Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pide Ekmeği Beslenmesi

Kilo Verme

 1. Pide ekmeği, buğdaydan yapılmış bir gözleme türüdür. Bazı kültürlerde genellikle günlük tüketilir. Yıllar geçtikçe, Amerika Birleşik Devletleri'nde daha yaygın hale geldi. Pide ekmeği, sağlık bilincine sahip bir diyetin parçası olabilir ve birçok mutfak ile iyi çalışır.

Kaloriler ve Yağ

 1. Bir 6-1 / 6-inç beyaz pide ekmeği 165 kalori içerir. Sandviç yapmak için kullanıyorsanız, kalori tasarrufu yapabilirsiniz. Sandviç yapmak için sadece bir parça pide ekmeğine ihtiyacınız var, çünkü sandviçinizi pide ekmeğinin içine doldurun. İki parça normal ekmek 200 kalori içerebilir. Pide ekmeği porsiyon başına 1 gramdan az yağ içerir.

Protein ve Karbonhidratlar

 1. Pide ekmeğinde 5.5 gram protein ve 33 gram karbonhidrat var. Bu karbonhidratların 1 gramından biraz fazlası fiberdir. Her porsiyonda 6 gramdan fazla lif içeren tam buğday pide ekmeği yiyerek lif alımınızı artırabilirsiniz. Kepekli pide ekmeği, daha az rafine karbonhidrat içerir ve bu mümkün olduğunda kaçınılması gerekir. Rafine karbonhidratlar, Amerika’nın 2004 tarihli “Klinik Beslenme Dergisi” nde yayınlanan karbonhidrat tüketimini artırdığı hakkında yapılan bir araştırmaya göre, obeziteye, anormal kolesterol sayımlarına ve Tip 2 diyabete katkıda bulunabilir. [! 1282 => 1130 = 4!

 1. Bir parça beyaz pide ekmeği, önerilen B vitaminleri tiamin, riboflavin, niasin ve folat alımının yüzde 10'undan fazlasını içeriyor. Beyaz pide selenyumda da yüksektir, 16.3 mikrogram, 45 mikrogramın önerilen alımının yüzde 30'undan fazladır. Pide ekmeği tuzlu bir tada sahip olmasa da, yalnızca bir porsiyon 322 miligram içerdiğinden, Tıp Enstitüsü tarafından önerilen 1.500 miligramın önerilen alımının yüzde 20'sinden fazlasını içeren sodyuma dikkat edin. Kepekli ekmek alırsanız, daha fazla magnezyum tüketmiş olursunuz. Kepekli pide ekmeği de daha fazla miktarda B vitaminine sahiptir. Kalsiyumda beyaz pide ekmeğinden daha düşüktür.

Fonksiyonu

 1. Pide ekmeği, ortasında bir "cep" içeren yassı bir ekmek. Dünyanın her yerindeki birçok kültürde güveç yemenin bir yolu olarak kullanılır - ekmek, bir kaşık yerine et veya fasulyeyi toplamak için kullanılır. Amerika Birleşik Devletleri'nde, genellikle sandviç yapmak için kullanılır. Pide ekmeği hemen hemen her sandviçi tutabilir ve sıcak veya soğuk olarak servis edilebilir. Pide ekmeğine sos, peynir ve diğer sosları koyabilir ve peynir hızlı bir pizza için eriyene kadar broilerin altına koyabilirsiniz.

Dolgu

 1. Pide ekmeği, özellikle de tam buğday çeşidi, çeşitli sağlıklı sandviç dolumlarına katılıyor. Pide kıyılmış az yağlı jambon, az yağlı peynir ve siyah zeytin ile doldurun ve ağzınızı eritmek için bir dakika boyunca mikrodalgada bekletin. Ayrıca pide ekmeğini düşük yağlı ton balığı, tavuk veya yumurta salatası ile de doldurabilirsiniz. Vejeteryansanız, humus, avokado ve fasulye filizleriyle doldurulmuş pide sandviçini deneyin.

 2. Pide ekmeği, özellikle de tam buğday çeşidi, çeşitli sağlıklı sandviç dolumlarına katılıyor. Pide kıyılmış az yağlı jambon, az yağlı peynir ve siyah zeytin ile doldurun ve ağzınızı eritmek için bir dakika boyunca mikrodalgada bekletin. Ayrıca pide ekmeğini, az yağlı ton balığı, tavuk veya yumurta salatası sürümleriyle de doldurabilirsiniz. Vejeteryansanız, humus, avokado ve fasulye filizleriyle doldurulmuş pide sandviçini deneyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407