Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Rapadura Şekeri ve Sağlığa Faydaları

Çikolata ve Artrit

 1. Rapadura şekeri, şekerin doğal karamel tadını koruyan, rafine edilmemiş bir kamış şekeridir. İnce taneli bir dokuya sahiptir ve beyaz şeker yerine kullanılabilir. Bununla birlikte, beyaz şekerin aksine, kristalize bir şeker yerine taneli bir yapıya sahiptir, çünkü çok işlenmemiştir. Rapadura şekeri bazı besin maddelerinde beyaz şekerden biraz daha zengindir, ancak yine de ölçülü tüketilmesi gerekir.

Vitamin ve Minerallerde Yüksek

 1. Bulk Natural Foods'a göre rapadura şekeri, daha fazla pekmez içerenler de dahil olmak üzere diğer şekerlerden daha az işlenir. Melas, rapadura, onların zengin tadı ve koyu rengini de içeren kahverengi renkli şekerler verir. Rapadura şekeri, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve fosfor gibi birkaç önemli mineralde diğer şekerlerden daha yüksektir. Bulk Natural Foods, A vitamini ve B-1, B-2, B-6 ve niasin vitaminlerinde de daha yüksek olduğunu belirtir. Bununla birlikte, bu miktarlar minimum düzeydedir, bu nedenle 1 çay kaşığı rapadura şekeri porsiyonu en gerekli vitamin ve minerallerin zengin bir kaynağı değildir.

Demirde Daha Yüksek

 1. Küçük porsiyon rapadura, az miktarda temel besin içerdiği anlamına gelirken, demir bakımından zengindir. 1 çay kaşığı rapadura porsiyonu günlük 2.000 kalorilik bir diyet uygularsanız günlük demir değerinin yüzde 11'ine sahiptir. Buna karşılık, beyaz toz şeker, 1 çay kaşığı porsiyon başına demir içermez. Demir önemli bir mineral olarak kabul edilir, çünkü vücudunuz, vücudunuz boyunca oksijen taşıyan iki protein olan miyoglobin ve hemoglobini üretmek için kullanır. Hemoglobin de kırmızı kan hücreleri yapmak için gereklidir. Önerilen demir demiri miktarı tüm erkekler ve 50 yaş üstü kadınlar için 8 miligram, 50 yaş ve üstü kadınlar için 18 miligramdır.

Şeker Alımınızı İzleyin

 1. Zengin beslenme içeriğinden bağımsız olarak, rapadura şekeri hala ılımlı bir şekilde tüketilmelidir, çünkü ilave bir şekerdir. Eklenen şekerler kilo alımına ve şişmanlığa temel katkı maddesi olarak kabul edilir. Tavsiye edilen ilave şeker alımı - rapadura veya bal gibi "doğal" şekerler dahil - günlük 100 - 150 kaloridir. Bu kabaca günlük 6 ila 9 çay kaşığı şeker ilave edilir ve ticari olarak hazırlanmış yiyeceklere eklenen şekeri içerir.

Rapadura Şekeri kullanma

 1. Rapadura şekerinin kahverengi rengi ve hafif karamel aroması, temiz, beyaz bir renge ihtiyaç duyan kurabiye kurabiyeleri için iyi bir seçenek olmasa da, diğer birçok gıda için iyi sonuç verir. Koyu renkli unlu mamuller için rapadura kullanmak, yiyeceğe ekstra zenginlik katabilir veya yahni ve marineler gibi lezzetli yemekleri tatlandırmak ve mevsim yapmak için rapadura kullanabilirsiniz. Rapadura şekeri 1: 1 oranında beyazla ikame edilebilir - her fincan beyaz şeker için 1 fincan rapadura.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407