Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pekmezin Sağlığa Faydaları

Potasyumlu Daha Fazla Kas

 1. Melas şeker endüstrisinde son üründür. Şeker kamışı ve şeker pancarları rafine etme işleminden geçtiğinde ve ekinden hiçbir şeker kristalleştirilemediğinde, kalan madde pekmezdir. Bununla birlikte, rafine şekerlerin aksine, bu viskoz kalıntının şurubu, vücudunuza hayati sağlık yararları sağlayan eser miktarda vitamin ve birkaç önemli mineral gibi maddeler içerir. 3.5 ons porsiyon porsiyonun ayrıca 290 kalori, 74.7 gram karbonhidrat, 0.1 gram yağ ve protein veya elyaf içermemesine dikkat etmek önemlidir.

Kalsiyum İçeriği

 1. Kalsiyum vücudunuzda bulunan en bol mineraldir. Güçlü kemik ve dişlerin inşa edilmesi ve korunmasında çok önemlidir ve uygun kas kasılmalarında ve gevşemede önemli bir rol oynar. Ayrıca, kalbinizin, sinirlerinizin ve diğer vücut sistemlerinin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. Ek olarak, kalsiyum osteoporozun önlenmesi ile bağlantılıdır. Melas, kalsiyum bakımından zengindir. Her bir 3.5-ons porsiyon 205 miligram içerir; bu, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından belirlenen günlük değerlerin yüzde 21'idir.

Güçlü Magnezyum

 1. Magnezyum, vücudunuzda vücut fonksiyonlarını düzenleyen 300'den fazla enzimin aktivasyonunda önemli bir rol oynar. Uygun kas kasılmasını sağlama, kan basıncını düzenleme ve kemik ve dişler oluşturmada kalsiyum ile birlikte çalışır. Pekmez mineral magnezyum ile yüklenir. 3,5 ons tüketen pekmez size FDA tarafından belirlenen DV'nin yüzde 61'i olan 242 miligram magnezyum sağlar.

Güçlü Potasyum

 1. Diyetinize pekmez eklemek vücudunuza güçlü bir potasyum artışı sağlar. Potasyum, karbonhidrat ve protein metabolizmasında kullanılan enzimlerin aktivasyonunda önemli bir rol oynar. Kas kasılmasının düzgün çalışmasını desteklemek için kalsiyum ve magnezyum ile çalışır. Potasyum ayrıca düzenli bir kalp atışının korunmasına ve vücut sıvılarının dengelenmesine yardımcı olur. 3,5 ons porsiyon porsiyon FDA tarafından belirlenen DV'nin yüzde 42'si olan 1.464 miligram potasyum içeriyor.

Antioksidanlar açısından zengin

 1. Pekmez, özellikle de koyu ve siyah çeşitler, antioksidanlar bakımından zengindir. Melasın potansiyel sağlık etkileri üzerine Aralık 2012'de yayınlanan "Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi" nde yayınlanan bir araştırma, pekmezin iyi bir antioksidan kaynağı olduğunu tespit etti. Aslında, Ocak 2009'da "Amerikan Diyetisyenler Birliği Dergisi" nde yayınlanan bir başka araştırma, günde ortalama 130 gram rafine şeker alımına ve tipik Amerikan diyetlerinde ölçülen antioksidan aktiviteye dayanarak, karartma gibi alternatif tatlandırıcıların yerine konulduğu sonucuna varıldı. melas antioksidan alımını çilek veya fındık porsiyonunda bulunana benzer bir seviyeye çıkarabilir.

 2. Pekmez, özellikle de koyu ve siyah çeşitler, antioksidanlar bakımından zengindir. Melasın potansiyel sağlık etkileri üzerine Aralık 2012'de yayınlanan "Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi" nde yayınlanan bir araştırma, pekmezin iyi bir antioksidan kaynağı olduğunu tespit etti. Aslında, Ocak 2009'da "Amerikan Diyetisyenler Birliği Dergisi" nde yayınlanan bir başka araştırma, günde ortalama 130 gram rafine şeker alımına ve tipik Amerikan diyetlerinde ölçülen antioksidan aktiviteye dayanarak, karabiber gibi alternatif tatlandırıcıların yerini aldığına karar verdi. melas antioksidan alımını çilek veya fındık porsiyonunda bulunana benzer bir seviyeye çıkarabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407