Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Peynir Sizin için Kötü mü? En Sağlıklı 5 Peynir Seçenekinin Yararları

 1. Yemek için en sağlıklı peynir hangisidir? En sağlıklı peynir türü tartışmalıdır, ancak kesinlikle diğerlerinden daha sağlıklı olan peynirler vardır. Ayrıca, bir peyniri vücudumuzda sağlığı daha fazla teşvik eden hale getirebilecek, USDA'nın organik ve çiğ sertifikalı olduğu gibi özel nitelikler de var.

 2. Peynir sizin için kötü mü? Et gibi pek çok diğer yiyecek zımbaları gibi, tüm bir yiyecek türünü şeytanlaştırmakla ilgili değil - doğru seçimleri yapmakla ilgili. Bu örnekte, en sağlıklı peynir seçeneklerini tercih etmek istersiniz, seçim peynirinizin sorumlu bir kaynaktan ve otlarla beslenen hayvanlardan gelip gelmediğinden, ister ineklerden, keçi peyniri veya başka bir kaynaktan peyniri konuşuyoruz.

 3. Bu makaleyi okuduktan sonra, peynir bölümünde sağlıklı seçimler yapmak için kendinizi daha donanımlı hissetmelisiniz.

En Sağlıklı Peynir Seçenekleri

 1. Bunlar en sevdiğim peynirlerden bazıları, çünkü aynı zamanda en sağlıklı peynirlerden bazıları. Bunları optimal durumda satın aldığınızdan emin olun; bu, işlenmemiş, çiğ, sertifikalı organik ve ideal olarak çim beslenen hayvanlardan elde edilmesi anlamına gelir.

 2. Ham pastörizasyonun sütteki vitamin, protein ve enzim seviyelerini azalttığı gösterilmiş olduğundan ham gerçekten önemlidir. Bu, insan anne sütünün bir pastörizasyon işleminden geçtiği çalışmalarda bile gösterilmiştir. (1)

 3. Beyaz peynir kuşkusuz en sağlıklı peynirlerden biridir. Beyaz peynir tam olarak nedir? Koyun sütü, keçi sütü veya ikisinin bir kombinasyonu kullanılarak oluşturulabilir. Beyaz peynir, inek sütünden ziyade koyun / keçi sütünden yapıldığından, sindirim sisteminde daha kolay olduğu ve inek sütündeki peynirlerden çok daha az enflamatuar olduğu bilinmektedir.

 4. İnek sütü peynirlerine tahammül edemeyen birçok insan, beyaz peynir için uygun. Pastörize versiyonlarından ziyade ham beyaz peynir arayın. Sadece beyaz peynirin doğal olarak sodyum ve doymuş yağ bakımından yüksek olduğunu, bu nedenle günlük bazda değil, en az miktarda kullanıldığı için hatırlayın.

 5. Keçi peyniri tamamen besleyici etkileyici keçi sütünden yapılır. Bu süt aynı zamanda başka yollardan övgüye değer. Birçok ineğin sütündeki birçok kazanda sindirimi zor olan A1 kazeini içermez ve sadece A2 kazein içerdiğinden, protein açısından insan anne sütüne en yakın süttür. (2) Araştırma, keçi sütü emzirme sonrası ilk protein olarak kullanıldığında, bebekler için inek sütünden daha az alerjen olduğunu göstermektedir. (3) Çiğ, pastörize edilmemiş ve organik keçi peynirlerini arayın.

 6. Süzme peynir yumuşak, yumuşak, kremsi beyaz bir peynirdir. Diğer pek çok peynirin aksine, süzme peynir yaşlanma sürecinden geçmez. Birçok insan doyurucu bir yüksek proteinli atıştırmalık olarak yemeyi çok sever. Süzme peynir, çoğu marketlerde, yağsız, az yağlı ve tam yağlı versiyonlarda bulunur. Her zamanki gibi, tam yağlı bir süzme peynir öneriyorum.

 7. Bu sağlıklı peyniri tariflerimin çoğunda görürsünüz. Pecorino Romano, koyun sütünden yapılan sert bir peynirdir. Koyunlardan elde edilen süt ve peynir henüz Amerika Birleşik Devletleri'nde çok popüler değil, ancak kesinlikle dünyanın diğer bölgelerinde, özellikle de Akdeniz bölgesinde. Eski Roma Zamanlarından beri yenmiş, İtalya'nın en eski peynirlerinden biri ve bugün hala orijinal tarifi kullanarak yapılmış.

 8. Ricotta peyniri biraz tatlı bir tada sahip kremsi. Birazcık süzme peynir gibi ılımlılık içinde başka sağlıklı bir seçenek. Ricotta birkaç hayvan sütünden elde edilebilir, ancak koyun sütünden veya keçi sütünden yapılan ricotta'yı tavsiye ederim. Peynir yapımından kalan peynir altı suyu kullanılarak oluşturulur. Süzme peynir gibi, ricotta da yaşlanmadığı için "taze peynir" olarak kabul edilir.

En Sağlıklı Peynir Faydaları

 1. Bu peynirleri mümkün olan en iyi şekilde satın alma - çiğ sütten yapılmış, organik sertifikalı ve ideal olarak ot beslenen hayvanlardan - bu sağlıklı peynirlerin hepsinin yararlı proteinler, anahtar mineraller sağlayacağı anlamına gelir kalsiyum, enzimler ve hatta probiyotikler. Ayrıca, tam yağlı peynir (yine ideal olarak çiğ ve organik) ketojenik diyet dostu yemek seçenekleridir.

 2. İşte bu sağlıklı peynirlerin her birinin daha özel yararlarından bazıları:

 3. Beyaz peynir, kalsiyum ve riboflavin (B2 vitamini) gibi önemli besinlerde doğal olarak yüksektir. Servis başına (yaklaşık 28 gram), beyaz peynir ayrıca önemli miktarda fosfor, B12 vitamini ve selenyum içerir. (4) Böylece beyaz peynir yediğinizde, bu kadar önemli vitamin ve minerallerin hepsinden faydalanacaksınız.

 4. Kalsiyum, örneğin, kalp, sinir ve genel kas fonksiyonunun anahtarıdır. Aynı zamanda güçlü dişler ve kemikler istiyorsanız, mutlaka olması gereken bir mineraldir. Riboflavin, aynı zamanda beyaz peynir açısından da etkileyici bir şekilde yüksek, vücudun enerji seviyesini korumasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bir antioksidan gibi davranır, böylece hücresel hasara neden olabilecek serbest radikallerle savaşır. Bu neden önemli? Hücrelere ve DNA'ya verilen zararın yaşlanmayı hızlandırdığı bilinmektedir ve daha çok, kalp hastalığı ve kanser gibi birçok ciddi sağlık sorununa katkıda bulunduğu bilinmektedir.

 5. Keçi peyniri keçi sütünden yapılır. Hayvan araştırması, inek sütüne kıyasla, keçi sütünün, kemik oluşumunu ve kalsiyum gibi önemli minerallerin biyoyararlanımını artırırken demir emilimini arttırdığını göstermiştir. (5)

 6. Keçi peyniri, sadece tadıyla değil aynı zamanda kolay sindirilebilirliği için birçok kişi tarafından seviliyor. Keçi peyniri lezzet bileşiklerini inceleyen Almanya'daki Hohenheim Üniversitesi'nde gıda kimya profesörü olan Walter Vetter'e göre, "Birçok durumda inek sütününe alerjisi olan kişilerce keçi peyniri tüketilebilir." (6)

 7. Ketoza ulaşmaya çalışıyorsanız süzme peynir sağlıklı bir seçim olabilir. Overdoing tavsiye etmiyorum (çünkü süzme peynir hala bir süt ürünüdür), ancak tam yağlı süzme peynir, ketojenik bir diyet uygularken yararlı bir seçim olabilir.

 8. Sizi tatmin edebilecek ve hatta kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek yüksek proteinli, yüksek yağlı bir besindir. Araştırmalar, yüksek proteinli bir diyetin doygunluğu, termojenezi, uyku metabolik hızını, protein dengesini ve son fakat kesinlikle en az olmayan yağ oksidasyonunu artırabildiğini göstermiştir. (7)

 9. Süzme peynir aynı zamanda kanser için Budwig Diyet protokolünün temel bir maddesidir.

 10. Koyun sütü, protein ve yağ bakımından inek veya keçi sütünden daha zengindir. Ayrıca laktozda daha yüksektir. (8) Sadece bir ons Pecorino Romano, yedi gram protein veya daha fazlasını içerebilir, bu nedenle bu temel besin maddesinin mükemmel bir kaynağıdır. (9)

 11. Diyetinize böyle yüksek proteinli bir peynir eklemek, protein eksikliğinden kaçınmanıza yardımcı olabilir. Bu, halsiz bir metabolizmaya, kilo verme sorununa, düşük enerji seviyelerine, karamsarlığa ve diğer istenmeyen semptomlara yol açabileceğinden kesinlikle kaçınmak istediğiniz bir durumdur. Koyun sütü Pecorino Romano aynı zamanda zengin bir kalsiyum ve A vitamini kaynağıdır!

 12. Koyun sütünden veya keçi sütünden elde edilen Ricotta zengin ve kremsidir ve hafif tatlı tadıyla, aşırıya gitmeden tatlılar için bir tat sağlayabilir. Çeyrek bardak koyun sütü ricotta peyniri 100 kalori, yedi gram protein ve sadece üç gram şeker içerir. Ayrıca önemli miktarda sağlıklı yağ asidi, A vitamini ve kalsiyum içerir. (10) Diğer birçok peynir seçeneğiyle karşılaştırıldığında ricotta peyniri sodyum ve doymuş yağ bakımından daha düşüktür. (11)

En Sağlıksız Peynir Seçenekleri

 1. Genel olarak, en sağlıksız peynirler işlenir, pastörize edilir, az yağlı, yağsız, şekerli ve / veya hormonlarla yüklenir. Bildiğiniz gibi, bütün yiyecekleri yemeyi teşvik ediyorum, bu yüzden peynirlerin (bir kısmının veya tamamının) yağının alınması büyük bir hayır-hayır. Bu sadece bir peyniri daha az lezzetli ve tatmin edici kılmakla kalmaz, aynı zamanda bize enerji vermeye ve kan şekeri dengesini dengede tutmaya yardımcı olan o doğal yağın bedenini reddeder. [! 3590 => 1140 = 4!

 2. USDA organik sertifikalı olmayan peynirler hormon verilen hayvanlardan gelebilir. Organik süt üretimi için kullanılan hayvanların sadece organik sertifikalı tahıl ve yem tüketmeleri gerekir.

 3. USDA’ya göre, organik peynir üretiminde kullanılan süt hayvancılığı için aşağıdakilere izin verilmiyor: (14)

 4. Eğer peynirinizle organik olmazsanız, tüm bu istenmeyen şeyler muhtemelen yediğiniz peynirin yaratılmasının bir parçası. Yuck! Bunun yerine, bu uygulamalardan kaçınan ve sağlıklı kaynaklardan gelen en sağlıklı peynir seçeneklerini tercih edin.

En Sağlıklı Peynir Tarifler

 1. Yaklaşan öğünlerinizde sağlıklı peynir kullanmaya hazır mısınız? İşte çevresinde en sağlıklı peynir tariflerinden bazıları:

 2. Bir parti ya da bir araya gelmeniz durumunda, Keçi Peyniri ve Enginar Dip Tarifini tavsiye ederim. Kalabalık zevkli olacağından emin, zengin ve kremsi bir kombinasyon.

 3. Kolay ama doyurucu bir çorba mı arıyorsunuz? Benim Peynir Tarif ile Kremalı Brokoli Çorbası başka bir yere bakma. İnanılmaz brokoli beslenmesi ve lezzetli düşük laktozlu çiğ çedar peyniri ile bu gerçekten seveceğiniz bir çorba.

 4. Peynirli bir destek içeren bazı sebze merkezli garnitürler: Pecorino Romano ve Antep Fıstıklı Kavrulmuş Rezene Ampul Tarifi veya Sarı Kabak ve Kabaklı Cheesy Patates Au Gratin. Başka bir büyük garnitür seçeneği, ufalanmış keçi peynirli Kavrulmuş Pancar Salatası.

 5. Süzme peynirin kendisinden başka nasıl kullanıldığını merak ediyor musun? Kesinlikle, Glutensiz Karnabahar Mac ve Peynir Tarifimi denemek isteyeceksiniz. Gluteni ya da ağır işlenmiş peyniri hiç kaçırmayacaksın, söz veriyorum! Bir başka harika ana yemek seçeneği: Keçi Peyniri ile Vejeteryan Fırında Ziti Tarifi.

 6. İnek sütü, keçi sütü, koyun sütü veya bir peynirden türetilen herhangi bir hayvan sütüne alerjiniz varsa, ne yazık ki bu peynirden kaçınmalısınız.

 7. Eğer bir laktoz intoleransı varsa, bazı peynirler sizinle aynı fikirde olmazken, diğer düşük laktozlu peynirler problemli olmayabilir. Genel olarak, kaşar, Parmesan ve İsviçre gibi daha uzun yaşta olan peynirlerin, düşük laktoz seviyelerine sahip oldukları bilinmektedir.

 8. Hangi peynirlerin sizin için ve özel sağlık kaygılarınız için güvenli olduğundan emin değilseniz, daima sağlık uzmanınızla konuşun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407