Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Puf Böreği için Besin Değeri

Demir

 1. Puf böreği, birbiri üzerine haddelenmiş ve katlanmış tereyağı ile kaplanmış hamur katmanlarını içeren ayrı bir hamur işidir. Puf böreği öyle adlandırılır çünkü pişirildiği zaman kabarır. Kalorileri ve yağları yüksek olduğu için sağlık ve kilo verme diyetleri için ideal değildirler.

Kalori

 1. Puf böreği, 1 oz gibi kalori yoğun bir gıdadır. 158 kalori içerir. Bu miktar günlük 2.000 kalori alımının yaklaşık yüzde 8'ini oluşturur ve diğer unlu mamullerin sağladığından daha fazladır; 1 oz. buğday ekmeği servis 55 kalori içerir.

Yağ

 1. Puf böreği yağ bakımından yüksek. Her 1 oz. puf böreği servis 11 g toplam yağ içerir. Bunlardan sadece 2 g, yüksek kolesterol riskinizi artırabilen doymuş yağdan gelir. American Heart Association, günlük doymuş yağ alımını 16 g'ın altına düşürmenizi tavsiye ediyor, çünkü yüksek kolesterol düzeyleri kalp hastalığı riskinizi artırabilir.

Karbonhidratlar

 1. Diğer unlu mamullerde olduğu gibi, puf böreği karbonhidratlarda yüksektir. Her 1 oz. Porsiyonda, vücudunuzun birincil enerji kaynağı olan 13 g karbonhidrat bulunur. Ne yazık ki, puf böreği içindeki karbonhidratların hiçbiri doygunluğu arttırmaya, kan şekeri seviyelerini düzenlemeye ve sindirim sağlığını korumaya yardımcı olan lif içermez.

Protein

 1. Puf böreği iyi bir protein kaynağı değildir. Her 1 oz. Bu hamur işinin bir porsiyon sütün içerdiğinin 1 / 4'ü kadar bu besini sadece 2 g içerir. Protein vücudunuza amino asitler, hücrelerin ve dokuların yapıtaşlarını sağlar.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Puf böreği iyi bir vitamin ve mineral kaynağı değil. Her 1 oz. porsiyon günlük önerilen demir alımının yüzde 4'ünü içeriyor, ancak puf böreği, bu tür diğer besinlerin iyi bir kaynağı değil.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407