Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Peynir Yenmenin Faydaları Neler?

Hususlar

 1. Genellikle yağ oranı yüksek olsa da, peynir makul bir miktarda yediğinizde sağlığınıza önemli faydalar sağlayabilir. Peynirleri birçok farklı gıdada kullanabilirsiniz ve bazı peynirler sağlığınız için diğerlerine göre daha faydalı olduğundan, özellikle el yapımı veya geleneksel olarak işlenmiş yerine geleneksel olarak yapıldığından, faydaları buna göre değişir.

Protein Alıcısı

 1. Birçok peynir yağsız kasları korumak için hayati bir besin maddesi olan protein bakımından yüksektir. Bazı insanlar yeteri kadar protein yemezler, bu nedenle ABD Tarım Bakanlığı'na göre peynir günlük alımınızı artırmak için yararlı bir yoldur. 1 ons porsiyon başına en yüksek protein içeriğine sahip peynirler, 8 gramda İsviçre peyniri; Brie, 6 gram; mozzarella, 7 gram; çedar, 7 gram; mavi, 6 gram; Ulusal Süt Konseyi'ne göre 7 gram Monterey Jack. Ricotta 1/2 su bardağı porsiyon başına 14 gram protein içeriyor.

Enerji Artırıcı

 1. Tam yağlı peynirler genellikle oldukça kalorili yoğundur ve faydalı bir enerji biçimi olarak işlev görebilir. Peynir, Harvard Public Health School'a göre az miktarda yemeye uygun doymuş yağ içerir. Alternatif olarak, az yağlı peynirleri yemek size normal peynir yeme ile aynı "ağız memnuniyetini" verecektir ve sizi sağlıklı bir beslenme planından daha hoşgörülü bir bölgeye saptırmamak için yararlı bir atıştırmalık olabilir.

Bir Kalsiyum Kick alın

 1. Peynirlerin çoğu kalsiyum bakımından çok yüksektir. Yetişkinler için günlük önerilen kalsiyum alımı günde 1.000 ile 1.300 miligram arasındadır. 2 ons brie yeme 308 miligram verirken, 2 ons yarı yağlı çedar 479 miligram verir. Edam, her ikisinden de daha az yağlı bir seçenektir ve kalsiyumda da çok yüksektir - 2 ons porsiyon başına 439 miligram. Aynı İsviçre peyniri porsiyonu 570 miligram, 2 ons Parmesan ise 684 miligram kalsiyum miktarını gösterir.

Vitaminler, Mineraller ve Dost Bakteriler

 1. Peynirlerin çoğu vitamin ve minerallerde de çok yüksektir. Yiyen peynirinden faydalı miktarlarda fosfor, iyot, magnezyum, çinko alır, ayrıca B-2, B-12, A ve D vitaminlerini de alırsınız. Ayrıca, birçok peynir bağırsaklarınızın profilini geliştirir. Sağlıklı sindirim, metabolizma ve dolaşımda yardımcı olan bakteriler. Bunun için en iyi peynirler, brie ve camembert gibi yumuşak peynirler ve Roquefort, Gorgonzola ve Danish Blue gibi kalıplanmış peynirlerdir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407