Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pretzel Rulo için Beslenme Bilgileri

Ekstra Beslenme

 1. Tuzlu kraker, genellikle üç ilmekli bir düğüm şeklinde biçimlendirilmiş bir hamur işidir, ancak başka birçok biçime de sahip olabilir. Bir çubuk kraker rulo, bir rulo şeklinde olması dışında aynı şekilde yapılır. Onlar Güney Almanya'nın bir uzmanlığı ve artık Alman Baker'a göre Almanya genelinde yaygın.

Hazırlık

 1. Tuzlu kraker rulo hamuru buğday unu, su, şeker ve mayadan yapılır. Hamur istenilen şekilde şekillendirilir ve diğer ekmek türleri gibi pişirilir. Birincil fark, çubuk kraker rulosunun daha sonra bir lye çözeltisi ile kaplanması ve kaba tuz serpilmesidir.

Porsiyon Boyutu

 1. Bu beslenme bilgisi tuzlu kraker rulosunun orta büyüklükte olduğunu ve yaklaşık 3.5 gram ağırlığında olduğunu varsaymaktadır. Ayrıca, tuzlu kraker rulo için de geçerlidir, ancak tuzlu kraker rulo genellikle yemekten önce tereyağlıdır. Bazı çubuk kraker ruloları da peynir veya diğer malzemelerle pişirilir.

Kalori

 1. Tuzlu kraker bir rulo toplamda yaklaşık 279 kaloriye sahiptir. Karbonhidratlar 220 kaloriyi, yağ 27 kaloriyi ve 32 kalorinin proteinden gelmesini sağlar. Tuzlu tuzlu kraker rulosu, günlük 2.000 kalorilik diyet varsayılarak, toplam kaloriler için günlük değerin (DV) yaklaşık yüzde 14'ünü sağlar. Tuzlu tuzlu kraker rulosu yaklaşık 360 miligram sodyum içerir. Tuzlu kraker rulo üzerine bir ons peynir ek 113 kalori ekleyecektir. Yağ bu kalorilerin 81'ini, protein ise kalan 28 kaloriyi oluşturur.

Karbonhidratlar

 1. Tuzlu kraker rulosu, 56 gram saf karbonhidrat ve 2 gram sindirilebilir fiber olan yaklaşık 56 gram karbonhidrat içerir. Her bir saf karbonhidrat gramının 4 kalorisi vardır, bu yüzden çubuk kraker rulosunun saf karbonhidratlardan 54 x 4 = 216 kalorisi vardır. Her bir sindirilebilir lif gramı yaklaşık 2 kaloriye sahiptir, bu yüzden çubuk kraker rulosunun sindirilebilir liften 2 x 2 = 4 kalorisi vardır.

Yağ

 1. Tuzlu kraker bir rulo yaklaşık 3 gram yağ içerir. Her bir gram yağ 9 kalori sağlar, bu yüzden çubuk kraker rulosunda yağdan 3 x 9 = 27 kalori vardır. Doymamış yağlar, 1 gramında tuzlu kraker rulo doymuş yağlarda 2 gram içerir. [! 88 => 1130 = 7!

Protein

 1. Tuzlu kraker bir rulo yaklaşık 8 gram protein içerir. Her bir protein gramı 4 kalori sağlar, bu yüzden çubuk kraker rulosunun proteinden 8 x 4 = 32 kalori vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407