Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Protein Barları Yiymenin Avantajları

Kendini Şımartmak veya Değil

 1. Protein, vücudunuzdaki birçok yapıyı destekleyen temel bir makro besindir. Proteini yumurta, et, balık ve fındık gibi çeşitli kaynaklarda bulabilirsiniz. Bununla birlikte, birçok kişi, önerilen günlük miktarlarını almak için protein takviyelerine güvenir. Protein bar, çeşitli diyet ve yaşam tarzı faydaları olan tek bir seçenektir.

Öğün Değiştirme

 1. Birçok kilo verme planı - özellikle "yüksek protein" olarak pazarlananlar - bölümleri kontrol etmek ve kalorileri azaltmak için öğün değiştirme çubuklarına dayanıyor. Yemek yerine koyma çubukları, dengeli beslenmeyi sağlamak için diğer birçok önemli vitamin ve minerallerle birlikte daha uzun süre kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak yüksek miktarda protein ve lif içerir. Amerikan Diyetisyenler Birliği, protein çubukları da dahil olmak üzere öğün yerine koyma işlemlerinin çok yönlü bir diyetin parçası olduğunda kilo kaybı için etkili olduğunu belirtti. Ancak, diyetiniz için tamamen öğün değişimlerine güvenemezsiniz. Protein çubukları, taze meyvelerde, sebzelerde ve tahıllarda bulunan tüm besin maddelerini ve antioksidanları sağlamaz.

Yemekler Atıştırmalık

 1. Atıştırmalık protein barları yemek, öğünler arasında aşırı ısırmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Pek çok bar, çikolata, fıstık ezmesi, şekerleme kek ve limon kreması gibi hoş tatlı tatlarda gelir, kan şekeri iğnelerinden ve sonraki çökmelerden kaçınırken tatlı dişinizi tatmin etmek için. Zamanla, şeker çubukları ve diğer tatlılar gibi atıştırmalıklarla ilişkili kan şekeri artışı kilo almaya neden olabilir. Vücudunuz derhal enerji için kullanılmayan kan şekerini yağa dönüştürür.

Egzersiz Desteği

 1. Vücudunuza gerekli besinleri sağlamak, egzersizlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Egzersiz yapmadan önce tüketilen bir protein bar, aktiviteniz sırasında size sürekli enerji sağlar. Ayrıca antrenmanınızdan sonra faydalar sunar. Protein çubuklarında bulunan amino asitler, vücudunuzun yeni kas dokusu oluşturmak için ihtiyaç duyduğu yapı taşlarını sağlamaya yardımcı olur ve egzersiz süreniz boyunca oluşan mikroskobik kas yırtılmalarını onarır.

Kolaylık

 1. Protein çubukları kolaylık avantajına sahiptir. Bunlar küçüktür ve aktif insanlar veya profesyoneller tarafından hızla tüketilebilirler. Öğün değişimi ve atıştırmalık çeşitleri, kapsamlı yemek planlaması için zaman veya kaynaklardan yoksun diyet yapanlar için kolay bir seçenek sunar. Ek olarak, protein çubukları, ölçülen ve karıştırılmayı gerektirmez - protein tozlarında olduğu gibi - veya üretilen protein sallamalarında olduğu gibi soğutma.

Hususlar

 1. Amerikan Egzersiz Konseyi, yanlış olanları seçerseniz, protein çubuklarından yararlanamayacağınız konusunda sizi uyarır. Atıştırmalık olarak yüksek kalorili öğün değiştirme çubuklarının tüketilmesi kilo alımına neden olabilir. Ayrıca, önemli miktarda yüksek miktarda şeker, yağ ve sodyum içeren protein çubuklarından kaçının - 140 miligramdan daha az sodyum içeren protein çubuklarını arayın ve sükroz, bal, kahverengi pirinç şurubu veya yüksek fruktoz mısır gibi ilave şeker kaynakları içeren protein çubuklarını arayın şurup. Şeker alımınızı kadınlar için günlük 25 gram, erkekler için ise 37.5 gram ile sınırlamanız gerekiyor, bu nedenle protein barlarınızın ödeneğinizin önemli bir kısmını almadığından emin olun.

 2. Amerikan Egzersiz Konseyi, yanlış olanları seçerseniz, protein çubuklarından yararlanamayacağınız konusunda sizi uyarır. Atıştırmalık olarak yüksek kalorili öğün değiştirme çubuklarının tüketilmesi kilo alımına neden olabilir. Ayrıca, önemli miktarda yüksek miktarda şeker, yağ ve sodyum içeren protein çubuklarından kaçının - 140 miligramdan daha az sodyum içeren protein çubuklarını arayın ve sükroz, bal, kahverengi pirinç şurubu veya yüksek fruktoz mısır gibi ilave şeker kaynakları içeren protein çubuklarını arayın şurup. Şeker alımınızı kadınlar için günlük 25 gram, erkekler için 37.5 gram olarak sınırlamanız gerekir, bu nedenle protein barlarınızın ödeneğinizin önemli bir kısmını almadığından emin olun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407