Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Psikologlar Diğerleri İçin Fırınlamanın Faydalarını Açıklıyor

Dizlerini Zayıflatacak Brownie Tarifleri

 1. Fırın yapanlar fırınlarını ısıtmak için herhangi bir bahane kullanırlar. Birinin doğum gününü taçlandırmak için bir pasta yaparlar, bir tatili kutlamak için çerezler üzerinde çalışırlar ve herkes çikolatayı sever çünkü kekleri kırparlar. Ancak, pişirme işleminin, yemek için tatlı bir şey yaratmaktan daha fazlası olduğu ortaya çıktı. Özellikle başkaları için yapıldığında, pişirme, bir dizi psikolojik faydaya eşlik edebilir.

Fırınlama, kendini ifade etme ve iletişimin üretken bir şeklidir.

 1. "Fırıncılık, insanların yaratıcı ifadeye izin vermesinin faydası var," Boston Üniversitesi’ndeki psikolojik ve beyin bilimleri profesörü Donna Pincus, HuffPost’a söyledi. “Yaratıcı ifade ile genel refah arasında bağlantı için çok fazla literatür var. İster resim yapıyor, ister müzik yapıyor olsun, ister pişirme olsun, insanların bir tür çıkışa sahip olmalarından ve kendilerini ifade etmenin bir yolundan aldıkları bir stres rahatlaması var.”

 2. Stres bir dizi zihinsel ve fiziksel problemle ilgilidir ve bu stresle baş etmenin yollarını bulmak sağlıklı bir yaşam sürdürmek için önemlidir.

 3. Ve mutfak sanat terapisti HuffPost'a, “Birçok kültürde, birçok ülkede, yemek gerçekten sevginin bir ifadesidir ve aslında çok güzel çünkü hepimizle ilgili olduğumuz bir şey. Geleneksel anlamda iletişimin yerini aldığında sağlıksız bir konuyu sınırlayabilir, ancak iletişim ile birlikte yapılırsa, kesinlikle olumlu ve gerçekten harika bir şey. "

Kendiniz ve başkaları için yemek pişirmek, dikkatin bir şeklidir.

 1. Hepimiz meditasyon ve farkındalığın faydalarını duyduk - mutluluğu artırmak ve stresi azaltmak, bir çift isimlendirmek - ve pişirme aynı ödüllerden bazılarını alabilir. “Pişirme aslında çok fazla dikkat gerektiriyor. Ölçmeniz, fiziksel olarak hamuru yuvarlamaya odaklanmanız gerekiyor. Koku ve tada odaklanıyorsanız, yarattığınız şeyle var olmaya, şu anda bu dikkat hareketine odaklanmaya odaklanıyorsanız ayrıca stresin azalmasıyla da sonuçlanabilir ”diye açıklıyor Pincus.

 2. Bu yedek inanç, mutfak sanatı terapisinin, sanat terapisinin yanı sıra daha yaygın olmasının sebeplerinden biri - davranışsal aktivasyon olarak bilinen bir terapi türüne uyuyor. Ohana, gittikçe daha fazla insanın onu aradığını, çünkü modelini kendi terapi uygulamalarında yeniden yaratmaya çalıştıklarını söylüyor. [! 639 => 1140 = 3!

 3. Pincus, bunun dikkatli olunca - örneğin pişirirken olduğu gibi - "düşüncelerinize ışık tutacak zaman harcamadığınız anlamına gelebileceğini" söylerdi. Düşünceler, eğer üretken bir şey yapıyorsanız ve pişirme ile ilgili güzel şey, sonunda böyle bir somut ödülün olması ve bunun başkaları için çok faydalı hissedebilmesi. ”

Başkaları için yapılan pişirme bir fedakarlık şeklidir.

 1. Diğerleri için fırınlamanın merkezinde verme eylemidir. Pişirme işlemi genel bir refah duygusuna katkıda bulunabilirken, bu duyguyu arttırır.

 2. Pişmiş malları onlara vermek niyetiyle kırbaçlamak bir fedakarlık şeklidir - bu başkası için yaptığınız bir fedakarlıktır - ve bu özverili eylemin yararları yoğun bir şekilde incelenip yazılmıştır. hakkında.

 3. Eğer pişirme seni strese sokan bir aktivite ise, aynı psikolojik ödülleri kazanamayabilirsin - çünkü stres atmanın faydalarından biri olması gerektiği için. Ohana, "Birinin pişirme ve pişirme ile fobisi varsa, onlar için değil. Mutfakta temel bir konfor seviyesiyle başlayan insanlar için daha iyi" diyor Ohana. Pincus şöyle kabul eder: “Stresli ve zorunlu olmadıkça, herkes için yararlı olabilir.”

 4. "Birine yiyecek teklif etmenin, hizmet eden ve teklif eden kişi olarak alan kişiye sunduğu kadar rahat olduğunu düşünüyorum" diyor Ohana. [! 639 => 1140 = 4!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407