Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pişirme Kemiksiz Tavuk Vs. Kemikli Tavuk

Çorba Yapımı İpuçları

 1. Kemiksiz tavuk, kısa pişirme süresi ile daha hızlı yemek hazırlığı sağlarken, kemikli tavuk, değerli nemi kaybetmeden sulu mükemmellikte pişirilmesi daha kolaydır. Markette kemiksiz veya kemiksiz tavuklara ulaşmak tipik olarak kişisel tercih meselesidir, ancak her ikisi de mutfağınızda uygun şekilde hazırlandığında bir yere sahip olabilir.

Tavuk Pişirme Temelleri

 1. Tavuk, pişirme ve kızarmayı bile desteklemek için genellikle 350 derecelik Fahrenheit fırında pişirilir. Etin kesilmesine bağlı olarak, pişirme süreleri büyük ölçüde değişecektir; kemiksiz kesim en uzun ve kemikli kesimler daha uzun sürer. En iyi lezzet için, pişirmeden önce tavuğu tuz, karabiber ve baharatlarla baharatlayın. En düşük yağ için, kemiksiz tavuk göğsü seçin; bunlar cildiniz olmadan satılır, yağ içeriğini büyük oranda azaltır; Kemiksiz tavuk da çoğu durumda kemikli tavuktan daha az pahalıdır. Pişirdikten sonra, servis etmeden önce her zaman kemikte tavuk için 10 dakika ve kemiksiz tavuk için beş dakika bekleyin.

Kemiksiz Tavuk

 1. Kemiksiz tavuk kemiği kesilmiş etlerden daha hızlı pişiriyor, ancak bittiğinde sulu ve yumuşak bir et parçası elde etmek için daha fazla çalışma gerektiriyor. Kemiksiz tavuk göğsü kullanırken, bir mutfak çekiç veya bıçak sapı kullanarak pişirmeden önce bunları eşit kalınlıkta düzleştirin. Bu adım eşit pişirme sağlar ve kurumuş göğüslerin giderilmesine yardımcı olur; Kemiksiz uyluklar için bu gerekli değildir, çünkü yüksek yağ içeriği eti pişirme boyunca sulu tutar. Kemiksiz tavuğu iyice baharatlayın ve un, yumurta ve ekmek kırıntılarına sürün ve istenirse pişirme işlemi sırasında biraz nemli tutun. Pişirme işlemi öncesi ve sırasında kemiksiz tavuğu kızartmak ve ezmek de pişirme işlemi sırasında kemiksiz tavuğu nemli tutmakta yardımcı olur.

Kemikli Tavuk

 1. Kemikli tavukların pişirilmesi daha uzun sürüyor, ancak kemiğe sahip olmak, et suyunu daha uzun süre tutar ve doğru yapıldığında daha iyi bir bitmiş ürün oluşturabilir. Folyo çıkarılmadan ve pişirme işleminin ikinci yarısında tavuğun kızarmasına izin vermeden önce alüminyum folyo ile kaplanmış kemikli tavuğu pişirme süresinin yarısı kadar pişirin. Kemikli tavuğun yağ içeriğini azaltmak için, pişirmeden önce cildi çıkarın. Fırında daha lezzetli bir et elde etmek için kemikte tavuğu buzdolabında iki gün öncesine kadar salamura edin.

Tavuk Pişirme İpuçları

 1. Tavuğu kuruturken tavuğu kurutmanın en kolay yolu, tavuğu aşırı pişirmemenizi sağlamak için bir et termometresi kullanmaktır. Tüm tavuk kesimlerini, en kalın kısım 165 derece Fahrenhayt'a kaydedene kadar pişirin. Kemiğin yanındaki sıcaklığı ölçmeyin. Kemikli tavuk pişirilirken, kuru et yaratma riski daha düşüktür ve bu nedenle farklı tavuk kesimleri ve hatta bütün bir kesilmiş tavuk, hepsi aynı tabakta pişirilebilir. Kemiksiz piliçle, tüm et kesimlerinin eşit büyüklükte olduğundan emin olun, böylece diğerlerinin pişirmesini beklerken bazıları fazla kurumaz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407