Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pirinç Eriştesinin 4 Sağlığa Faydaları

Karbonhidratlar

 1. Beyaz pirinç unu ile üretilen pirinç erişteleri en çok kurutulmuş halde satılıyor, ancak Asya marketlerinde sık sık yenilerini bulabilirsiniz. Ayrıca, tüm baharatları içeren Thai Kitchen erişte gibi uygun formlarda önceden paketlenmiş olarak geliyorlar.

 2. Pirinçten yapılan erişte, doku ve lezzet bakımından buğday eriştesinden çok daha hassastır ve en sevdiğiniz pirinç erişte reçeli, tavada kızartma veya çorba için idealdir. Bir garnitür için kızartmayı deneyin - erişte kabarır ve çıtır çıtır olur. Yağ oranı düşük ve glütensiz, pirinç eriştesi sağlık yararları sağlayan mineraller içeriyor.

Makrobesin, Kalori ve Sodyum İçeriği

 1. 2 onsluk kurutulmuş pirinç eriştesi porsiyonunda servis başına 207 kalori var. Bu porsiyon büyüklüğü ayrıca 3.4 gram protein, 1 gramdan az diyet lifi, neredeyse 46 gram karbonhidrat ve ihmal edilebilir miktarda şeker içerir. Ancak, USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, porsiyon başına 100 miligramdan fazla sodyum var.

 2. Pirinç eriştesi en yaygın şekilde, pişirme yöntemiyle birlikte, son yemeğin kalori, yağ, protein, karbonhidrat ve sodyum içeriğini etkileyebilecek diğer bileşenlerle birlikte servis edilir.

Düşük Yağlı Karbonhidrat Seçimi

 1. 2 onsluk bir pirinç eriştesi porsiyonu yalnızca 0,3 gram yağ içeriyor. Doğal olarak az yağlı bir karbonhidrat olarak pirinç eriştesi, çok fazla yağ endişesi olmadan bir yemek için bir doldurma tabanı sağlayabilir. Bununla birlikte, pişirme yöntemi yağ içeriğini büyük ölçüde artırabilir.

 2. Örneğin, ped thai gibi tavada kızartılmış bir tabakta pirinç eriştesi kullanılması yağ içeriğini önemli ölçüde artırabilir. Yağ miktarını düşük tutmak için gereken eriyik miktarını azaltmak için pirinç eriştelerinizi çorbalarda kullanın veya taze sebzelerle buğulayın.

Bir Glütensiz Erişte

 1. Bir beyaz pirinç unu ürünü olan pirinç eriştesi doğal olarak glutensizdir, çölyak hastalığınız varsa veya glüten duyarlılığınız varsa bunları mükemmel bir seçim yapar. Harvard Sağlık Yayınları'na göre, çoğu kimse bilmese de 2 milyondan fazla Amerikalı çölyak hastalığına yakalanabilir.

 2. Bir glüten hassasiyeti, glüten tüketildiğinde gaz, şişkinlik, ishal, kabızlık, baş ağrısı, yorgunluk ve konsantre olmakta zorlanabilir. Aşırı durumlarda, kilo kaybına ve yetersiz beslenmeye de yol açabilir.

Temel ve İz Mineraller

 1. Pirinç eriştesindeki tüm minerallerden, manganın en fazla verebileceği ürün. Manganez metabolizması için esastır, kan şekeri düzenlenmesine yardımcı olur ve vücudunuzdaki iltihabı azaltır. Pirinç eriştesi, SELFNutritionData'ya göre önerilen günlük manganez ödeneğinin yüzde 14'ünü sağlıyor.

 2. Pirinç eriştesinde önemli bir eser minerali, yüzde 12 BKA sağlayan selenyumdur. Selenyum, kalp hastalığı ve kanser gibi kronik hastalık riskini azaltmaya yardımcı olmak için vücudunuzda bir antioksidan görevi görür.

Kemik Sağlığı İçin Fosfor

 1. Kalsiyumdan sonra, fosfor vücudunuzdaki en bol bulunan mineraldir. Birlikte çalışarak, bu iki mineral kemiklerinizi ve dişlerinizi güçlü ve sağlıklı tutar. Fosfor ayrıca böbreklerinizdeki atıkları filtrelemeye yardımcı olur ve vücudunuzun depolamasına, işlemesine ve enerjisini kullanmasına yardımcı olur.

 2. Linus Pauling Enstitüsü, fosfor için önerilen diyet ödeneklerinin veya BKİ'nin hamile ve emziren kadınlar dahil yetişkinler için 700 miligram olduğunu belirtir. SELFNutritionData'ya göre, 2 onsluk bir pilav eriştesi porsiyon erişte 87 miligram fosforda, tüm yetişkinler için BKA'nın yüzde 9'undan fazlasını sağlıyor. [! 5497 => 1130 = 6!

 3. Kalsiyumdan sonra, fosfor vücudunuzdaki en bol bulunan mineraldir. Birlikte çalışarak, bu iki mineral kemiklerinizi ve dişlerinizi güçlü ve sağlıklı tutar. Fosfor ayrıca böbreklerinizdeki atıkları filtrelemeye yardımcı olur ve vücudunuzun depolamasına, işlemesine ve enerjisini kullanmasına yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407