Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Polenta'nın Besin Bilgileri

Diğer Besinler

 1. Beyaz mısır unu da kullanılabilmesine rağmen, polenta genellikle sarı mısır unu ile yapılır. Kuzey İtalya'da bir köylü yemeği olarak ortaya çıktı. Bugün, polenta dünyanın her yerinde kullanılıyor ve mağazalarda önceden pişirilmiş olarak bulunabiliyor, bu da tüketmesini hızlı ve kolay bir yemek haline getiriyor. Taze yapılmış polenta, irmik kıvamındadır, ancak ızgara yapmak veya kızartmak için kek haline getirilebilir. Mısırdan yapıldığı için polenta da glütensizdir.

Ev Yapımı Versiyon

 1. Evde polenta yapmak için 6 bardak soğuk su, 1 1/3 bardak mısır unu ve 1 çay kaşığı tuz gerekir. Bu bileşenler birleştirilir ve 45 dakika ile bir saat arasında pişirilir. Bu tarifi kullanarak, ev yapımı polenta 1/2 fincan porsiyon başına 73 kalori içerir. Polentadan gelen kaloriler çoğunlukla karbonhidrat içeriğinden kaynaklanmaktadır. Bir porsiyon, 1.5 gram diyet lifi dahil 16 gram karbonhidrat içerir. Ev yapımı polenta ayrıca 1 gramdan az yağ ve neredeyse 2 gram protein içerir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Polenta çok sayıda vitamin ve mineral içermesine rağmen, hiçbiri için iyi bir kaynak olarak sınıflandırılmıyor, ABD Tarım Bakanlığı Ulusal Besin Veritabanını Standart Referans için rapor ediyor. Polenta kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, sodyum ve çinko minerallerinin izlerini içerir. Polentada az miktarda bulunan vitaminler şunlardır: B vitaminleri, A vitamini ve E vitamini

Mağaza İçi Polenta

 1. Mağazadaki polenta önceden pişirilmiş, bu yüzden tek yapmanız gereken onu ısıtmak ve servis yapmak, çok daha kullanışlı hale getirmek. Mağazada satın alınan önceden pişirilmiş polenta genellikle tüp şeklinde bulunur ve buzdolabında kesilmiş ve pişirdiğiniz çerezlere benzer şekilde plastikle sarılır. Bu formda polenta kolayca kesilebilir ve ısıtıldığında birlikte kalabilir. İçerik listesine bakıldığında, mağazadan satın alınan polentaların su, sarı mısır unu, tuz, tartarik asit (katkı maddesi), askorbik asit (C vitamini) ve beta-karoten (A vitamini) içerdiğini göreceksiniz. Askorbik asit ve beta karoten ilavesi nedeniyle, mağazadan satın alınan polenta, C ve A vitaminlerinde ev yapımı sürümden biraz daha yüksektir, ancak kaloriler, yağ, karbonhidratlar ve protein benzerdir.

Servis Önerileri

 1. Ev yapımı polentanın tadını çıkarmanın bir yolu, ekmek veya makarnaların bir tarafı. Eziyete benzer şekilde, ilave lezzet için peynir, karabiber veya tereyağı ekleyebilirsiniz. Polenta çorbalar, tatlılar, kahvaltı mezeleri, güveçler ve soslar dahil olmak üzere çeşitli tariflerde bulunabilir. Mağazadan satın alınan polenta, kızartılmış, derin yağda kızartılmış, mikrodalga veya tavada kızartılmış olabilir. Glutensiz bir diyet uygulayanlar için polenta glutensiz tahıl yerine geçer.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407