Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Peynir Quesadilla Beslenmesi

Tam Tahıl Yararları

 1. Sadece üç gerekli malzemeyle - tortilla, peynir ve az miktarda yağ - bir quesadilla basit ve ucuz bir yemek yapar. Bununla birlikte, mutlaka peynirle doldurulmuş olması şartıyla sağlıklı bir seçenek değildir. Yine de doğru malzemeleri seçerek ve porsiyon boyutunu makul tutarak bir quesadilla rahatlatıcı, besleyici bir öğle veya akşam yemeği olabilir.

Temel Quesadilla Beslenmesi

 1. MarthaStewart.com adresindeki bir tarife göre, temel quesadilla, un ekmeği, Monterey Jack peyniri veya kızartma için queso blanco ve kanola yağından oluşuyor. Her 8 inçlik un tortilla - tarifi iki - bu, 146 kalori ve 3.7 gram yağ içerirken, 1 çorba kaşığı kanola yağı 124 kalori ve 14 gram yağ içeriyor. Monterey Jack peyniri, 1/2 fincan için 211 kalori ve 17 gram yağ içerirken, queso blanco 183 kalori ve 14 gram yağda biraz daha az içerir. Genel olarak, bu, Monterey Jack peyniriyle yapılan geleneksel bir quesadilla'nın 627 kalori ve 38.4 gram yağ içerdiği anlamına gelirken, queso blanco ile yapılan aynı yemek 599 kalori ve 35.4 gram yağ içeriyor.

Mikrobesinlere Bir Bakış

 1. Kalsiyum ve sodyumun her ikisi de bir quesadilla'da bolca görünüyor. Her un tortilinde 80 miligram kalsiyum bulunurken, Monterey Jack peyniri 421 miligram içerir ve queso blanco 1/2 fincan başına 407 miligram içerir. Yetişkinler, güçlü kemikler ve dişler geliştirmek için günde 1000 miligram kalsiyum almayı hedeflemelidir, böylece bir quesadilla günlük ihtiyaçlarınızın% 50'sini size verebilir. Öte yandan, limit sodyum istersiniz. Her 8 inçlik tortilla 364 miligram içerirken, Monterey Jack peyniri 339 miligram ve queso blanco 1/2 fincan için 415 miligram içerir. Sodyum tüketiminizi günde 2.300 miligram ile sınırlamalısınız.

Kalori ve Yağ Kesimi

 1. Evde bir quesadilla yaparak, içerikler ve porsiyon büyüklüğü üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaksınız. İki ay yerine sadece bir un tortilla kullanarak, yarım ay şekli oluşturmak için tortillayı ikiye katlayarak kalorileri önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Ayrıca, quesadilla kızartırken kullandığınız yağ miktarını da ölçmelisiniz. Yemek ve yemek web sitesi The Kitchn - yemek tavada çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır olur Kalorileri ve yağları daha da fazla kesmek için, doldurmada az yağlı peynir kullanın ve peynirin tortillaya hafifçe serpin. Ekşi krema quesadilla geleneksel bir eşlik olsa da, 2 yemek kaşığı porsiyon başına 46 kalori ve yaklaşık 5 gram yağ ekler. Bunun yerine, sadece 10 kalori ve 0.6 gram yağ veren 2 çorba kaşığı salsa kullanın.

Beslenmeyi Artırın

 1. Tam buğdaylı bir tortilla kullanarak, aynı miktarda kalori ve yağ alırsınız, ancak yaklaşık 5 gram lif tüketirsiniz. Bir peynir quesadilla, adıyla sadece peynir içermekle birlikte, ıspanak, biber, soğan, mantar veya kabak gibi sebzeler eklemek, quesadilla'nın vitamin ve mineral içeriğini artıracaktır. Protein eklemek için, fasulyeleri, tavuk veya karidesleri doldurmaya da ekleyin, ancak bu ilaveler yemeğin kalori sayısını artıracaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407