Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pirinç Keki Diyet

Hususlar

 1. Kepek, endosperm ve mikrop dahil tüm pirinç tanecikleri ile pirinç keki yapılır, böylece tüm pirinç besinlerini içerirler. Yağları düşüktür ve uygun bir atıştırmalıktır. Pirinç keklerinin bir diyetin aperatif yiyecek olduğu düşünülmektedir, ancak düşük kalorili olmalarına rağmen kilo vermek için etkili olmayabilirler. Bununla birlikte, pirinç keki genel ve özel sağlık koşulları için faydalara sahiptir. Pirinç keklerinin tam besinsel dağılımını öğrenmek için bir kalori sayacı kullanın.

Tarih

 1. Yaklaşık 5.000 yıldır pirinç yetiştiren Güneydoğu Asya, ilk pirinç keki geliştirdi. 1980'lerde başlayan sağlık çılgınlığı ile pirinç kekleri az yağlı bir atıştırmalık olarak talep edildi. İlk tatsız sade pilav keki, mevcudiyeti, Quaker Company'ye göre elma tarçın, karamelli mısır ve çedar peyniri gibi lezzetleri içerecek şekilde genişletildi.

Pirinç Keki Diyet

 1. Pirinç keklerinden en yüksek faydayı elde etmek için günlük karbonhidrat ihtiyacınızı sağlıklı bir meyve, sebze ve protein kaynağı diyetiyle birlikte sağlamak için makul ölçüde yiyin. Pirinç keklerini bisküvi, hamur işleri ve cips gibi yağlı atıştırmalıkların yerine koymak kilo verme programınıza yardımcı olacaktır. Pirinç keklerini daha fazla doldurmak için, yağsız çırpılmış krema veya krem ​​peynir yayılması, bir kaşık meyve konservesi veya az yağlı sert peynir gibi az yağlı malzemelerle dağıtabilirsiniz. Sağlıklı bir öğle yemeği için, ince dilim şarküteri, yeşil biber halkaları, domates, avokado veya diğer sebzelerin dilimlerini ve üstü eritilmiş yağsız süt mozzarella peyniri için temel olarak iki pirinç keki kullanın.

Beslenme

 1. Bir pirinç keki 35 kalori içerir - yağdan yüzde 7, proteinden yüzde 8 ve karbonhidratlardan yüzde 85. Pirinç kekleri, FatSecret hesaplamalarına göre 0.4 g lif, kolesterol içermez ve çok az şeker içerir. Besin olarak bir pirinç keki, 0.74 g protein, 29 mg sodyum ve demir için günlük yüzde 1 değer sağlar. Ayrıca, pirinç keki manganez, selenyum, magnezyum ve triptofan içerir.

Glisemik İndeks

 1. Pirinç kekleri kalorileri düşük olsa da, çok fazla yemek kolaydır, çünkü sizi dolu hissetmezler ve daha fazla yemek için özleminizi tam olarak doyamazlar. Bir gıdanın glisemik indeksi, içerdiği karbonhidratın ne kadar hızlı olduğunu, kan şekeri seviyesini ve sindirildiği halde insülin sekresyonunu arttırdığının bir ölçümüdür. Pirinç kekleri, porsiyon başına 21 g'da yüksek bir karbonhidrat içeriğine sahiptir ve üç kek, 100 glikozik indeksi çok yüksektir. hastalık, kanser, diyabet ve kilo alımı, Oregon State University hakkında uyardı. J. B. Miller ve Sydney Üniversitesi Biyokimya Bölümü'ndeki meslektaşları, pirinç keki de dahil olmak üzere çeşitli pirinç ürünlerinin glisemik insülin indeksi değerlerini belirlemek için bir çalışma yaptı. 1992'de "Amerikan Klinik Beslenme Dergisi" nde yayımlanan sonuç, pirinç ürünlerinin yüksek GI gıda sınıfı olarak sınıflandırılmasıydı. Bu nedenle, pirinç keki şeker hastaları için iyi bir seçim değildir.

Düşük Kalıntı Fiber

 1. Pirinç kekleri lif bakımından düşük olduğu için vücudunuz tarafından kolayca sindirilen yiyeceklerden oluşan düşük tortulu diyetler için idealdir. Günde 10 ila 15 g lif yemek, divertikülit, Crohn hastalığı, ülseratif kolit ve bağırsak iltihabı gibi durumlara yardımcı olmak için bağırsak hareketlerini yavaşlatmaya yardımcı olacaktır. Ulusal Sağlık Enstitüleri'ne göre genellikle ileostomi veya kolostomi gibi belirli ameliyat türlerinden sonra düşük kalıntılı bir diyet gereklidir.

Alerjiler ve Gıda intoleransı

 1. Tahıllar iyi bir karbonhidrat, çeşitli vitamin ve mineral ve lif kaynağıdır ve yağ oranı düşüktür. Bununla birlikte, çölyak hastalığı olan kişiler, çoğu zaman yeterli tahıl yemeyi zor bulmaktadır çünkü çoğu, bağışıklık sisteminin ishal, karın ağrısı ve şişkinlik gibi semptomları tetiklemesine neden olabilen glüten içerir, Mayo Clinic’ten Dr. Michael Picco, M.D. Pirinç kekleri, glüten içeren atıştırmalıklara iyi bir alternatif sunar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407