Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ramen Erişte Diyet

Soba Eriştesinin Sağlık Dezavantajları

 1. Ramen erişte herhangi bir sağlıklı yiyecek ödülü kazanmayacak, ancak bunları genel bir sağlıklı beslenme diyetine dahil edebilirsiniz. Her yerde süpermarketlerdeki renkli paketlerde satılan bu Japon usulü erişte biraz yaratıcılık ve sağduyuyla biraz daha faydalı olabilir. Bir ana sağduyu hareketi, genellikle erişte ile birlikte gelen lezzet paketini dışarıda bırakmaktır.

Beslenme Bilgisi

 1. Bir 43 g Nissan Top Ramen Noodles porsiyonunun 188 kalori içerdiği, bu kalorilerin 61'ünün yağdan geldiğini, etin aromalı bir Top Ramen beslenme etiketine göre olduğunu söylüyor. 7 g yağa ek olarak, her porsiyon size 4 g protein ve 27 g karbonhidrat, her biri 1 g şeker ve diyet lifi verir. Aroma paketini ekleyin ve aroma bağlı olarak en az 861 mg sodyum ekleyin. Bu, günlük önerilen sodyum alımının yüzde 36'sını, önerilen karbonhidrat alımının yüzde 9'unu, lifin yüzde 4'ünü, toplam yağın yüzde 10'unu ve doymuş yağın yüzde 17'sini oluşturur. Diğer markalar ve tatlar biraz değişebilir.

'En Kötü' Yiyecekler

 1. Eritilmiş erişte ile ilgili en büyük işaret sodyumdur, erişteyi "En Çok tüketilen En İyi 10 Gıda" listesine ekleyen Women Fitness'a dikkat çekiyor. Erişte lezzet paketleri, etin 861 mg sodyumundan 3.000 mg'a kadar bazı diğer aromalarda herhangi bir yerde bulunur. Diyet Referansı Alımına göre önerilen günlük sodyum dozu, 1.440 mg'dan fazla olmamalıdır. Erişteye karşı bir diğer işaret, temelde derin yağda kızartılmış ve önemli besin değeri olmayan hamurlardır.

MSG

 1. Yüksek miktarda sodyumun yanı sıra, lezzet paketi monosodyum glutamat veya MSG içerir. Yiyecek ve İlaç İdaresi (FDA), Mayo Clinic’in MSG’ye “genel olarak güvenli olduğu bilinen” bir bileşen olarak başını salladığını ancak insanların bazı MSG yan etkileri hakkında FDA raporları gönderdiklerini belirtti. Bunlara baş ağrısı, uyuşukluk veya karıncalanma, göğüs ağrısı, terleme ve kızarma, halsizlik ve bulantı dahildir. Bilimsel çalışmalar bu iddiaları desteklemiyor, ancak Mayo Clinic, araştırmacıların bazı kişilerin maddeye olumsuz tepki verebileceğini kabul ettiğini söylüyor.

Çeşit

 1. Bir ılık erişte şehriye diyeti için bir artı, erişteğin temel alabileceği yemek tariflerinin çeşitliliğidir. Ana yemekler, öğle yemekleri, atıştırmalıklar ve çorbalar, bir erişte üreticisi olan Nissan'dan sunulan tarif kategorileridir. Seçenekler arasında, ramen noodle pizzası, noodle strudel, hazır tempura noodle ve sınırın güneyindeki bir çorba bulunur. Ezilmiş ramen erişte Epicurious de listelenen bir salata üstüne. Ramen-licious, erişte büyüklüğüne kavuşturmaya adanmış bir site, ramen noodle snack karışımı, ramen mayonez salatası ve başka bir hazır yemek, Spam da dahil olmak üzere iki tarif sunuyor.

Diğer Faydalar

 1. Sağlıklı beslenme temel bir endişe değilse, ramen erişte yararları vardır. 2010 yılında 50 kuruştan daha ucuz 43 gr'lık paket ile ucuzlar. Yaklaşık üç dakikada pişiyorlar. Lezzet paketini dışarıda bırakır ve sebzeler, ızgara tavuk, karides veya diğer deniz ürünleri gibi sağlıklı malzemelerle karıştırırsanız, ramen eriştesinin sağlığa faydalarını artırabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407