Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pâté'nin Sağlık Faydaları

Servis Önerileri

 1. Karaciğer, yağ ve baharat karışımından yapılan pate, kraker ve kruvasan ile servis edilen bir atıştırmalık veya akşam yemeği partisi ordövrü ile iyi çalışır. Nispeten küçük bir porsiyon büyüklüğüne sahip olmasına rağmen, yüksek kaloriye sahiptir - ons başına 90 kalori - pate'nin yenmesi kolaydır, bu yüzden atıştırma sırasında porsiyon ölçünüzü izleyin. Diyetinize pate eklemek, bazı sağlık yararları sunan mikro besin alımınızı artırır, ancak aynı zamanda yağ ve kolesterol alımınızı artırır. Pate'yi azim bir muamele olarak tüketin, ancak bunu diyetinizin günlük bir parçası haline getirmeyin.

Demir ve Bakır

 1. Pate, bakır ve demir içeriği nedeniyle bazı sağlık yararları sunuyor. Diyetinizden elde edilen bakır, sağlık için gerekli olan cuproenzimler adı verilen bir enzim ailesini aktive eder. Bazı cuproenzimler beyin hücrelerinin etkili iletişim kurmasına yardımcı olurken, diğerleri güçlü doku için gereken proteinleri yapmanıza yardımcı olur. 1 onsluk pate porsiyonu 113 mikrogram bakır veya önerilen günlük alımın yüzde 13'ünü içerir. Pate'deki demir ayrıca enerji elde etmek için gereken enzimleri içeren bir enzim bileşeni oluşturur. Demir ayrıca, vücudunuzun oksijen taşımasına ve depolanmasına yardımcı olan hemoglobin ve miyoglobin adı verilen bir çift proteini aktive eder. Bir pate porsiyonu 1.5 miligram demire sahiptir - kadınlar ve erkekler için belirlenen günlük demir alımlarının sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 19'u.

Selenyum ve Riboflavin

 1. Pate atıştırın ve daha çok selenyum ve ayrıca B-2 vitamini de denilen riboflavin tüketeceksiniz. Riboflavin, metabolik fonksiyonda önemli bir rol oynar ve besinleri enerjiye ayırmak için gereklidir. Selenyum, bağışıklık fonksiyonunu düzenleyen, sperm gelişimine katkıda bulunan ve tiroid fonksiyonunu destekleyen proteinleri aktive eder. Bir pate porsiyonu, erkekler için önerilen günlük alımın yüzde 13'ü ve kadınlar için yüzde 15'in yanı sıra 11,8 mikrogram selenyum veya günlük ihtiyacınızın yüzde 21'i olan 0,17 miligram riboflavin sunar.

Vitamin A ve B-12

 1. Yemek ezmesi, A vitamini alımınızı ve B-12 vitamini tüketiminizi artırarak sağlığınıza da fayda sağlar. A Vitamini, bağışıklık sisteminizin sağlığına katkıda bulunur ve yeni beyaz kan hücrelerinin büyümesine rehberlik eder ve aynı zamanda olgun beyaz kan hücresi işlevini kontrol eder. B-12 Vitamini, yeni kırmızı kan hücrelerinin gelişimi için önemlidir ve sinir sistemi sağlığını destekler; B-12 eksikliği onarılamaz sinir hasarına neden olabilir. 1 onsluk bir pate kısmı 936 uluslararası A vitamini birimi sağlar; bu, kadınlar için önerilen günlük alım miktarına yüzde 40, erkekler için yüzde 31 katkıda bulunur. Her porsiyon ayrıca, önerilen günlük alımın yüzde 38'i olan 0,91 mikrogram B-12 vitamini içerir.

Beslenme Dezavantajları

 1. Pate mineral ve vitamin alımınızı arttırsa da, az miktarda tüketmelisiniz çünkü yağ oranı yüksek ve kolesterol açısından orta derecede yüksek. Her pate onsu, 2.7 gram doymuş yağ asidi içeren 8 gram toplam yağ içerir. 2000 kalorili bir diyette bu, günlük doymuş yağ sınırınızın yüzde 12'sini veya yüksek kolesterol veya kalp rahatsızlığınız varsa yüzde 17'sini oluşturur. Doymuş yağ, kan kolesterolünüz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir, kolesterol seviyenizi olumsuz yönde etkiler ve kardiyovasküler hastalığa katkıda bulunur. Bir ons pate ayrıca, genel halk için ayarlanan maksimum 300-miligrama doğru önemli bir miktar olan 72 miligram kolesterol veya kalp hastalığı veya yüksek kolesterolü olanlar için 200-miligram sınır içerir. Doymuş yağ kadar zararlı olmasa da, kolesterol hala kan kolesterol seviyenizi artırabilir ve kalp-damar sağlığınızı tehdit edebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407