Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Psoriazis için Argan Yağı: Etkili Bir Tedavi?

Paket servis

 1. Psoriasis, cildi, kafa derisini, çivileri ve bazen eklemleri (psoriatik artrit adı verilen bir form) etkileyen kronik otoimmün bir durumdur. Sedef hastalığı, yeni cilt hücrelerinin cilt yüzeyinde daha hızlı büyümesine neden olur. Hücreler ağrılı, çatlak ve kanamalı gri, kaşıntılı lekeler oluşturur. Bu kronik bir durumdur, ancak semptomlar her zaman belirgin değildir. Yamalar bir süre iyileşebilir veya boyut, kalınlık ve konumdaki değişiklik olabilir.

 2. Psoriasis, bağışıklık sistemi kendine saldırdığında ortaya çıkar, fakat bunun neden olduğu belirsizdir. İşaret fişekleri güneş yanığı, viral enfeksiyonlar, stres veya aşırı alkol tüketimi ile tetiklenebilir (kadınlar için günde bir defadan fazla, erkekler için iki). Ailesinde psoriasis öyküsü olan kişilerin bu hastalığa sahip olma olasılığı daha yüksektir. Stres, sigara içmek ve fazla kilolu olmak sedef hastalığını kötüleştirebilir.

Tedavi bulma

 1. Sedef hastalığı tedavisi yok. Depresyon, endişe ve günlük üretkenlik ve keyif kaybına neden olabilecek sizin için en iyi tedavi yöntemlerini bulmak zor olabilir.

 2. Psoriasis ilaçları bağışıklık sisteminin bozulmasını önlemeyi amaçlıyor Bazı ilaçlar iltihaplanmayı azaltır ve aşırı hücre büyümesini durdurur. Sedef hastalığı olan birçok kişi cilt ağrısını, kaşıntıyı ve iltihabı yatıştırmak için nemlendirici gibi reçetesiz tedaviler aramaktadır. Sedef hastalığı için bir tedavi olmadığını hatırlamak önemlidir, ancak belirtileri tedavi edebilirsiniz.

Argan yağının faydaları

 1. Argan yağı, batı Kuzey Afrika’daki Argania spinosa ağacının tohumlarından bastırıldı. Bu bölgenin kültürleri hem yemeklerde hem de kozmetik amaçlı olarak binlerce yıldır argan yağı kullanmıştır. Saça ve cilde sağlıklı bir parlaklık katabildiği için övgüyle söz edilir. Aynı zamanda dünyadaki en pahalı yemeklik yağdır.

 2. Argan yağı E vitamini, skualen ve yağ asitleri içeriyor. Araştırmacılar kalp sağlığına yararlarını araştırdılar. Çalışmalar cilt yararlarının karışık olduğunu göstermektedir. Bir çalışma, argan yağının cildinize yaşlanma karşıtı faydalarının iddialarını destekleyen daha fazla kanıt çağrısında bulundu. Başka bir çalışma postmenopozal kadınlarda cildin gerilme yeteneğini arttırdığını belirtti. Üçüncü bir çalışma, cilt nemlendirmesini iyileştirdiğini buldu.

 3. Sedef salgınları cildin kuru ve kırılgan hissetmesine neden olur. Argan yağının nemlendirici etkisi cildin daha iyi hissetmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir. E vitamini, cildi sağlıklı kılan argan yağında bulunan temel bileşiktir. Skualen ayrıca argan yağında bulunur ve kozmetiklerde yağlayıcı ve nemlendirici olarak kullanılır.

 4. Argan yağı, bu içerikleri içeren birçok yağdan sadece biridir. Örneğin zeytinyağı, iyi bir E vitamini ve skualen kaynağıdır. Bu, argan yağından daha ucuz olan bitkisel yağların ağrılı cilde de rahatlık sağlayabileceğini göstermektedir. [! 4891 => 1130 = 4!

Paket servis

 1. Psoriazis alevlenmelerini kontrol altına almak için doktorunuzla birlikte çalışırken, reçetesiz satılan topikal reçetelerden bahsedin. Doktorunuz kortikosteroid kremleri önerebilir. Bu ürünler kızarıklığı, kuru cildi ve tahrişi hafifletebilir. Ayrıca, hipoalerjenik nemlendiriciler cildinizi sakinleştirmeye yardımcı olabilir.

 2. Gevşeme teknikleri veya meditasyon uygulayarak stresi hafifletmeye de yardımcı olabilirsiniz. Ve alkolü azaltmak, sedef hastalığı semptomlarınızı azaltabilir. En önemlisi, umudunuzu kesmeyin ve doğru tedaviyi bulmak için çalışmaya devam edin.

 3. Psoriazis alevlenmelerini kontrol altına almak için doktorunuzla birlikte çalışırken, reçetesiz satılan topikal reçetelerden bahsedin. Doktorunuz kortikosteroid kremleri önerebilir. Bu ürünler kızarıklığı, kuru cildi ve tahrişi hafifletebilir. Ayrıca, hipoalerjenik nemlendiriciler cildinizi sakinleştirmeye yardımcı olabilir.

 4. Gevşeme teknikleri veya meditasyon uygulayarak stresi hafifletmeye de yardımcı olabilirsiniz. Ve alkolü azaltmak, sedef hastalığı semptomlarınızı azaltabilir. En önemlisi, umudunuzu kesmeyin ve doğru tedaviyi bulmak için çalışmaya devam edin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407