrogram vardır. K vitamini, kanınızın pıhtılaşmasına gerektiği gibi yardım etmede önemlidir ve ayrıca güçlü kemikler oluşturmanıza yardımcı olur. [! 5093 => 1130 = 5!

Kas Gücü

 1. Potasyum sadece kalp sağlığı için değil, kas kuvveti için de önemlidir. Potasyum seviyeniz düşükse, kas zayıflığı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, potasyum yönünden zengin besinler tüketmek kas gücünü korumak için esastır. Bir porsiyon marul marul vücudunuza 247 mg veya günlük ihtiyacının yüzde 10'unu sağlar. Buna ek olarak, başka meyve, sebze ve bakliyat tüketmek, önerilen günlük potasyum alımınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407