Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Quinoa ve Kale

Ketojenik Diyetler Atkins'e Karşı

 1. Besin maddeleri ve sağlık yararları ile dolu takoz, kinoa ve lahana en iyi sağlık için hayati önem taşıyan birçok temel besin içerir. Quinoa ve lahana tek bir yemek yapmak için bir araya getirilebilir veya ayrı olarak yenilebilir. Ne olursa olsun, sağlık yararları aynı kalıyor. Hem lahana hem de kinoayı çoğu bakkalın yanı sıra sağlık gıda mağazalarında da bulabilirsiniz. Kale, üretim koridorunda ve kinoa ya toplu gıdalar bölümünde, doğal gıda koridorunda ya da pirinç gibi diğer tahıllarla birliktedir.

Quinoa'nın Beslenmesi

 1. Aslen Güney Amerika'dan quinoa, pişirmesi kolay besleyici bir üründür. Aynı zamanda, bitki bazlı olan tek bir proteindir ve onu düşük yağ içeren hayvansal olmayan bir protein kaynağı yapar. 1 fincan pişmiş kinoa porsiyonunda porsiyon başına 222 kalori, 4 gram yağ, kolesterol yok ve 8 gram protein var. 1 bardak servis ayrıca günlük folat ihtiyacınızın yüzde 19'unu, yüzde 11'ini B6 ve yüzde 12'sini riboflavin'i içeren çeşitli B vitaminleri sağlar. Aynı boyutta porsiyon 118 miligram magnezyum, neredeyse 3 miligram demir ve 318 miligram potasyum içerir.

Kale'nin Beslenmesi

 1. Koyu yeşil yaprakları ve soluk yeşil orta gövdesiyle, lahana pişmiş veya çiğ yiyebileceğiniz sert yapraklı bir sebzedir. 1 su bardağı çiğ lahana peyniri sadece 33 kaloriye sahiptir ve yağ veya kolesterol içermez ve 2 gram protein içerir. Bir dizi vitamin bakımından zengin olan bir fincan lahana günlük A vitamini ihtiyacınızın yüzde 206'sına sahiptir; C vitamini ihtiyacınızın yüzde 134'ü; ve günlük K vitamini ihtiyacınızın yüzde 684'ünü. Aynı zamanda B vitaminden daha az miktarda, ayrıca bazı kalsiyum, demir, magnezyum ve potasyum gibi - günlük ihtiyacınızın yüzde 10'undan daha az olan miktarlarda.

Quinoa ve Kale Diyet Lifleri

 1. Hem kinoa hem de lahana diyet lifi bakımından zengindir. 1 fincan porsiyon lahana günlük lif gereksinimlerinizin yüzde 5'ini ve aynı büyüklükte quinoa porsiyonu günlük ihtiyacınızın yüzde 21'ini içerir. Besinlere yığın ilave edilmesinin yanı sıra, diyet lifi bazı sağlık yararlarına sahiptir. Besinlerin emilmesi için daha fazla zaman sağlayarak, bağırsak kanalınızdan yiyecek geçişini yavaşlatmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, yiyeceklerin üzerine fazladan ilave edilmesini sağlar, aşırı yemek yemenizi önler ve kabızlığın önlenmesine yardımcı olur. Amerikan diyetinde genellikle yeterli diyet lifi yoktur, bu yüzden düzenli diyetinizde quinoa, lahana veya her ikisi de dahil olmak üzere lif alımınızı artırmanıza yardımcı olur.

Quinoa ve Kale Nasıl Yapılır

 1. Çiğ veya hafif pişmiş lahana yiyebilseniz de, vücudunuzu sindirmek için kinoayı iyice pişirmelisiniz. Her iki yiyecekte de quinoa ve lağınızın sağlıklı ve besleyici kalması için az yağlı bir teknik ve az miktarda ilave yağ veya tuz kullanarak pişirin. Kalbinizi pişirmek veya pişmiş kinoanızı giydirmek için yağa ihtiyacınız varsa, tereyağı veya doymuş yağ oranı yüksek hayvansal yağlar yerine zeytinyağı gibi daha sağlıklı bir yağ seçeneği seçin. Quinoa'nuzu veya lahanalarınızı pişirirken, fazladan sodyum kullanmadan tadı artırmak için pişirme işlemine kurutulmuş baharatlar ekleyin. Kurutulmuş fesleğen, kekik, sarımsak tozu veya kekik hem quinoa hem de lahanaların güçlü lezzetlerine karşı iyi duracak.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407