Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pirinç Keki ve Vücut Geliştirme

Alerjiler ve Gıda intoleransı

 1. Vücut geliştirme, hem spor salonunda hem de mutfakta son derece disiplin gerektiren bir spordur. Her ne kadar rafine karbonhidratlar sağlıklı bir diyetin parçası olarak tipik olarak önerilmese de, pirinç keki ve vücut geliştirme konusunda bir istisna olabilir.

 2. Eğitim sırasında, vücut geliştiriciler pirinç keki sağlayabilecek hızlı bir enerji kaynağına ihtiyaç duyarlar. Vücut geliştiriciler kas glikojeni takviye etmek ve vücutlarını bir sonraki antrenman seansına hazırlamak için egzersiz sonrası pirinç keki yiyebilir. Yine de, pirinç keki hızla sindiren karbonhidratlar şeklinde bir enerji patlaması sağlarken, beslenme açısından başka bir şey sunmadıklarını unutmayın.

Bir Vücut Geliştirme Diyeti

 1. Vücut geliştirme, fiziksel performans veya sağlıktan çok çoğunlukla görünüm ile ilgilidir. Vücut geliştirme ile ilgili fiziği elde etmek için egzersiz ve diyet yapma özveri ve bağlılık olsa da, vurgu, yağsız görünmek ve kas inşa etmek kadar, vitamin ve mineraller açısından beslenmeyi her zaman optimize etmek değildir.

 2. Bu nedenle vücut geliştiriciler, makro besinler pirinç keki ve diğer yüksek glisemik karbonhidratlardan gelse bile (genellikle diğer diyet türlerinde önerilmemektedir), vücut geliştiriciler esas olarak makro besin yüzdelerine odaklanır. [! 545 => 1140 = 2!

 3. Farklı fazlar için diyetlerdeki en büyük fark kalori sayısındadır. Sezon dışı veya şişirme evresi sırasında diyet hiperjenerjiktir, yani ihtiyacınız olandan daha fazla enerji veya yaklaşık yüzde 15 daha fazla kalori sağlar. Yarışma öncesi aşamada, amaç zayıflamak ve herhangi bir aşırı vücut yağından kurtulmak olduğunda, diyet hipoenerjiktir, yani vücut ağırlığınızı korumanıza göre% 15 daha az kalori sağlar.

Karbonhidratlar ve Vücut Geliştirme

 1. Karbonhidrat yediğinizde, vücudunuz onları glikoza bölüyor ve ardından o glikozla iki şey yapıyor. Enerji için hemen ihtiyaç duyduğu şeyi kullanır ve sonra kalanını glikojen denilen bir depolama formuna dönüştürür. Bu glikojen karaciğerinizde veya egzersiz sırasında kullandığınız iskelet kaslarınızda depolanır.

 2. Herhangi bir tür egzersiz yaptığınızda, ancak özellikle yüksek yoğunluklu egzersizlerde, vücudunuz glikojeni parçalar ve bunu adenosin trifosfat veya enerji için kullanılan ATP denilen bir bileşiğe dönüştürür. kas kasılması, Beslenme İncelemelerinde Nisan 2018 raporuna göre.

 3. Eğer kaslarınızda yeterli miktarda glikojen bulunmuyorsa, dayanıklılığın azalması (daha kısa, daha az yoğun egzersizler anlamına gelir) ve kas kasılmasının azalmasına neden olabilir. Yüksek yoğunluklu kuvvet antrenmanı egzersizleri bir vücut geliştirme rejiminin temelidir.

 4. Bazen vücut geliştiriciler kas kazancını ve yağ kaybını optimize etmek ve bir rekabete hazırlanmak için spor salonuna günde iki kez vururlar. Eğer kaslarda yeterli glikojen yoksa, bu gerekli egzersizlerin üstesinden gelmek neredeyse imkansız olurdu.

 5. Bu yüzden karbonhidratlar vücut geliştirme diyetinin her iki fazının büyük kısmını oluşturuyor. Glikojen depolarının dolu olduğundan emin olmanın yanı sıra, proteinlerin (kas yapımında kullanılan) parçalanmasını önler, anında enerji sağlar, egzersiz sırasında kaybedilen glikojenin yerini alır ve protein sentezini arttırır (veya kullanılan yeni proteinlerin oluşturulmasını sağlar) kas inşa etmek).

Karbonhidrat Çeşitleri

 1. İki ana karbonhidrat grubu vardır: düşük glisemik ve yüksek glisemik. Düşük glisemik karbonhidratlar lif bakımından zengindir ve sindirim sisteminden yavaşça geçer. Bu, sürekli enerji sağlayan yavaş ve sürekli bir glikoz salınımı ile sonuçlanır. Yüksek glisemik karbonhidratlar lif bakımından düşük olan ve hızlı bir şekilde sindirim sisteminden geçenlerdir.

 2. Yüksek glisemik karbonhidratlar glikozda daha hızlı ve önemli bir artışa neden olur ve sıklıkla glikojene dönüştürülen ve kasta ve karaciğerde depolanan ekstra karbonhidratlar sağlar.

 3. Tipik beslenme önerileri mümkün olduğunca yüksek glisemik karbonhidratlardan kaçınmak olsa da, vücut geliştiriciler için tam tersi. Beslenme Bugünkü Ocak 2018 raporuna göre, yüksek glisemik, yüksek karbonhidratlı yiyecekler, vücut geliştiricilerin yapması gereken yoğun direnç antrenmanı gibi, yüksek yoğunluklu egzersiz sırasında performansı korumak için ihtiyaç duydukları enerjiyi vermek için en iyisidir. fiziklerini inşa et ve sürdür.

 4. Aynı rapor ayrıca, pirinç keki gibi egzersiz sonrası yüksek glisemik karbonhidratların seçilmesinin, egzersiz sırasında kaybedilen kas glikojenlerinin yerine koyulmasında ve vücuda hazırlanmasında yararlı olabileceğini de not ediyor. bazen aynı gün gerçekleşen bir sonraki kuvvet eğitimi oturumu için.

 5. Vücudunuzun kullandığı glikojen miktarı, Besinlerle ilgili Mart 2018 tarihli bir rapora göre, egzersiz yoğunluğu, egzersiz süresi ve egzersiz durumu (veya nasıl olduğunuz şekli dahil) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Pirinç Keki Faydaları

 1. Ancak Nutrition Today'deki raporda, egzersizden sonra her 30 dakikada bir, kilogram vücut ağırlığına göre her 0.5 dakikada bir 0,5 ila 0,6 gram hızlı sindirilen karbonhidrat tüketmenin glikojen oranını artırmaya yardımcı olabileceği belirtildi. sentez ve kasların dolu olduğundan emin olun.

 2. Bu, 200 kilo ağırlığında bir vücut geliştiricinin, her 30 dakikada bir dört saate kadar veya bir sonraki öğüne kadar 45 gramdan 54 gram karbonhidrat tüketmekten fayda sağlayabileceği anlamına geliyor. Pirinç keklerinden faydalanabileceğiniz yer burası.

 3. Bu artan karbonhidrat ihtiyacının karşılanması zor olabilir, bu nedenle vücut geliştiriciler genellikle bu karbonhidratların sindirimini yavaşlatmak için fazla protein veya yağ içermeyen yüksek karbonhidratlı yiyecekler seçmeye ihtiyaç duyarlar. Tek bir pirinç keki yaklaşık 7.5 karbonhidrat ve yalnızca 0.75 gram protein ve 0.25 gram yağ sağlar. Pirinç kekleri ayrıca kek başına sadece 35 kalori ile düşük kalorilidir.

 4. Her 30 dakikada bir altı veya yedi pirinç keki yemek, bir vücut geliştiricinin egzersiz sonrası ihtiyaçları çok fazla kalori sağlamadan karşılamalarına yardımcı olabilir. Pirinç kekleri kek başına sadece 0,4 gram lif içerdiğinden, aynı zamanda hızlı bir şekilde sindirilir ve emilirler, böylece onlar da egzersiz öncesi enerji için iyi bir kaynak sağlayabilirler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407