Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


PKOS ve bir Vegan Diyet

Kolesterolle İlgili Hususlar

 1. Vejetaryen diyetin aksine, vegan diyet süt veya yumurta içermez. Bu diyet, yağ alımını azaltması gereken veya sadece sağlıklarını iyileştirmek isteyen insanlar için idealdir. Vegan diyetleri, sağlık sorunlarını engellemeye yardımcı olan tahıl, sebze ve meyve alımına odaklanır. Bu özellikle polikistik over sendromu veya bazı durumları geliştirme riskini arttırmış olan PKOS'lu kadınlar için önemlidir.

İnsülin Kontrolü

 1. Polikistik over sendromlu kadınlar - PKOS - kanda yüz kıllarının uzaması gibi semptomlara neden olan ve tip-2 diyabete katkıda bulunan insülin seviyesinin artması. Bu, basit karbonhidratlar ve şeker gibi insülinde hızlı artışlara neden olan yiyecekleri yiyerek en kötü şekilde yapılabilir. Bu kadınlara genellikle insülin seviyelerini kontrol etmek için metformin gibi ilaçları kullanmaları söylenir. Bununla birlikte, ilaç tedavisinin yanı sıra, düşük glisemik bir diyet yemek insülin seviyelerini azaltmaya yardımcı olabilir. Vegan olmak ve düşük glisemik diyete uymak mümkündür. Düşük GI diyeti, tam tahıllar, sebzeler ve meyveler gibi insülin seviyelerinde çok az değişikliğe neden olan yiyecekleri yemekten ibarettir.

Ovülasyon Restorasyonu

 1. PKOS'lu bazı kadınların östrojen ve progesterondaki dengesizlikten kaynaklanan yumurtlama sorunları var. Bu, hipofiz bezindeki seks hormonlarının gözetiminden kaynaklanmaktadır. Vegan diyetleri, duruma çok yardımcı olabilecek vitamin ve mineral bakımından zengin tüm yiyeceklerin tüketimini teşvik eder. Kadınların Zindeliğine göre demirden zengin besinler tüketmek yumurtlama kısırlığı riskini azaltabilir. Et ve balıklarda heme demir bulunmasına rağmen, veganlar yeşil sebzeler, meyveler, takviye edilmiş ekmek ve tahıl ürünleri gibi heme dışı kaynaklardan demir alabilirler. C vitamini içeren yiyecekler yemek, demirin emilimine yardımcı olur.

Mensupları Düzenleme

 1. Bu kadınların östrojen ve progesteronda sahip olduğu dengesizlik nedeniyle, genellikle düzenli olarak adet görmezler. Bu, kadınların yaşadığı kilo artışı ile daha da kötüleştirilebilir. Bir vegan diyetini takip etmek, kilonuzu önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir; bu, çoğu durumda düzenli menstrüel siklusları eski haline getirir. Kadın Sağlığına göre, ağırlıkça yüzde 10'luk bir azalma, bu belirtileri en aza indirmeye yardımcı olabilir. MayoClinic.com'a göre baklagiller, tam buğday, yulaf ezmesi ve kahverengi pirinç, yüksek lif içeriği nedeniyle kilo kaybına yardımcı olabilir.

Gelecekteki Komplikasyonları Azaltma

 1. Kadın Sağlığına göre, PKOS'lu kadınların yüzde 50'si 40 yaşına kadar tip 2 diyabet veya ön diyabet geliştirecek. Kadın Sağlığı, bu sağlık komplikasyonunu önlemenin yollarından birini belirtiyor sağlıklı besinler yemektir. Ispanak, brokoli, kahverengi pirinç, yüksek lifli tahıl ve az şekerli içecekler gibi vegan gıdalar bu riski azaltmaya yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407