Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Portobello Mantar Yararları

Çin Lokantası Sendromu

 1. Portobello mantarları, yoğun bir tada ve etli bir yapıya sahip olan olgun cremini mantarlarıdır. Bu mantarlar çok sayıda temel besin sağlar, ancak fazla kalori içermez, bu da onları herhangi bir diyete besleyici bir katkı yapar. Bu özellikle onları et yerine kullanırsanız, yağ, kolesterol ve kalorilerde daha yüksek olan bu geçerlidir.

Düşük Enerji Yoğunluklu Yiyecekler

 1. Portobello mantarları günlük değerin yüzde 11'ine sahip iyi bir lif kaynağıdır ve çok fazla su içerirler, bu da enerji yoğunluğunu düşürür. Enerji yoğunluğu düşük gıdalar, yani gram başına çok fazla kalori içermezler, kilo vermenize veya sağlıklı bir kiloyu korumanıza yardımcı olabilirler. Çok fazla kalori tüketmeden bu yiyeceklerin büyük bir kısmını yiyebilirsiniz. Örneğin, bir bardak dilimlenmiş ızgara ızgara portobello mantarı sadece 35 kaloriye sahiptir. En iyi kilo kaybı sonuçları için, yağlı yiyecekler veya şeker içeriği yüksek yiyecekler gibi enerji yoğunluğu yüksek yiyecekler yerine düşük enerji yoğunluklu yiyecekler kullanın.

B Vitamini Yararları

 1. 1 fincan dilimlenmiş pişmiş portobello mantarı porsiyonu, pantotenik asit için günlük değerin yüzde 15'ini içerir; Riboflavin için DV'nin yüzde 29'u; DV'nin niasin için yüzde 38'i; ve DV'nin yüzde 6'sı folat ve tiamin için. Bu B vitaminleri sağlıklı bir metabolizma ve sinir sistemi için gereklidir ve karaciğerinizi, cildinizi, gözlerinizi ve saçlarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olur.

Mineral Makyajı

 1. Portobello mantarları mineral bakımından zengindir. Her porsiyon, potasyum için DV'nin yüzde 15'ini, fosfor için DV'nin yüzde 16'sını, bakır için DV'nin yüzde 24'ünü ve selenyum için DV'nin yüzde 38'ini sağlar. Potasyum sinir ve kas fonksiyonlarına yardımcı olur ve sodyumun kan basıncınız üzerindeki etkilerini önler. Fosfor, güçlü kemikler, DNA ve kırmızı kan hücreleri oluşturmak için gereklidir ve bağışıklık sisteminizi, sinirlerinizi ve kan damarlarınızı sağlıklı tutmak için bakır önemlidir. Selenyum, DNA'nın oluşmasına yardımcı olan bir antioksidandır.

Sağlıklı Bir Diyetin Bir Parçası Olarak Kullanın

 1. Diyetinize mantar eklemek, lif alımınızı artırmanıza yardımcı olabilir ve kalp hastalığı, yüksek kolesterol ve kabızlık ve hemoroit gibi sindirim koşulları riskinizi azaltabilir. Portobello mantarının mangallarını ızgara yapın ve hamburger gibi yiyin; onları doğrayın ve et soslarındaki etin bir kısmını değiştirmek için kullanın; veya onları pizzalara, çorbalara veya fajitalara ekleyin. Lezzetli bir garnitür için mantarları kızartın veya kızartın. Sadece siyah solungaçları çıkardığınızdan emin olun, aksi halde yiyeceğiniz gri bir renge dönecektir; [! 4525 => 1130 = 5!

 2. Diyetinize mantar eklemek, lif alımınızı artırmanıza yardımcı olabilir ve kalp hastalığı, yüksek kolesterol ve kabızlık ve hemoroit gibi sindirim koşulları riskinizi azaltabilir. Portobello mantarının mangallarını ızgara yapın ve hamburger gibi yiyin; onları doğrayın ve et soslarındaki etin bir kısmını değiştirmek için kullanın; veya onları pizzalara, çorbalara veya fajitalara ekleyin. Lezzetli bir garnitür için mantarları kızartın veya kızartın. Sadece siyah solungaçları çıkardığınızdan emin olun, aksi halde yiyeceğiniz gri bir renge dönecektir, bu da çok çekici olmayabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407