Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Roka: Yararları ve Beslenmesi

Roka nedir?

 1. Roka, Akdeniz bölgesinden çıkan, biberli, kendine özgü tadı olan bir yeşildir. Rucola, salata roketi ve İtalyan tereği olarak da bilinir. Roka Brassica veya Cruciferous ailesinin bir üyesidir. Bu sınıflandırma, Brüksel lahanası, lahana, karnabahar ve brokoli gibi çoğunlukla sebzeli sebzeleri içerir.

Roka faydaları nelerdir?

 1. Roka popülerliğinin tadı kadar sağlık yararları ile ilgisi var. Bir çalışmada roka özellikle kanserle mücadele ajanlarında yüksek olduğu belirtiliyor.

 2. Bu lezzetli yeşil lif ve fitokimyasallar bakımından zengin olan besleyici maddedir. Roka şeker, kalori, karbonhidrat ve yağ bakımından düşüktür. Bazı hayati besinlerde yüksektir. Bunlar:

Roka ve diğer yeşillikler

 1. Pek çok inceltici salata yeşilliklerinin aksine, roka'nın son derece belirgin ve biberli kıtır kıtırları salatalara ve diğer soğuk yemeklere yetenek katıyor. Maydanoz gibi ekşi nefesle savaşmak için de çiğnenebilir.

 2. Roka, çoğu marul ve ot türüne ek olarak veya bunun yerine kullanılabilir. Aynı zamanda kendine özgü bir yaprak şekline sahiptir. Roka'nın çiçekleri, tohumları ve yaprakları yenilebilir.

Nasıl kullanılır

 1. Roka lezzetli çiğdür ve pizza, cips, sandviçler ve ambalajlar için sağlıklı bir eklenti olarak kullanılabilir.

 2. Sızma zeytinyağı, tuz ve karabiber çiselenden fazla hiçbir şey içermeyen yan salata olarak servis edilebilir.

 3. Ayrıca daha önemli salata tarifleri için mükemmel bir üs oluşturur. Protein dolu, düşük kalorili bir yemek için kiraz domates, ızgara tavuk ve roka eklemeyi deneyin.

 4. Roka'nın yaprak şekli ve tadı, turunçgiller ve meyve salatalarını da ilginç bir şekilde tamamlar.

 5. Roka, fesleğe alternatif olarak sıcak veya soğuk pesto yapmak için kullanılabilir. Bu tarif roka, parmesan ve etli sonuçları olan çam fıstığı kullanıyor.

 6. Roka pişmiş olduğunda, biberli yumruğunun bir kısmını kaybeder ve lezzetini yumuşatır. Bu tarif, kabak ve keçi peynirli makarnaya roka ekler.

 7. Roka lezzetli çiğdür ve pizza, cips, sandviçler ve ambalajlar için sağlıklı bir eklenti olarak kullanılabilir.

 8. Sızma zeytinyağı, tuz ve karabiber çiselenden fazla hiçbir şey içermeyen yan salata olarak servis edilebilir.

 9. Ayrıca daha önemli salata tarifleri için mükemmel bir üs oluşturur. Protein dolu, düşük kalorili bir yemek için kiraz domates, ızgara tavuk ve roka eklemeyi deneyin.

 10. Roka'nın yaprak şekli ve tadı, turunçgiller ve meyve salatalarını da ilginç bir şekilde tamamlar.

 11. Roka, fesleğe alternatif olarak sıcak veya soğuk pesto yapmak için kullanılabilir. Bu tarif roka, parmesan ve etli sonuçları olan çam fıstığı kullanıyor.

 12. Roka pişmiş olduğunda, biberli yumruğunun bir kısmını kaybeder ve lezzetini yumuşatır. Bu tarif, kabak ve keçi peynirli makarnaya roka ekler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407