Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pişmiş Lahana Yerken Yararları

Pişirme Yöntemi Sayılır

 1. Pişmiş lahana sağlık açısından faydaları olan birkaç besin içerir ve bu da dengeli bir yemek planına iyi bir katkı sağlar. Lahana, uzun süre pişirilirken beslenmesinin bir kısmını kaybeder ve sıcaklık ve pişirme sürelerini ılımlı tutmak, mümkün olduğunca koruyacaktır. Pişmiş lahana, domuz pirzolasıyla iyi eşleşen bir garnitür ve tavada kızartma ve çorbaya iyi bir katkı.

K vitamini

 1. K vitamini için önerilen günlük alım miktarı kadınlar için 90 mikrogram, erkekler için 120 mikrogram ve 1/2 fincan pişmiş lahana bu toplamda 81.5 mikrogram ekliyor. Yeterli miktarda K vitamini almak kanın pıhtılaşması için önemlidir ve eksik olması nadir olsa da aşırı kanamaya neden olabilir. K vitamini kemik sağlığı için de gereklidir, çünkü vücudunuzun kalsiyum kullanmasına yardımcı olur ve önerilen miktardan daha azını almak osteoporoz gelişme riskini arttırır. Lahana, diğer birçok yapraklı yeşil sebze türüyle birlikte en iyi K vitamini kaynaklarından biridir.

Yağ ve Kalorilerde Düşük

 1. Yağ ve kaloride fazla yüksek olmayan bir diyet, kilonuzu kontrol etmenin ve kalp hastalığı ve diyabet de dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının riskini azaltmanın sağlıklı bir yoludur. Pişirilmiş lahanayı besleyici bir diyetin parçası olarak yemek, yağ ve kalori tüketiminizi azaltmak için iyi bir yoldur. 1/2 su bardağı sadece 17 kalori ve 0.04 gram yağ içerir. Başarılı bir şekilde kilo vermek için, tükettiğinizden daha fazla kalori yakmanız gerekir ve diyetinize pişmiş lahana eklenmesi midenizi doldurmanın ve kalori alımınızı kontrol altında tutmanın sağlıklı bir yoludur.

Potasyum

 1. Potasyum kemiklerin ve kasların kasılmasında ve sindiriminde yardımcı olmada rol oynayan bir besindir. Kan basıncınızı düzenlemek için de gereklidir. Eksikliği kas kramplarına ve düzensiz kalp atışlarına neden olabilir. Potasyum için günlük önerilen alım hem erkekler hem de kadınlar için 4.700 miligramdır ve 1/2 fincan pişmiş lahana bu amaca 147 miligram katkıda bulunur.

Antioksidanlar

 1. Pişmiş lahana dahil bitki yiyecekleri, sağlığınızı koruyan sağlıklı bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar, kirlilik ve sigara dumanı dahil olmak üzere çevredeki zararlı bileşenlere maruz kaldığınızda ortaya çıkan serbest radikal hasarlarıyla mücadele eden bileşiklerdir. Meyve ve sebzeler yönünden zengin bir diyet yemek, hasarı önlemeye yardımcı olarak pişmiş lahanayı sağlıklı bir seçim haline getirebilir. Birkaç besin antioksidan olarak kabul edilir ve hepsi pişmiş lahanada bulunan beta karoten ve A ve C vitaminlerini içerir. 1/2-bardağı 28.1 miligram C vitamini, 60 IU vitamini ve 36 mikrogram beta-karoten içerir.



Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407