Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pink Lady Elma Beslenmesi

Bu Diyetten Kimler Kaçınmalı

 1. Pembe Hanımefendi oldukça etkileyici. Tatlı, pembe, dolgun ve pürüzsüz tenli, erkekler, kadınlar ve çocuklar arasında da popüler. Pink Lady elma, 1970'lerde Avustralya'da geliştirilen modern bir cins. Sıcak bir iklime ihtiyaç duyarlar ve çoğunlukla Güney Amerika, Güney Avrupa, Güney Afrika ve Avustralya'da yetişirler. İyi kalıyorlar ve genellikle elma mevsimi sona erdikten sonra uzun süre takılıyorlar.

Kalori, Yağ ve Sodyum

 1. Pink Lady elmaları orta büyüklüktedir, ancak düşündüğünüzden daha az kalori içerir. Resmi Pink Lady web sitesine göre, ortalama 100 gram elma sadece 50 kaloriye sahip. Bu ortalama orta boy elmadan biraz daha azdır; USDA 182 gramlık bir elmanın 100 kaloriye - 100 gramlık bir elmanın 55 kalorisine sahip olması gerektiğini belirtir. Pembe Bayanlar, diğer elmalar gibi, yağ içermez ve sodyum içermez.

Karbonhidratlar ve Elyaf

 1. Specialty Produce web sitesine göre, Pink Lady elmaları yaklaşık yüzde 10 oranında karbonhidrattır. 100 gramlık bir elma için, 10 gram karbonhidrat veya 2.000 kalorili diyet için önerilen günlük alımın yüzde 3'üne ulaşır. Bu karbonhidratların sekiz gramı şeker, çoğunlukla fruktozdur. Diğer iki gram diyet lifidir. Çoğu insan elma çekirdeği yemezken, hem cildinizde hem de çekirdekte lif bulacaksınız. Cildinizdeki lif, 2000 kalorili bir diyet için önerilen günlük alım miktarınızın yaklaşık yüzde 9'unu sağlar.

Vitaminler ve Protein

 1. Pink Lady elmaları, C vitamini için iyi bir kaynaktır. C vitamininin neredeyse yarısı doğrudan cildin altında bulunur, bu yüzden cildi açıkken elmayı yemelisiniz. Elmalar ayrıca A vitamini, kalsiyum, demir, bor ve pektin sağlar. Ancak, protein içermezler.

Lezzet, Özellikler ve Kompozisyon

 1. Pink Lady elmaları taze yemek için iyidir. Lezzetleri "Orange Pippin" dergisindeki yorumcular tarafından "iyi" olarak değerlendirilir. Pembe Bayanlar hafif, güçlü ve hoş bir aroma ile, biraz tart ve çok tatlı. İnce, pürüzsüz pembe-kırmızı tenli ve beyaz tenli, çok gevrek. Pink Lady web sitesine göre, bu elmalar yüzde 10 karbonhidrat, yüzde 4 vitamin ve yüzde 80 sudan oluşuyor.

]

 1. Pink Lady elma sağlıklı tariflere dahil edilebilir ve ayrıca iyi atıştırmalıklar ve tatlılar hazırlayabilir. USDA, elma dilimlerini fıstık ezmesine batırmanızı veya atıştırmanıza protein ve lif eklemek için kraker ve peynirle servis etmenizi önerir. Gerekli protein de sağlayan domuz eti ve kümes hayvanları ile iyi giderler. Pink Lady elmalarını şeker, şarap veya meyve suyu ile pişirebilirsiniz, ancak bu besin katkısı olmadan karbonhidrat ekler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407