Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pirinç Keki Yemekleri Sağlıklı mı?

Kilo Kaybı İçin Hassas Çavdar Ekmeği Dahil Edin

 1. Pirinç kekleri genellikle sağlığa faydalı olan kahverengi pirinçten yapılır, çünkü tahıllar lif, karbonhidratlar ve fitokimyasallar sağlar. İyi bir atıştırmalıktır, çünkü yağsız ve kalorileri düşüktür, ancak diğer besin maddelerinin zengin kaynakları değildir. Bazı pirinç kekleri katkı maddeleri veya ilave tatlandırıcılar ve şekerler içerir, bu yüzden sizin için sağlıklı olduklarından emin olmak için pirinç keklerinizdeki gıda etiketini kontrol edin.

Kepekli Tahıllar

 1. Bazı hububat ürünlerinde "Tam Tahıl" damgası bulunur. Aksi halde, bir tahıl ürününü, kahverengi pirinç veya tam tahıl kahverengi pirinci ilk madde olarak listelendiğinden emin olarak tanımlayabilirsiniz. Kepekli tahıllar, tahıl liflerinin tamamını ve minerallerinin büyük bir bölümünü tutar. Bu besinler beyaz pirinç gibi işlenmiş tahıllarda kaybolur. Pirinç keklerinin çoğu markalarında 0.5 ila 1 gram lif ve önerilen günlük demir, magnezyum ve çinko değerinin yüzde 2'si bulunur. Kepekli tahıllar ayrıca, Kansas Eyalet Üniversitesi'ne göre hücrelerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olan enerji ve antioksidan fitokimyasallar için kompleks karbonhidratlar sağlar.

Kaloriler, Yağ ve Şeker

 1. Pirinç kekleri genellikle yağsızdır ve şeker ve kalorileri düşüktür, bu da onları iyi bir aperatif seçimi yapar. Kekin büyüklüğü markalar arasında farklılık gösterir ve bazıları şeker veya çikolata gibi şeker ekler. Bu farklılıklar kalori ve şeker miktarını etkiler. Kaloriler kek başına 80 ila 80 arasındadır. Şeker, bir pirinç keki içerisinde hiç ila 4 gram arasında değişebilir. Kahverengi pirinç bazı doğal şekerler içeriyor, ancak pirinç keki'nizin şeker ekleyip eklemediğini görmek için şeker, fruktoz, sakaroz, bal ve mısır şurubu gibi malzemeleri arayın.

Sağlıklı Diyet

 1. En iyi sağlık için American Dietetic Association tarafından çeşitli taze sebzeler, meyveler, yağsız etler, az yağlı süt ve tam tahıllar içeren bir diyet önerilir. Pirinç kekleri sağlıklı bir menüye güzelce sığabilir. Bir atıştırmalık olarak, pirinç kekleri yağsız protein kaynakları ile iyi gider ve humus veya az yağlı fıstık ezmesi gibi yayılır. Kek aynı zamanda bir ekmek yerine de işe yarar ve bir sandviç yapmak için kullanılabilir. Hindi, lahanası ve domatesleri veya en sevdiğiniz sebzeleri pirinç keki üzerine yerleştirmeyi deneyin. Keten tohumu içeren pirinç keki satın alırsanız kalsiyum, demir ve sağlıklı doymamış yağlar elde edersiniz.

Hususlar

 1. Pirinç keklerinin olumsuz bir tarafı sodyum içeriğidir. Bir kek, 20 miligram kadar sodyum veya 75 miligram kadar olabilir. Önerilen günlük 1.500 miligram alım miktarıyla, bu bir kekin bütün bir günün sodyumunun yüzde 5'ini alabileceği anlamına gelir. Kulağa mantıklı gelebilir, ama her küçük önemli. Çoğu Amerikalı, tavsiye edilen günlük alımdan daha fazla tüketir, bu da yüksek tansiyona neden olur ve kalp-damar hastalıkları riskinizi artırır. Diğer yiyecekler gibi, az miktarda pirinç keki yediğiniz sürece, diyetinize sağlıklı bir katkı sağlarlar. Kapak tarafında, çok fazla yemek yerseniz kaloriler ve sodyum hızla birikir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407