Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Plantainler Nasıl Pişirilir? Onlardan Benzin Yoktur

Adım 8

 1. Gezegenler muz gibi görünen ama çok daha sert ve tatlı olmayan nişastalı sebzelerdir. Bu sebzeler, tatlı bir patatese benzer bir tada sahiptir. Plantainlerde dışkıyı toplamak ve sindirim sistemini düzenlemek için yararlı olan lifler bulunur. Bununla birlikte, uçaklardaki nişasta bazı insanlara gaz verir.

Yellenme

 1. Düzlük, bağırsaklarınızdaki gaz üreten bakterileri besleyen çeşitli şekerlerden kaynaklanabilir. "İnsan Beslenmesi ve Diyetetik" yazarlarına göre, gaz için en yaygın suçluluk, fasulye ve baklagillerde bulunan şeker rafinozdur. Bununla birlikte, bazı insanlar gezegenlerdeki nişasta gibi nişastalara karşı hassastır. Nişasta duyarlı olan insanlar, plantainleri tüketirse, nişasta, iki ana bileşeni olan amiloz ve amilopektine parçalanırken şişkinlik geliştirebilirler.

Beslenme Özellikleri

 1. Plantains, A vitamini, C vitamini, B6 vitamini ve potasyum gibi bir vitamin ve besin kaynağıdır. Aynı zamanda bir lif kaynağıdır. Bununla birlikte, plantainler yüksek miktarda herhangi bir vitamin veya besin içermezler, bu nedenle planetlerdeki nişasta sizi rahatsız ediyorsa, besinleri ve lifi farklı bir sebzeden kolayca alabilirsiniz. Örneğin, havuçlar A vitamini miktarının kabaca 11 katına sahiptir ve HealthALiciousNess beslenme veritabanına göre daha fazla lif içerirler.

Nişastayı Azaltmak için Pişirme

 1. Pişirme işlemi, uçakların etini yumuşatıyor ve nişastaların "Yemek Sevincine" göre sindirimi kolaylaştırıyor. Asla çiğ muz yemeyi denemeyin, yoksa nişastalar aşırı gaz ve mide rahatsızlığına neden olabilir. Bununla birlikte, bir pişirme yönteminin nişastaları düzlemlerde parçalamak için diğerlerinden daha üstün olduğuna dair bilimsel bir kanıt yoktur. Pişmiş planetler aynı zamanda gaza neden olursa, sizi en az rahatsız edecek olanı bulana kadar farklı pişirme yöntemlerini deneyin.

Servis Önerileri

 1. Mermileri pişirmenin normal yolları onları dilimlemek ve onları tereyağında veya bitkisel yağda kızartmak veya pişirmektir. Kızartıldığında, muzlara olduğu gibi servis yapın veya ezin ve gevrek oluncaya kadar tekrar kızartın. Sonra onları tuzlayın ve aperatif olarak servis edin. Bu çıtır çıtır çipler "tostones" olarak bilinir. Alternatif olarak, soyulmuş plantainleri yaklaşık 40 dakika boyunca 400 derece Fahrenheit'te veya bir çatalla delmek için yeterince hassas olana kadar pişirin. Gezegenler tereyağı, limon, tuz veya limon suyu ile iyi eşleşir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407