Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Prosecco Şarapındaki Kaloriler

Eksileri

 1. Prosecco, üretiminde kullanılan İtalyan beyaz şarap üzümlerinin adını taşıyan kabarcıklı, köpüklü bir şarap. Şampanyaya benzer fakat daha hafif ve tatlı olan Prosecco, tuzlu mezeler veya atıştırmalıklar, hafif makarna yemekleri, deniz ürünleri veya kümes hayvanları ile iyi bir şekilde eşleşen meyveli bir tada ve aromaya sahiptir. Aşırı derecede kalori almanın kilo almaya katkıda bulunabileceğinden ılımlı bir şekilde Prosecco içilir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, kadınlara kendilerini günde bir ons onsluk bir ons şarapla sınırlamalarını ve erkeklerin iki ons ons gözlükten fazlasını almamalarını tavsiye ediyor.

Porsiyon Başına Kalori

 1. Prosecco'nun tipik bir 5-ons porsiyonu yaklaşık 108 kalori içerir, ancak kesin kalori içeriği belirli bağdaştırmaya bağlı olarak biraz daha fazla veya daha az olabilir. 2000 kalorili bir diyet uygulayan sağlıklı bir yetişkin için bir bardak Prosecco tüketmek günlük kalori ihtiyacının yüzde 5,4'ünü karşılayacaktır. İki bardak içmek, günde önerilen kalorilerin yüzde 10'unun üzerinde olur. Prosecco gibi köpüklü bir şarabın içindeki kaloriler, ilave şeker formundaki alkol ve karbonhidratlardan gelir.

Alkolden Alınan Kaloriler

 1. İtalyan Prosecco, diğer şaraplara kıyasla porsiyon başına daha az alkole sahipken, ortalama hacimce yüzde 12.5'ten az alkol içermektedir. Her bir gram alkol 7 kaloriye katkıda bulunur. Bir bardak Prosecco'daki alkol kalorisi miktarını belirlemek için, alkol yüzdesini 7 ile çarpın, ardından sonucu porsiyon büyüklüğü ile gram ile çarpın. Prosecco'nun 5 onsluk bir porsiyonu tipik olarak alkolden yaklaşık 88 kalori içerir.

Karbonhidratlardaki Kaloriler

 1. Ortalama bir Prosecco bardağı yaklaşık 5 gram karbonhidrat içerir. Her bir karbonhidrat gramının 4 kalori vermesi nedeniyle, toplam 108 kaloriye sahip 5 onsluk bir Prosecco porsiyonu, karbonhidratlardan bu kalorilerin yaklaşık 20'sini veya içeceğin toplam kalorik içeriğinin yüzde 18.5'ini alacaktır. Alkol içeriğinde olduğu gibi, ilave şeker miktarı, şarap üreticisine ve belirli Prosecco tipine bağlı olarak değişebilir.

Diğer İçeceklerle Karşılaştırma

 1. Prosecco, diğer alkol türlerine göre porsiyon başına daha az kalori içerir. 5 onsluk bir Şampanya porsiyonu 124 ile 175 arasında kaloriye sahipken Cabernet Sauvignon, 6 ayda bir 175 kaloriye sahip olabilir. Normal bira, bira bardağı başına yaklaşık 195 kaloriye sahiptir ve Long Island buzlu çay gibi karışık bir içecek yaklaşık 300 kaloriye sahip olabilir. Kilo vermeden alkol almanın en iyi yolu Prosecco gibi düşük kalorili içecekleri seçip ölçülü olarak içmektir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407